O uczelni
Rober Gordon University zajmuje jedno z najwyższych miejsc w Wielkiej Brytanii pod względem przyszłego zatrudnienia. Ponadto, może pochwalić się dużym naciskiem na praktykę i nowoczesnym kampusem, który zadziwi nie tylko każdego studenta, ale i architekta.
Aż 98% studentów dostaje pracę w swoim zawodzie, po zakończeniu studiów.
UWAGA!
Jak sama uczelnia przyznaje, poniższe wymagania dla obu matur (zwłaszcza dla polskiej) to sugerowane minimum, którego spełnienie nie gwarantuje nawet otrzymania oferty ze względu na to, że dla osób z UE jest ograniczona liczba miejsc narzucona przez szkocki rząd.
POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 70%, w tym co najmniej dwa rozszerzenia, każde na co najmniej 70%. Ponadto, należy zdać egzamin językowy typu IELTS.
IB
26-30 pkt. (w zależności od kierunku).
Prężna gospodarka w Aberdeen pozwala studentom na pracę w wielu restauracjach, kawiarniach, pubach, klubach czy sklepach, np. w galerii handlowej.
Większość mieszkań jest dobrze wyposażonych i zwykle dzielone z 4-7 studentów. Niektóre z nich posiadają łazienki. Ceny wynoszą od £100 do £160 za tydzień.
Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.
Koszty utrzymania
Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe regularne wsparcie finansowane (np. ze strony rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Niestety, Szkocja (w której znajduje się ta uczelnia) jest jedynym krajem w Wielkiej Brytanii, w którym nie otrzymasz rządowego wsparcia na utrzymanie dla studentów z UE.
Lokalizacja
Aberdeen zwane jest również Granitowym Miastem ze względu na to, że większość starszych budynków jest zbudowanych właśnie z tego surowca. Nie mniej jednak, granitowa architektura miasta ma swoich zwolenników i przeciwników.
Aberdeen jest trzecim największym miastem w Szkocji. Posiada przepełnioną życiem dzielnicę portową oraz liczne połacie miejskiej zieleni. Zostało nawet wykluczone z konkursu “Kwitnąca Brytania”, ze względu na notoryczne zwyciężanie. Największym minusem chyba jest pogoda, ze względu na padający bardzo często deszcz i niską temperaturę, nawet latem.