Bangor University - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

Bangor University

Bangor, Walia

O uczelni

Uniwersytet Bangor został założony w 1884 roku, jednak wtedy był znany jako University College of North Wales. Dopiero w 2007 roku zmienił nazwę na tę obecną. Uczelnia jest fantastycznym miejscem, blisko gór i morza, w którym ciężko się nudzić z uwagi na piękno otaczającej przyrody czy mnóstwo innych zajęć oferowanych przez tę ciekawą okolicę.

Bangor University skupia się na poszerzaniu doświadczenia swoich podopiecznych, również poprzez działanie w samorządzie studenckim. Ponieważ miasto jest dość małe, społeczność akademicka jest jedną z najbardziej zżytych i przyjaznych na Wyspach.

Świetnie prowadzone zajęcia, światowej klasy badania oraz jeden z wyższych wskaźników ogólnego zadowolenia studentów to tylko jedne z kilku atutów Bangor University. Na uczelni znaleźć można ponad 200 darmowych klubów, społeczności, restauracji i barów.

POLSKA MATURA
Aby dostać się na Bangor University, wystarczy zdać min. 2 rozszerzenia na 60%. Jeśli wśród nich będzie angielski na min. 70%, aplikant jest zwolniony ze zdawania egzaminu językowego typu IELTS.

IB

96-120 UCAS Tariff points (w zależności od kierunku) – przelicz punkty IB na punkty UCAS dzięki temu kalkulatorowi.

Budżet przeznaczany na rzecz stypendiów to ok £3.7m rocznie. Więcej informacji na ten temat tutaj:
https://www.bangor.ac.uk/studentfinance/info/bangorbursary.php.en.

Uczelnia posiada Student Employment Bureau – Bangor Prospects, które pomaga studentom w znalezieniu pracy. Więcej informacji tutaj: https://www.bangor.ac.uk/skills-and-employability/students/index.php.en.

Kontrakty trwają 40 lub 42 tygodnie, a czynsz to od £80 do £175 tygodniowo. Bangor gwarantuje miejsce w akademiku wszystkim studentom pierwszego roku, jeśli tylko złożą oni deklarację przed lipcowym deadline’em. W cenie wynajmu jest już karnet na siłownię oraz członkostwo Campus Life. Więcej informacji tutaj: https://www.bangor.ac.uk/international/accommodation.php.en.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: NISKIE.
Tutaj samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej podczas studiów nie powinno stanowić problemu, choć zawsze warto rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Bangor jest wyjątkowe. Jest to jedno z najmniejszych miast w UK, z populacją liczącą zaledwie 15 tysięcy osób. Osadzone między górami Snowdonia a Morzem Irlandzkim jest świetną lokalizacją na uprawianie różnego rodzaju sportów.  Kampus jest na tyle mały, że swobodnie można dostać się na każdy z wydziałów pieszo. Ponadto, Bangor uważane jest za jedno z najtańszych miasteczek uniwersyteckich. Znajduje się też na trasie linii pociągowej relacji Londyn – Holyhead.

Oficjalny filmik uczelni

https://www.youtube.com/watch?v=7ejBu-pNmYg

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Wszystko o procesie aplikacji na studia magisterskie w Anglii

Myślisz o aplikacji na magisterkę w Anglii? Dowiedz się wszystkiego na temat całego procesu.
Czytaj więcej

Kompletny poradnik aplikanta na studia licencjackie w UK

Dowiedz się wszystkiego o krokach aplikacji, naszym wsparciu jak i również co zrobić po aplikacji na studia w Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Płn.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐