Wrexham Glyndŵr University

Wrexham & Northop, Walia

O uczelni

Wrexham Glyndŵr University, niegdyś Wrexham School of Science and Art, to uczelnia oferująca edukację wyższą od 1887 roku i położona we Wrexham, w północnej Walii. Obecnie oferuje ponad 150 różnych kierunków w trzech departamentach: sztuki i technologii, biznesu oraz nauk społecznych. Zajęcia odbywają się w murach dwóch kampusów – Wrexham oraz Northop. 

Zarówno Wrexham jak i Northop są malowniczymi lokalizacjami, idealnymi do studiowania. Położone są w bliskiej odległości do morza, wokół wiejskich okolic, co pozwala spędzać wolny czas w sposób aktywny. Same kampusy są nowoczesne i wyposażone w niezbędny sprzęt dla każdego studenta.

POLSKA MATURA
Typowe progi przyjęć to średnia z matury na min. 55%, a w tym matematyka podstawowa na min. 55%. Ponadto, należy zdać angielski podstawowy na min. 95% lub rozszerzony na min. 70%. Alternatywnie, wystarczy egzamin językowy typu IELTS.

IB

112 UCAS Tariff points – przelicz punkty IB na punkty UCAS dzięki temu kalkulatorowi.

.Obecnie uczelnia nie oferuje żadnych stypendiów dla osób z UE.

W znalezieniu pracy oraz podczas całego procesu aplikacji do pracy czy na staże i wolontariaty pomoże uczelniany Careers and Employability office. Szczegóły tutaj: https://www.glyndwr.ac.uk/en/Studentsupport/Careers/.

Uczelnia posiada akademiki w okolicy obu kampusów, a ceny za pojedyncze pokoje zaczynają się już od £87 za tydzień. Szczegóły tutaj: https://www.glyndwr.ac.uk/en/Accommodation/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: NISKIE.
Tutaj samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej podczas studiów nie powinno stanowić problemu, choć zawsze warto rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Wrexham to miasto położone w północnej Walii, blisko Morza Irlandzkiego oraz niedaleko miast takich, jak Liverpool czy Manchester, do których można dojechać autobusami lub pociągami. W samym mieście mieszka około 150 tysięcy osób i odbywają się tu co roku imprezy takie, jak FOCUS Wales – festiwal muzyczny wschodzących talentów Walii, czy największy walijski Comicon.

Northop z kolei to malutka miejscowość, położona 30 kilometrów od Wrexham. Kampus uczelni znajduje się zdecydowanie bliżej wybrzeża i odbywają się na nim przede wszystkim zajęcia z dziedziny weterynarii i nauk dot. zwierząt.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Na czym polega praca profesjonalnego baristy? – oczami studentki w Londynie

Poznaj szczegóły pracy wykonywanej przez profesjonalnego baristę oraz sprawdź co trzeba umieć, by móc robić wysokiej jakości kawy.
Czytaj więcej

Zanim rozpoczniesz pracę nad personal statement

Personal statement to niemal najważniejszy element Twojej aplikacji, sprawdź na co zwrócić uwagę.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.
Koniec finansowania studiów w UK po 2020 roku - co dalej i jakie zostały opcje? Sprawdź klikając tutaj

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐