University of St Andrews - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

University of St Andrews

St. Andrews, Szkocja

O uczelni

University of St Andrews jest najstarszym uniwersytetem w Szkocji oraz trzecim w anglojęzycznym świecie, po Oxfordzie i Cambridge. Jest bardzo popularny wśród aplikujących i ma najniższy współczynnik rezygnacji ze studiów, ponieważ aż 98% studentów uzyskuje wybrany tytuł naukowy.

Uniwersytet jest położony na wschodnim wybrzeżu Szkocji, gdzie studenci przekraczają pola golfowe w drodze na zajęcia, lub uprawiają jogging wzdłuż plaży po wcześniej zjedzonym obiedzie. Stare, wielowiekowe budynki znajdują się obok nowoczesnych budowli, a tradycje studenckie sprawiają, że studia na najstarszym uniwersytecie w Szkocji pozostają niezapomnianym przeżyciem.

UWAGA!
Jak sama uczelnia przyznaje, poniższe wymagania dla obu matur (zwłaszcza dla polskiej) to sugerowane minimum, którego spełnienie nie gwarantuje nawet otrzymania oferty ze względu na to, że dla osób z UE jest ograniczona liczba miejsc narzucona przez szkocki rząd.

POLSKA MATURA

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 90%, w tym co najmniej trzy rozszerzenia, każde na co najmniej 90%. Ponadto, należy zdać egzamin językowy typu IELTS.

IB

37-40 pkt. (w zależności od kierunku).

Uniwersytet oferuje wiele możliwości otrzymania stypendium, które pomoże studentom podczas studiów, nagrodzi ciężką pracę i umożliwi rozwój osobisty w interesującej ich dziedzinie. Szczegóły tutaj: https://www.st-andrews.ac.uk/staff/money/makingpayments/undergraduatescholarships/

Uniwersytet St. Andrews prowadzi własne centrum karier. Zawarte są tam informacje dotyczące tego gdzie można znaleźć pracę, jak zabrać się za jej szukanie i wiele innych.

Około połowa wszystkich studentów St. Andrews znajduje zakwaterowanie w budynkach uniwersytetu. Opłaty zaczynają się już od £5365 za rok akademicki. Szczegóły tutaj: http://www.st-andrews.ac.uk/accommodation/ug/residences/

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe regularne wsparcie finansowane (np. ze strony rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Niestety, Szkocja (w której znajduje się ta uczelnia) jest jedynym krajem w Wielkiej Brytanii, w którym nie otrzymasz rządowego wsparcia na utrzymanie dla studentów z UE..

Lokalizacja

St Andrews jest czarującym historycznym miasteczkiem, które przyciąga turystów z całego świata. Znane jest także na całym świecie jako “Dom grających w golfa”, a dodatkowo znajduje się tam najstarszy uniwersytet w Szkocji. Średniowieczne centrum zawiera wiele kamiennych, starych budynków, które znajdują się przy brukowanych uliczkach. Na każdym kroku witają odwiedzających sklepy, restauracje oraz kawiarnie. Koniecznie należy odwiedzić ruiny zamku czy katedry. Na miłośników przyrody czekają także atrakcje takie, jak ogród botaniczny, oceanarium czy muzeum golfa.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Wszystko o procesie aplikacji na studia magisterskie w Anglii

Myślisz o aplikacji na magisterkę w Anglii? Dowiedz się wszystkiego na temat całego procesu.
Czytaj więcej

Portfolio i rozmowa wstępna na studia artystyczne w Anglii

Sprawdź jak przygotować portfolio na studia artystyczne w UK, aby ułatwić sobie późniejszą rozmowę kwalifikacyjną dotyczącą Twoich prac.
Czytaj więcej

Grupy tematyczne Smart Prospects na Facebooku

Smart Prospects to przede wszystkim społeczność. Poznaj nasze grupy tematyczne na Facebooku, w tym grupy dotyczące mieszkania, pracy, finansów i miast
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐