Aberystwyth University

Aberystwyth University

Aberystwyth, Walia

O uczelni

Aberystwyth University to uczelnia ze średniej półki, znajdująca się na zachodnim wybrzeżu Walii w malowniczym miejscu między Górami Kambryjskimi a Zatoką Cardigan. Aberystwyth jest miasteczkiem studenckim w pełni tego słowa znaczeniu – w tym 18-tysięcznym mieście studiuje aż 15 tysięcy osób.

Uczelnia może pochwalić się jednym z najlepszych “student experience” w całej Wielkiej Brytanii. W wielu rankingach plasuje się na czołowych miejscach w kwestii satysfakcji ze studiów, kół studenckich czy też jakości zakwaterowania. Więcej tutaj: https://www.aber.ac.uk/en/why-aber/awards-and-accolades/latest/.

Nie mniej jednak, należy pamiętać, że przez ogólny poziom nauczania, uczelnia ma raczej średnią renomę, dlatego mówi się o niej jako o placówce ze średniej półki.


POLSKA MATURA
Standardowe progi przyjęć Aberystwyth University dla uczniów zdających polską maturę to 65% z min. 2 rozszerzeń. W ramach potwierdzenia swojej znajomości języka angielskiego, wystarczy uzyskać 90% średnią z angielskiego podstawowego oraz ustnego LUB 65% średnią z angielskiego rozszerzonego i ustnego. Alternatywnie, można oczywiście podejść do egzaminu językowego typu IELTS.

IB

28 pkt.

Dla studentów z wybitnymi osiągnięciami w nauce lub w sporcie, uczniów aplikujących na matematyczne kierunki czy studentom z niskim przychodem przewidywane są stypendia i pomoc finansowa. Szczegóły tutaj: https://www.aber.ac.uk/en/undergrad/scholarships/.

Zakwaterowanie w uczelnianych akademikach przysługuje każdemu pierwszoroczniakowi, który zaaplikuje o nie przed 1 sierpnia danego roku. Najtańszy jednoosobowy pokój w akademiku wynosi £85 tygodniowo, a studio, które jest najdroższą dostępną opcją – około £140.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Uczelnia wspiera studentów w zapewnieniu pracy part-time na terenie kampusu poprzez program #AberWorks – więcej o tym można przeczytać tutaj: https://www.aber.ac.uk/en/why-aber/employability/#aberworks-(student-employment). Ponadto, jak w każdym innym mieście, podczas studiów można pracować dorywczo poza kampusem.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: NISKIE.
Tutaj samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej podczas studiów nie powinno stanowić problemu, choć zawsze warto rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Aberystwyth – niewielkie walijskie miasteczko położone nad zatoką Cardigan. Słynie przede wszystkim z uczelni, biblioteki narodowej Walii oraz malowniczego krajobrazu. Niestety, położone jest daleko od innych miast czy lotnisk (najbliższe to Birmingham czy Liverpool i Manchester). Aberystwyth to przede wszystkim miasto studenckie – zdecydowana większość mieszkańców jest w pewien sposób powiązana z lokalnym uniwersytetem.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Wszystko o procesie aplikacji na studia magisterskie w Anglii

Myślisz o aplikacji na magisterkę w Anglii? Dowiedz się wszystkiego na temat całego procesu.
Czytaj więcej

Jak pogodzić pracę ze studiami w Anglii? – Doświadczenia Moniki z topowej uczelni

Poznaj wszystkie fakty i mity dot. pracy podczas studiów w Wielkiej Brytanii i godzenia jej z innymi obowiązkami jak i przyjemnościami.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐