Robert Gordon University

Robert Gordon University

O uczelni

Rober Gordon University zajmuje jedno z najwyższych miejsc w UK pod względem przyszłego zatrudnienia! Duży nacisk na praktykę, świetny kampus. Jedne z zalet Roberta Gordona to piękny, nowoczesny budynek, który zadziwi nie tylko przeciętnego studenta, lecz również przyszłych architektów.

Główne zalety

Jednym z głównych powodów, będzie całkiem nieprzypadkowe miejsce uniwersytetu w pierwszej 5 najlepszych uczelni pod względem zatrudnienia. Aż 98% studentów dostaje pracę w swoim zawodzie, po zakończeniu studiów. Piękne tereny niedaleko oddalone od Aberdeen są tylko kolejną zaletę. Z pewnością jest to uniwersytet, który znacznie przyśpieszy Twoją karierę.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 70%, w tym co najmniej dwa rozszerzenia, każde na co najmniej 70%.

Stypendia

Studia w Szkocji są darmowe dla obywateli UE.

Robert Gordon oferuje dziesiątki różnych stypendiów. Oferują je głównie firmy działające w Aberdeen.

http://www.rgu.ac.uk/future-students/finance-and-scholarships/scholarships/scholarships

Praca podczas studiów

Prężna gospodarka w Aberdeen pozwala studentom na prace w wielu sektorach. Z pewnością nie będziesz mógł narzekać na możliwości zatrudnienia. Dodatkowo podczas lat nauki na uniwersytecie, jeden rok spędzisz na płatnych praktykach w jednej z firm.

Zakwaterowanie

Większość mieszkań jest dobrze wyposażonych i zwykle dzielone z 4-7 studentów. Niektóre z nich posiadają łazienki. Ceny wynoszą od £100 za tydzień. Obejmują one również dostęp do internetu, jak i ubezpieczenie.

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Aberdeen jest miastem nadmorskim. Można go określić jako europejską stolice ropy i gazu. Centrum przemysłu wydobywczego, jedno z najbogatszych miast w UK. Oprócz opisywanej uczelni, jest także druga – University of Aberdeen.

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie