University of Aberdeen - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

University of Aberdeen

Aberdeen, Szkocja

O uczelni

Założony w 1495 roku, University of Aberdeen jest jednym z najstarszych w Wielkiej Brytanii. Malowniczy XV-wieczny kampus znajduje się tylko 20 minut pieszo od centrum miasta. Uczelnia jest podzielona na trzy wydziały: nauki przyrodnicze i medycyna, nauki fizyczne, sztuka i nauki społeczne. Niedawno uniwersytet sporo zainwestował w studenckie obiekty takie, jak nowa biblioteka czy ośrodek sportowy.

Budynki uczelni są piękne pod względem architektonicznym z długa historią. Kampus posiada dużo zieleni i miejsc do wypoczynku a także nowoczesne laboratoria.

UWAGA!
Jak sama uczelnia przyznaje, poniższe wymagania dla obu matur (zwłaszcza dla polskiej) to sugerowane minimum, którego spełnienie nie gwarantuje nawet otrzymania oferty ze względu na to, że dla osób z UE jest ograniczona liczba miejsc narzucona przez szkocki rząd.

POLSKA MATURA

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 75%, w tym co najmniej dwa rozszerzenia, każde na co najmniej 75%. Niektóre kierunki wymagają 70. centyl z dwóch rozszerzeń. Ponadto, należy zdać egzamin językowy typu IELTS.

IB
32 pkt.

Zarówno miasto, jak i uczelnia dają dużo możliwości dotyczących pracy na pół etatu. Stowarzyszenie studentów prowadzi również stronę z ofertami prac dla studentów. 

Pokoje w uczelnianych akademikach zagwarantowane są dla wszystkich pierwszoroczniaków. Tygodniowy koszt waha się między £100 a £170.
Szczegóły tutaj: http://www.abdn.ac.uk/study/undergraduate/accommodation.php.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe regularne wsparcie finansowane (np. ze strony rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Niestety, Szkocja (w której znajduje się ta uczelnia) jest jedynym krajem w Wielkiej Brytanii, w którym nie otrzymasz rządowego wsparcia na utrzymanie dla studentów z UE

Lokalizacja

Aberdeen zwane jest również Granitowym Miastem ze względu na to, że większość starszych budynków jest zbudowanych właśnie z tego surowca. Nie mniej jednak, granitowa architektura miasta ma swoich zwolenników i przeciwników.

Aberdeen jest trzecim największym miastem w Szkocji. Posiada przepełnioną życiem dzielnicę portową oraz liczne połacie miejskiej zieleni. Zostało nawet wykluczone z konkursu “Kwitnąca Brytania”, ze względu na notoryczne zwyciężanie. Największym minusem chyba jest pogoda, ze względu na padający bardzo często deszcz i niską temperaturę, nawet latem.

Oficjalne filmiki uczelni

https://www.youtube.com/watch?v=aqqwcph35Jk

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Jak opłacić i wysłać podanie UCAS na studia w UK?

Masz już gotowy personal statement? Dowiedz się ile kosztuje wysłanie aplikacji UCAS oraz jak i kiedy opłacić aplikację na studia w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej

Jak zdobyć NIN niezbędny do pracy w Wielkiej Brytanii?

Aby móc legalnie pracować na terenie UK, potrzebujesz mieć wyrobiony NIN. Dowiedz się jak go zdobyć.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐