University of Aberdeen

The University of Aberdeen

O uczelni

Założony w 1495 r. The University of Aberdeen jest jednym z najstarszych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii. Malowniczy 15-wieczny kampus znajduje się tylko 20 minut pieszo od centrum miasta. Uczelnia jest podzielona na trzy wydziały: Nauki przyrodnicze i Medycyna , Nauki fizyczne, Sztuka i Nauki społeczne. Niedawno uniwersytet sporo zainwestował w studenckie obiekty jak nowa biblioteka czy ośrodek sportowy.

Główne zalety

Uniwersytet stoi na wysokim poziomie, jeśli chodzi o nauczanie. Budynki są piękne pod względem architektonicznym z długa historią. Kampus posiada dużo zieleni i miejsc do wypoczynku, nowoczesne laboratoria oraz bibliotekę.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 75%, w tym co najmniej dwa rozszerzenia, każde na co najmniej 75%.

Stypendia

Uczelnia oferuje szeroką ofertę stypendium, które dostępne są jednak tylko na wybranych kierunkach.

http://www.abdn.ac.uk/study/undergraduate/scholarships-and-funding-286.php

Praca podczas studiów

Dużo możliwości dotyczących pracy na pół etatu. Stowarzyszenie studentów prowadzi również stronę z ofertami prac dla studentów. 

Zakwaterowanie

Zagwarantowane dla wszystkich pierwszoroczniaków. Tygodniowa stawka waha się między £99 – £169.

http://www.abdn.ac.uk/study/undergraduate/accommodation.php

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Aberdeen zwane również Granitowym Miastem ze względu, że większość starszych budynków jest zbudowanych właśnie z tego surowca. Jest trzecim największym miastem w Szkocji. Granitowa architektura miasta ma swoich zwolenników i przeciwników. Miasto posiada przepełnioną życiem dzielnice portową oraz liczne połacie miejskiej zieleni. Aberdeen zostało nawet wykluczone z konkursu “Kwitnąca Brytania”, ze względu na notoryczne zwyciężanie. Największym minusem chyba jest pogoda, ze względu na padający bardzo często deszcz.

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie