University of St Andrews

University of St Andrews

O uczelni

University of St Andrews jest najstarszym uniwersytetem w Szkocji oraz trzecim w anglojęzycznym świecie, po Oxford i Cambridge. Jest bardzo popularny wśród aplikujących i ma najniższy współczynnik rezygnacji ze studiów, ponieważ aż 98% studentów uzyskuje wybrany tytuł naukowy.

Główne zalety

Uniwersytet jest położony na wschodnim wybrzeżu Szkocji, gdzie studenci przekraczają pola golfowe w drodze na zajęcia, lub uprawiają jogging wzdłuż plaży po wcześniej zjedzonym obiedzie. Uniwersytet ma nie tylko światową reputacje ze względu na poziom kształcenia, ale oferuje także ogromną ilość zajęć pozalekcyjnych – wliczając ponad 140 organizacji studenckich i 50 klubów sportowych. Stare, wielowiekowe budynki znajdują się obok nowoczesnych budowli, a tradycje studenckie sprawiają, że studia na najstarszym uniwersytecie w Szkocji pozostają niezapomnianym przeżyciem.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 90%, w tym co najmniej trzy rozszerzenia, każde na co najmniej 90%.

Stypendia

Uniwersytet oferuje wiele możliwości otrzymania stypendium, które pomoże studentom podczas studiów, nagrodzi ciężką pracę i umożliwi rozwój osobisty w interesującej ich dziedzinie.

https://www.st-andrews.ac.uk/staff/money/makingpayments/undergraduatescholarships/

Praca podczas studiów

Uniwersytet St. Andrews prowadzi własne centrum karier. Zawarte są tam informacje dotyczące tego czym chcesz się zajmować, gdzie możesz znaleźć pracę i czy wybrałeś właściwą ścieżkę rozwoju.

Zakwaterowanie

Około połowa wszystkich studentów St. Andrews znajduje zakwaterowanie w budynkach uniwersytetu. Opłaty zaczynają się od £5,365 na rok akademicki.

http://www.st-andrews.ac.uk/accommodation/ug/residences/

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

St Andrews jest czarującym historycznym miasteczkiem, które przyciąga turystów z całego świata. Znane jest także na całym świecie jako “Dom grających w golfa”, a dodatkowo znajduje się tam najstarszy uniwersytet w Szkocji. Średniowieczne centrum zawiera wiele kamiennych, starych budynków, które znajdują się przy brukowanych uliczkach. Ma każdym kroku witają odwiedzających sklepy, restauracje oraz kawiarnie. Koniecznie należy odwiedzić ruiny zamku oraz zrujnowanej już katedry. Na miłośników przyrody czekają takie atrakcje jak: Ogród botaniczny, oceanarium czy muzeum golfa.

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie