University of Wales Trinity Saint David

Lampeter, Carmarthen & Swansea, Walia

O uczelni

University of Wales Trinity Saint David to nowoczesna uczelnia z kampusami rozrzuconymi praktycznie po całej Walii. Uniwersytet powstał w wyniku połączenia dwóch najstarszych szkół wyższych w Walii – University of Wales Lampeter oraz Trinity University College, których historia sięga XIX wieku. Obecnie placówka oferuje szeroki wachlarz kierunków, od architektury i sztuki przez inżynierię, aż po muzykę.

Wszystkie kampusy oraz centra naukowe są wyposażone w specjalistyczny sprzęt niezbędny dla studentów niezależnie od kierunku. Uczelnia została również doceniona w rankingach w kategorii najlepszych relacji ze studentami, czy też najlepszych zajęć w małych grupach.

POLSKA MATURA
Aby dostać się na ten uniwersytet, należy po prostu zdać maturę.

IB

88 UCAS Tariff points – przelicz punkty IB na punkty UCAS dzięki temu kalkulatorowi.

Uczelnia oferuje wiele rodzajów stypendiów, w zależności od kierunku oraz roku studiów, a wszystko to jest szczegółowo opisane tutaj: https://www.uwtsd.ac.uk/bursaries/scholarships-and-bursaries-201920/.

UWTSD posiada Careers Service Office, w którym można otrzymać pomoc związaną z rozwojem kariery, aplikacją do pracy part-time lub na wolontariat. Szczegóły tutaj: https://www.uwtsd.ac.uk/careers/.

Uniwersytet oferuje różnego rodzaju pokoje lub kawalerki w swoich akademikach. W zależności od miasta ceny zaczynają się od £120 do £140 tygodniowo. Więcej informacji na ten temat tutaj: https://www.uwtsd.ac.uk/accommodation/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: NISKIE.
Tutaj samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej podczas studiów nie powinno stanowić problemu, choć zawsze warto rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Uczelnia posiada swoje siedziby w Lampeter, Carmarthen oraz Swansea. Lampeter to niewielka miejscowość, którą zamieszkuje zaledwie 2000 ludzi, jednak to tutaj powstał trzeci na Wyspach uniwersytet (zaraz po Oxfordzie i Cambridge), który dzisiaj funkcjonuje właśnie jako University of Wales Trinity Saint David. Carmathen to trochę większe miasteczko w południowej Walii, uznawane za jedno z najstarszych w całym kraju z historią sięgającą czasów rzymskich. Natomiast Swansea, w przeciwieństwie do poprzednich miast, jest jednym z największych walijskich. Ponadto, położone jest w malowniczej scenerii nad zatoką o tej samej nazwie.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Rozmowa kwalifikacyjna o pracę na studiach w Anglii

Sprawdź jak przygotować się na interview o pracę w UK i czego się podczas niej spodziewać, aby zapewnić sobie sukces mimo braku doświadczenia.
Czytaj więcej

Zanim rozpoczniesz pracę nad personal statement

Personal statement to niemal najważniejszy element Twojej aplikacji, sprawdź na co zwrócić uwagę.
Czytaj więcej

Szukanie pracy to praca sama w sobie – historia i rady Asi dot. pracy w Anglii

Sprawdź na czym polega szukanie pracy w UK oraz praca przez agencję i dowiedz się dlaczego szukanie pracy to “praca sama w sobie”.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.