Heriot-Watt University - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

Heriot-Watt University

Edynburg, Galashiels & Stromness, Szkocja

O uczelni

Heriot-Watt University jest ósmą najstarszą uczelnią w Wielkiej Brytanii, niegdyś zdaną jako Edynburska Szkoła Sztuki oraz pierwszy światowy instytut mechaniki w 1821 roku. Ponad jedna trzecia studentów na HWU pochodzi spoza Wielkiej Brytanii. Uniwersytet posiada kilka kampusów, w tym trzy w Szkocji: Edinburgh Campus, Scottish Borders Campus (School of Textiles and Design) oraz Orkney, który poświęcony jest tylko studiom magisterskim z 4 kierunków przyrodniczych.

Studenci HWU bardzo chwalą sobie panującą na kampusie atmosferę. Uniwersytet słynie głównie w dziedzinie nauk matematycznych i fizycznych, które są na bardzo wysokim poziomie, co gwarantuje znalezienie dobrze płatnej pracy w przyszłości.

UWAGA!
Jak sama uczelnia przyznaje, poniższe wymagania dla obu matur (zwłaszcza dla polskiej) to sugerowane minimum, którego spełnienie nie gwarantuje nawet otrzymania oferty ze względu na to, że dla osób z UE jest ograniczona liczba miejsc narzucona przez szkocki rząd.

POLSKA MATURA

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 75-85% (w zależności od kierunku), w tym co najmniej trzy rozszerzenia, każde na co najmniej 85%. Ponadto, wymagany jest egzamin językowy typu IELTS.

IB

27-30 pkt. (w zależności od kierunku).

Uczelniany serwis doradztwa zawodowego oferuje pracę studentom w firmach, które zgłaszają do uniwersytetu obecność wolnych etatów. Ponadto, w trakcie studiów można pracować dorywczo zarówno na kampusie jak i poza nim.

Zakwaterowanie jest zagwarantowanie na pierwszym roku studiów.  Stawki wahają się od £90 tygodniowo za pojedynczy pokój w pięcioosobowym mieszkaniu do £150 za kawalerkę/studio. Więcej informacji na ten temat tutaj: http://www.hw.ac.uk/student-life/campus-life/edinburgh/accommodation.htm.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe regularne wsparcie finansowane (np. ze strony rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Niestety, Szkocja (w której znajduje się ta uczelnia) jest jedynym krajem w Wielkiej Brytanii, w którym nie otrzymasz rządowego wsparcia na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Edynburg jest jedną z 32 jednostek administracyjnych Szkocji a także od 1437 roku, stolicą kraju i siedzibą szkockiego parlamentu. Miasto otoczone jest przez Morze Północne oraz góry. Posiada równieżwiele zabytków, muzeów i urokliwych zakątków, które warto zobaczyć na własne oczy.

Klimat niestety sprawia, że rzadko kiedy wychodzi się z domu bez parasola lub cieplejszych ubrań.

Galashiels to siedziba Scottish Borders Campus uczelni Heriot-Watt University i zarazem niewielka mieścina w głębi kraju oddalona o ok. 50 minut pociągiem od Edynburgu. W ciągu tygodnia, uczelniany autobus kursuje 2 razy dziennie między dwoma kampusami, aby studenci mogli korzystać również z życia w wielkim mieście.

Orkney Campus znajduje się przy Stromness – na wyspach na północ od głównego lądu Szkocji. Jedyne środki transportu, którymi można dostać się z reszty kraju to lot do Kirkwall, oddalonego o ok. 18 mil od kampusu lub statek również do Kirkwall lub Stromness. Okolica uważana jest za jedną z najciekawszych w Szkocji. Ponadto, słynie z badań i prac w zakresie przemysłu ropy naftowej, gazu i połowu ryb czy floty morskiej.

Oficjalne filmiki uczelni

https://www.youtube.com/watch?v=gum7QiH_24I

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Portfolio i rozmowa wstępna na studia artystyczne w Anglii

Sprawdź jak przygotować portfolio na studia artystyczne w UK, aby ułatwić sobie późniejszą rozmowę kwalifikacyjną dotyczącą Twoich prac.
Czytaj więcej

Akademik czy mieszkanie? – czyli jak pozbyć się dylematu przed studiami w Wielkiej Brytanii

Sprawdź jak pozbyć się dylematu odnośnie rodzaju zakwaterowania na studiach w Wielkiej Brytanii przed ich rozpoczęciem.
Czytaj więcej

Wszystko o rocznym stażu na studiach w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się wszystkiego o rocznym stażu na studiach w UK, podczas którego nie tylko zdobywasz doświadczenie z zakresu swoich studiów ale i zarabiasz.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐