Heriot-Watt University

Edynburg, Galashiels & Stromness, Szkocja

O uczelni

Heriot-Watt University jest ósmą najstarszą uczelnią w Wielkiej Brytanii, niegdyś zdaną jako Edynburska Szkoła Sztuki oraz pierwszy światowy instytut mechaniki w 1821 roku. Ponad jedna trzecia studentów na HWU pochodzi spoza Wielkiej Brytanii. Uniwersytet posiada kilka kampusów, w tym trzy w Szkocji: Edinburgh Campus, Scottish Borders Campus (School of Textiles and Design) oraz Orkney, który poświęcony jest tylko studiom magisterskim z 4 kierunków przyrodniczych.

Studenci HWU bardzo chwalą sobie panującą na kampusie atmosferę. Uniwersytet słynie głównie w dziedzinie nauk matematycznych i fizycznych, które są na bardzo wysokim poziomie, co gwarantuje znalezienie dobrze płatnej pracy w przyszłości.

UWAGA!
Jak sama uczelnia przyznaje, poniższe wymagania dla obu matur (zwłaszcza dla polskiej) to sugerowane minimum, którego spełnienie nie gwarantuje nawet otrzymania oferty ze względu na to, że dla osób z UE jest ograniczona liczba miejsc narzucona przez szkocki rząd.

POLSKA MATURA

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 75-85% (w zależności od kierunku), w tym co najmniej trzy rozszerzenia, każde na co najmniej 85%. Ponadto, wymagany jest egzamin językowy typu IELTS.

IB

27-30 pkt. (w zależności od kierunku).

Uczelniany serwis doradztwa zawodowego oferuje pracę studentom w firmach, które zgłaszają do uniwersytetu obecność wolnych etatów. Ponadto, w trakcie studiów można pracować dorywczo zarówno na kampusie jak i poza nim.

Zakwaterowanie jest zagwarantowanie na pierwszym roku studiów.  Stawki wahają się od £90 tygodniowo za pojedynczy pokój w pięcioosobowym mieszkaniu do £150 za kawalerkę/studio. Więcej informacji na ten temat tutaj: http://www.hw.ac.uk/student-life/campus-life/edinburgh/accommodation.htm.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe regularne wsparcie finansowane (np. ze strony rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Niestety, Szkocja (w której znajduje się ta uczelnia) jest jedynym krajem w Wielkiej Brytanii, w którym nie otrzymasz rządowego wsparcia na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Edynburg jest jedną z 32 jednostek administracyjnych Szkocji a także od 1437 roku, stolicą kraju i siedzibą szkockiego parlamentu. Miasto otoczone jest przez Morze Północne oraz góry. Posiada równieżwiele zabytków, muzeów i urokliwych zakątków, które warto zobaczyć na własne oczy.

Klimat niestety sprawia, że rzadko kiedy wychodzi się z domu bez parasola lub cieplejszych ubrań.

Galashiels to siedziba Scottish Borders Campus uczelni Heriot-Watt University i zarazem niewielka mieścina w głębi kraju oddalona o ok. 50 minut pociągiem od Edynburgu. W ciągu tygodnia, uczelniany autobus kursuje 2 razy dziennie między dwoma kampusami, aby studenci mogli korzystać również z życia w wielkim mieście.

Orkney Campus znajduje się przy Stromness – na wyspach na północ od głównego lądu Szkocji. Jedyne środki transportu, którymi można dostać się z reszty kraju to lot do Kirkwall, oddalonego o ok. 18 mil od kampusu lub statek również do Kirkwall lub Stromness. Okolica uważana jest za jedną z najciekawszych w Szkocji. Ponadto, słynie z badań i prac w zakresie przemysłu ropy naftowej, gazu i połowu ryb czy floty morskiej.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Wszystko o pracy dla studentów jako barista w Starbucksie, Caffè Nero i Costa Coffee

W tym artykule dowiesz się na czym polega praca baristy i jak dostać się do kawiarni takiej jak Starbucks, Costa Coffee oraz Caffè Nero na Wyspach.
Czytaj więcej

Grupy tematyczne Smart Prospects na Facebooku

Smart Prospects to przede wszystkim społeczność. Poznaj nasze grupy tematyczne na Facebooku, w tym grupy dotyczące mieszkania, pracy, finansów i miast
Czytaj więcej

Jak Smart Prospects pomaga w dostaniu się na studia magisterskie w UK?

Dowiedz się o zakresie naszego kompleksowego i całkowicie bezpłatnego wsparcia Smart Premium na wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐