Cardiff Metropolitan University

Cardiff Metropolitan University

Cardiff, Walia

O uczelni

Początki Cardiff Metropolitan sięgają aż 1865 roku, gdy w Cardiff została założona szkoła sztuki. Z czasem, placówka zamieniła się w instytut edukacji wyższej, który zyskał tytuł pełnoprawnego uniwersytetu w 1996 roku, by po 15 latach zmienić nazwę na tę używaną obecnie. Uniwersytet znajduje się w stolicy Walii i oferuje edukację dostosowaną do nieustannie rozwijającego się rynku pracy. Zajęcia odbywają się w ramach 5 wydziałów – zdrowia, edukacji, zarządzania, sportu oraz sztuki i projektowania.

Uczelnia stawia na wysoką jakość nauczania, co potwierdzają nagrody takie, jak srebrna nagroda Teaching Excellent Framework (TEF). Ponadto, Cardiff Met słynie z kierunków artystycznych – w końcu wydział poświęcony tym kierunkom powstał ponad 150 lat i obecnie uważany jest za prestiżowy.

POLSKA MATURA
Uczelnia wymaga od aplikanta zdania matury ze średnią na poziomie 65%, a w tym min. 2 rozszerzenia, każde na min. 55%. Aby być zwolnionym z egzaminu językowego typu IELTS, wystarczy zdać angielski rozszerzony na min. 70%.

IB
24 pkt.

Wszystkie aktualne i dostępne stypendia oraz warunki ich otrzymania, zostały opisane tutaj: https://www.cardiffmet.ac.uk/study/finance/bursaries/Pages/undergraduate-bursaries.aspx.

Uczelniany Career Development Service wspiera każdego studenta, który zgłosi się po pomoc w szukaniu pracy dorywczej podczas studiów.

Tygodniowy koszt pokoju w uczelnianym akademiku zaczyna się już od £120 wzwyż i zależy od standardu. Szczegóły tutaj: https://www.cardiffmet.ac.uk/accommodation/Pages/Halls-of-Residence.aspx.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: NISKIE.
Tutaj samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej podczas studiów nie powinno stanowić problemu, choć zawsze warto rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Uniwersytet zlokalizowany jest w Cardiff, stolicy Walii, które jest niezwykle przyjazne. Słynie ze swojego spektakularnego zamku, uroczej zatoki między miastem a Penarth, czy wielu muzeów i wydarzeń kulturowych. Jest więc idealnym miejscem dla studenta, bez względu na jego upodobania – w końcu każdy znajdzie tutaj coś dla siebie!

Miasto posiada również własne lotnisko, do którego podróż z centrum trwa ok. 40 minut komunikacją miejską.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Grupy tematyczne Smart Prospects na Facebooku

Smart Prospects to przede wszystkim społeczność. Poznaj nasze grupy tematyczne na Facebooku, w tym grupy dotyczące mieszkania, pracy, finansów i miast
Czytaj więcej

Jak Smart Prospects pomaga w dostaniu się na studia w Wielkiej Brytanii?

Dowiedz się o zakresie naszego kompleksowego i całkowicie bezpłatnego wsparcia Smart Premium na wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐