University of Stirling

University o Stirling

Stirling, Szkocja

O uczelni

University of Stirling to nowoczesna uczelnia znajdująca się w środkowej Szkocji. Została założona zaledwie w 1967 roku, jednak zdążyła wyrobić sobie opinię bardzo dobrej placówki. Uniwersytet jest podzielony na 5 wydziałów: społeczny, biznesowy, środowiskowy, zdrowotny oraz sportowy.

Pomimo krótkiej historii, uczelnia klasyfikuje się jako jedna z lepszych szkockich uczelni. Posiada przepiękny kampus, który jest doceniany w wielu plebiscytach. Ponadto, Stirling znajduje się też w bliskiej odległości od dużych miast z międzynarodowymi lotniskami.

UWAGA!
Jak sama uczelnia przyznaje, poniższe wymagania dla obu matur (zwłaszcza polskiej) to sugerowane minimum, którego spełnienie nie gwarantuje nawet otrzymania oferty ze względu na to, że dla osób z UE jest ograniczona liczba miejsc narzucona przez szkocki rząd.

POLSKA MATURA
Należy uzyskać średnią ze wszystkich rozszerzonych matur (min. 3) na min. 75%. Wymagany jest również egzamin językowy typu IELTS.

IB

26-34 pkt. (w zależności od kierunku).

W odnalezieniu pracy part-time na terenie uczelni pomoże Careers Advice Centre, które zajmuje się również pomocą w ukierunkowaniu kariery poprzez wolontariaty lub staże związane z kierunkiem. Więcej informacji tutaj: https://www.stir.ac.uk/student-life/careers/. Można oczywiście pracować w trakcie studiów również poza kampusem uczelni.

Uczelnia zapewnia pokoje w akademikach niedaleko kampusu dla wszystkich osób rozpoczynających studia. Ceny zaczynają się od £90 tygodniowo. Więcej szczegółów tutaj: https://www.stir.ac.uk/student-life/accommodation/find-your-residence/union-street-development/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe regularne wsparcie finansowane (np. ze strony rodziny) może być przydatne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Niestety, Szkocja (w której znajduje się ta uczelnia) jest jedynym krajem w Wielkiej Brytanii, w którym nie otrzymasz rządowego wsparcia na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Stirling to dom dla ponad 40 tysięcy mieszkańców. Miasto znajduje się w samym sercu Szkocji, oddalone jedynie kilkadziesiąt kilometrów od Glasgow czy Edynburgu, z którymi to jest dobrze skomunikowane autobusami lub pociągami. Stirling może zauroczyć swoją historią i arhitekturą, którą odkryć można wchodząc w historyczne centrum miasta. Znajduje się tam słyny Stirling Castle – imponujący zamek z czasów średniowiecznych, który przechodził z rąk do rąk Anglików i Szkotów kilkukrotnie podczas wojny w XIII i XIV wieku, czy też Wallace Monument, czyli wieża upamiętniająca postać Sir Williama Wallace’a – bohatera narodowego Szkocji.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Personal statement na studia magisterskie w UK

Dowiedz się jak napisać list motywacyjny na studia magisterskie w Wielkiej Brytanii oraz jakich błędów nie popełniać w pisaniu tego listu.
Czytaj więcej

Kompletny poradnik aplikanta na studia licencjackie w UK

Dowiedz się wszystkiego o krokach aplikacji, naszym wsparciu jak i również co zrobić po aplikacji na studia w Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Płn.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐