University of Wales Trinity Saint David

University of Wales Trinity Saint David

Lampeter, Carmarthen & Swansea, Walia

O uczelni

University of Wales Trinity Saint David to nowoczesna uczelnia z kampusami rozrzuconymi praktycznie po całej Walii. Uniwersytet powstał w wyniku połączenia dwóch najstarszych szkół wyższych w Walii – University of Wales Lampeter oraz Trinity University College, których historia sięga XIX wieku. Obecnie placówka oferuje szeroki wachlarz kierunków, od architektury i sztuki przez inżynierię, aż po muzykę.

Wszystkie kampusy oraz centra naukowe są wyposażone w specjalistyczny sprzęt niezbędny dla studentów niezależnie od kierunku. Uczelnia została również doceniona w rankingach w kategorii najlepszych relacji ze studentami, czy też najlepszych zajęć w małych grupach.

POLSKA MATURA
Aby dostać się na ten uniwersytet, należy po prostu zdać maturę.

IB

88 UCAS Tariff points – przelicz punkty IB na punkty UCAS dzięki temu kalkulatorowi.

Uczelnia oferuje wiele rodzajów stypendiów, w zależności od kierunku oraz roku studiów, a wszystko to jest szczegółowo opisane tutaj: https://www.uwtsd.ac.uk/bursaries/scholarships-and-bursaries-201920/.

UWTSD posiada Careers Service Office, w którym można otrzymać pomoc związaną z rozwojem kariery, aplikacją do pracy part-time lub na wolontariat. Szczegóły tutaj: https://www.uwtsd.ac.uk/careers/.

Uniwersytet oferuje różnego rodzaju pokoje lub kawalerki w swoich akademikach. W zależności od miasta ceny zaczynają się od £120 do £140 tygodniowo. Więcej informacji na ten temat tutaj: https://www.uwtsd.ac.uk/accommodation/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: NISKIE.
Tutaj samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej podczas studiów nie powinno stanowić problemu, choć zawsze warto rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Uczelnia posiada swoje siedziby w Lampeter, Carmarthen oraz Swansea. Lampeter to niewielka miejscowość, którą zamieszkuje zaledwie 2000 ludzi, jednak to tutaj powstał trzeci na Wyspach uniwersytet (zaraz po Oxfordzie i Cambridge), który dzisiaj funkcjonuje właśnie jako University of Wales Trinity Saint David. Carmathen to trochę większe miasteczko w południowej Walii, uznawane za jedno z najstarszych w całym kraju z historią sięgającą czasów rzymskich. Natomiast Swansea, w przeciwieństwie do poprzednich miast, jest jednym z największych walijskich. Ponadto, położone jest w malowniczej scenerii nad zatoką o tej samej nazwie.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Jak Smart Prospects pomaga w dostaniu się na studia magisterskie w UK?

Dowiedz się o zakresie naszego kompleksowego i całkowicie bezpłatnego wsparcia Smart Premium na wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej

Grupy tematyczne Smart Prospects na Facebooku

Smart Prospects to przede wszystkim społeczność. Poznaj nasze grupy tematyczne na Facebooku, w tym grupy dotyczące mieszkania, pracy, finansów i miast
Czytaj więcej

Wszystko o procesie aplikacji na studia magisterskie w Anglii

Myślisz o aplikacji na magisterkę w Anglii? Dowiedz się wszystkiego na temat całego procesu.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐