Swansea University - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

Swansea University

Swansea, Walia

O uczelni

Uniwersytet Swansea położony jest w urokliwej okolicy, kilka kroków od miejscowej plaży i zatok na półwyspie Gower. Uczelnia ta posiada doskonale wykształconą kadrę doktorantów, którzy wkładają wiele serca w edukowanie następnych pokoleń. Pochwalić może się również bardzo dobrymi wynikami w zakresie zatrudnienia absolwentów, ponieważ aż 92% z nich znajduje pracę w zawodzie w ciągu 6 miesięcy od ukończenia studiów.

Uniwersytet pomaga w znaczącym stopniu znaleźć pracę po studiach proponując zarówno udział w tzw. tygodniu pracy jak i umieszczając studentów na rocznych praktykach, po których często otrzymują oni stałą pracę. Uczelnia wybija się poziomem edukacji i możliwością dostosowania kursów do potrzeb studenta.

POLSKA MATURA
Typowe progi przyjęć to 60-70% średnia z matury, a w tym min. 2 rozszerzenia. Aby potwierdzić poziom języka, wystarczy zdać angielski rozszerzony na min. 70-75%.

IB

34-36 pkt.

Uniwersytet oferuje stypendia w wysokości nawet £3000 dla najlepszych studentów. Istnieje również możliwość otrzymania stypendium w wysokości £3000 dla studentów o niskim przychodzie domowym. Przyznawane jest też wiele stypendiów sportowych.

Organizacje studenckie pomagają znaleźć pracę w trakcie studiów. Uczelnia organizuje także tydzień pracy, w którym lokuje chętnych studentów we współpracujących firmach zarówno w trybie pełnoetatowym jak i na pół etatu, co znacząco ułatwia zaaklimatyzowanie w pracy w danej branży.

Najtańszy pokój w uczelnianym akademiku wynosi £86 tygodniowo.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: NISKIE.
Tutaj samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej podczas studiów nie powinno stanowić problemu, choć zawsze warto rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Swansea to malownicze miasto. Plaże, klify czy parki sprawiają, że każdy miłośnik spędzania wolnego czasu poza domem, znajdzie tu coś dla siebie. Warto również wspomnieć o Plantasii, czyli lesie tropikalnym w środku miasta. Poza walorami edukacyjnymi, można pójść tam na kawę a także spotkać egzotyczne zwierzęta.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Jak pogodzić pracę ze studiami w Anglii? – Doświadczenia Moniki z topowej uczelni

Poznaj wszystkie fakty i mity dot. pracy podczas studiów w Wielkiej Brytanii i godzenia jej z innymi obowiązkami jak i przyjemnościami.
Czytaj więcej

Wszystko o studiach magisterskich w Anglii

Dowiedz się więcej na temat studiów magisterskich w jednym z najlepszych systemów edukacji na świeci
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐