University of Highlands and Islands

University of Highlands and Islands

Szkocja

O uczelni

University of Highlands and Islands to wyjątkowa uczelnia znajdująca się w różnych częściach Szkocji i jedyna posiadająca kampusy właśnie w Highlands and Islands. Placówka została założona w 1992 roku jako stowarzyszenie 13 college’y i ośrodków badawczych z całej Szkocji. UHI jest stosunkowo młodą uczelnią ze względu na to, że status uniwersytetu uzyskała dopiero w 2012 roku. Uczelnia dzieli się na dwa główne wydziały: humanistyczno-artystyczno-biznesowy oraz bardziej ścisły wydział nauki, inżynierii i zdrowia. 

Ze względu na położenie swoich kampusów, studenci mają możliwość studiowania w niemal każdej części Szkocji. Duży nacisk kładzie się również na badania naukowe – to właśnie po to kilkanaście niezależnych od siebie instytucji postanowiło kolaborować tak, aby można było dokonywać szerszych badań na temat inżynierii, środowiska czy zdrowia.

POLSKA MATURA
Z powodu braku jasno określonych wymagań w stosunku do polskiej matury na stronie uczelni, oczekujemy na wiadomość od niej w sprawie progów przyjęć i jak tylko ją otrzymamy, zaktualizujemy tę sekcję. Dziękujemy za wyrozumiałość! ?

IB
Z powodu braku jasno określonych wymagań w stosunku do polskiej matury na stronie uczelni, oczekujemy na wiadomość od niej w sprawie progów przyjęć i jak tylko ją otrzymamy, zaktualizujemy tę sekcję. Dziękujemy za wyrozumiałość! ?

Uczelnia uruchomiła platformę “FurureMe”, która pozwala na doradztwo zawodowe niezależnie od miejsca studiów. Poprzez tę platformę można otrzymać porady dotyczące budowania przyszłej kariery, pisania CV i listów motywacyjnych a także wsparcie w zakresie szukania pracy part-time czy wolontariatów podczas studiów. Szczegóły tutaj: https://www.uhi.ac.uk/en/students/careers/.

Uczelnia na niektórych kampusach oferuje akademiki w bliskiej odległości od budynków, w których odbywają się zajęcia. Pomaga również w poszukiwaniach i aplikacji o zakwaterowanie w lokalizacjach, w których nie posiada żadnych swoich ofert.
Ceny akademików różnią się w zależności od miejsca w kraju, jednak generalnie zaczynają się od £135 za tydzień. Szczegóły tutaj: https://www.uhi.ac.uk/en/studying-at-uhi/first-steps/accommodation/.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe regularne wsparcie finansowane (np. ze strony rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Niestety, Szkocja (w której znajduje się ta uczelnia) jest jedynym krajem w Wielkiej Brytanii, w którym nie otrzymasz rządowego wsparcia na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Choć główna siedziba uczelni znajduje się w Inverness, University of Highlands and Islands nie posiada jednej konkretnej lokalizacji, ponieważ składa się na 13 różnych instytucji edukacyjnych. Dzięki temu, kampusy uczelni są porozrzucane na terenie całej Szkocji, również na dalekiej północy, dokąd dostać można się tylko promem lub samolotem.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐