Aberystwyth University

Aberystwyth, Walia

O uczelni

Aberystwyth University to uczelnia znajdująca się na zachodnim wybrzeżu Walii w malowniczym miejscu między Górami Kambryjskimi a Zatoką Cardigan. Aberystwyth jest miasteczkiem studenckim w pełni tego słowa znaczeniu – w tym 18 tysięcznym mieście studiuje aż 15 tysięcy osób! W 2018 roku, uniwersytet został nagrodzony prestiżowymi nagrodami za świetnej jakości nauczanie.

Uczelnia może pochwalić się jednym z najlepszych “student experience” w całej Wielkiej Brytanii. W wielu rankingach plasuje się na czołowych miejscach w kwestii satysfakcji ze studiów, kół studenckich czy też jakości zakwaterowania. Więcej tutaj: https://www.aber.ac.uk/en/why-aber/awards-and-accolades/latest/.


Standardowe progi przyjęć Aberystwyth University dla uczniów zdających polską maturę to 80% z 3 podstaw i 65% z min. 2 rozszerzeń.

Progi językowe: 90% średnia z angielskiego podstawowego oraz ustnego LUB 65% średnia z angielskiego rozszerzonego i ustnego. Alternatywnie, można zdać egzamin językowy typu IELTS.

Dla studentów z wybitnymi osiągnięciami w nauce lub w sporcie, uczniów aplikujących na matematyczne kierunki czy studentom z niskim przychodem przewidywane są stypendia i pomoc finansowa. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj: https://www.aber.ac.uk/en/undergrad/scholarships/.


Zakwaterowanie w uczelnianych akademikach przysługuje każdemu pierwszoroczniakowi, który zaaplikuje o nie przed 1 sierpnia danego roku. Najtańszy jednoosobowy pokój w akademiku wynosi £85 tygodniowo, a studio, które jest najdroższą dostępną opcją – około £140.

Uczelnia wspiera studentów w zapewnieniu pracy part-time na terenie kampusu poprzez program #AberWorks – więcej o tym można przeczytać tutaj: https://www.aber.ac.uk/en/why-aber/employability/#aberworks-(student-employment). Ponadto, jak w każdym innym mieście, podczas studiów można bez problemu pracować dorywczo poza kampusem.

Lokalizacja

Aberystwyth – niewielkie walijskie miasteczko położone nad zatoką Cardigan. Słynie przede wszystkim z uczelni, biblioteki narodowej Walii oraz malowniczego krajobrazu. Niestety, położone jest daleko od innych miast czy lotnisk (najbliższe to Birmingham czy Liverpool i Manchester). Aberystwyth to przede wszystkim miasto studenckie – zdecydowana większość mieszkańców jest w pewien sposób powiązana z lokalnym uniwersytetem.

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Szukanie pracy to praca sama w sobie – historia i rady Asi dot. pracy w Anglii

Sprawdź na czym polega szukanie pracy w UK oraz praca przez agencję i dowiedz się dlaczego szukanie pracy to “praca sama w sobie”.
Czytaj więcej

Praca w Deliveroo i UberEats jako świetna alternatywa dla studentów w Wielkiej Brytanii

Poznaj historię Karoliny i Jacka – studentów, którzy dorabiają jako dostawcy jedzenia dla Deliveroo i UberEats. Sprawdź dlaczego warto tam pracować!
Czytaj więcej

Akademik czy mieszkanie? – czyli jak pozbyć się dylematu przed studiami w Wielkiej Brytanii

Sprawdź jak pozbyć się dylematu odnośnie rodzaju zakwaterowania na studiach w Wielkiej Brytanii przed ich rozpoczęciem.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.