Wrexham Glyndŵr University

Wrexham Glyndŵr University

Wrexham & Northop, Walia

O uczelni

Wrexham Glyndŵr University, niegdyś Wrexham School of Science and Art, to uczelnia oferująca edukację wyższą od 1887 roku i położona we Wrexham, w północnej Walii. Obecnie oferuje ponad 150 różnych kierunków w trzech departamentach: sztuki i technologii, biznesu oraz nauk społecznych. Zajęcia odbywają się w murach dwóch kampusów – Wrexham oraz Northop. 

Zarówno Wrexham jak i Northop są malowniczymi lokalizacjami, idealnymi do studiowania. Położone są w bliskiej odległości do morza, wokół wiejskich okolic, co pozwala spędzać wolny czas w sposób aktywny. Same kampusy są nowoczesne i wyposażone w niezbędny sprzęt dla każdego studenta.

POLSKA MATURA
Typowe progi przyjęć to średnia z matury na min. 55%, a w tym matematyka podstawowa na min. 55%. Ponadto, należy zdać angielski podstawowy na min. 95% lub rozszerzony na min. 70%. Alternatywnie, wystarczy egzamin językowy typu IELTS.

IB

112 UCAS Tariff points – przelicz punkty IB na punkty UCAS dzięki temu kalkulatorowi.

.Obecnie uczelnia nie oferuje żadnych stypendiów dla osób z UE.

W znalezieniu pracy oraz podczas całego procesu aplikacji do pracy czy na staże i wolontariaty pomoże uczelniany Careers and Employability office. Szczegóły tutaj: https://www.glyndwr.ac.uk/en/Studentsupport/Careers/.

Uczelnia posiada akademiki w okolicy obu kampusów, a ceny za pojedyncze pokoje zaczynają się już od £87 za tydzień. Szczegóły tutaj: https://www.glyndwr.ac.uk/en/Accommodation/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: NISKIE.
Tutaj samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej podczas studiów nie powinno stanowić problemu, choć zawsze warto rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Wrexham to miasto położone w północnej Walii, blisko Morza Irlandzkiego oraz niedaleko miast takich, jak Liverpool czy Manchester, do których można dojechać autobusami lub pociągami. W samym mieście mieszka około 150 tysięcy osób i odbywają się tu co roku imprezy takie, jak FOCUS Wales – festiwal muzyczny wschodzących talentów Walii, czy największy walijski Comicon.

Northop z kolei to malutka miejscowość, położona 30 kilometrów od Wrexham. Kampus uczelni znajduje się zdecydowanie bliżej wybrzeża i odbywają się na nim przede wszystkim zajęcia z dziedziny weterynarii i nauk dot. zwierząt.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Kompletny poradnik aplikanta na studia licencjackie w UK

Dowiedz się wszystkiego o krokach aplikacji, naszym wsparciu jak i również co zrobić po aplikacji na studia w Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Płn.
Czytaj więcej

Wszystko o rocznym stażu na studiach w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się wszystkiego o rocznym stażu na studiach w UK, podczas którego nie tylko zdobywasz doświadczenie z zakresu swoich studiów ale i zarabiasz.
Czytaj więcej

Personal statement na studia w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się jak napisać list motywacyjny na studia w Wielkiej Brytanii, jakich błędów nie popełniać oraz jak zacząć pisać personal statement.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐