Ulster University

Ulster University

Jordanstown, Belfast, Coleraine & Magee, Irlandia Północna

O uczelni

Ulster University to nowoczesna uczelnia z kampusami zlokalizowanymi w najróżniejszych częściach Irlandii Północnej – w Belfaście, Jordanstown, Caleraine i Magee. Placówka szkoli 27 tysięcy studentów, będąc tym samym największą w kraju. Oferuje kierunki biznesowe, artystyczne, inżynieryjne, technologiczne oraz społeczne, a w ramach większości z nich można również odbyć roczny staż w branży.

Uczelnia zajmuje wysokie miejsca w rankingach, biorąc pod uwagę kierunki takie jak budownictwo, optometria czy farmacja. Poza tym, składa się z czterech nowoczesnych kampusów umiejscowionych w klimatycznych irladzkich miejscowościach. Ulster University zapewnia każdemu studentowi niezbędne narzędzia i wsparcie przez cały okres studiów.

POLSKA MATURA
Z powodu braku jasno określonych wymagań w stosunku do polskiej matury na stronie uczelni, oczekujemy na wiadomość od niej w sprawie progów przyjęć i jak tylko ją otrzymamy, zaktualizujemy tę sekcję. Dziękujemy za wyrozumiałość! ?

IB

26-27 pkt.

Obecnie, Ulster University nie oferuje żadnego wsparcia finansowego dla osób z UE.

Uczelnia posiada Work Experience Recruit Office, które pomaga studentom w odnalezieniu pracy part-time lub płatnych staży. Szczegóły tutaj: https://www.ulster.ac.uk/departments/education/employability-and-careers.

Uczelnia oferuje pokoje w akademikach we wszystkich czterech miastach, a ich ceny różnią się w zależności zarówno od kampusu jak i standardu. Nie mniej, najtańsze zaczynają się już od £70 tygodniowo. Więcej informacji na ten temat tutaj: https://www.ulster.ac.uk/accommodation/accommodation-at-ulster.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Największy kampus Ulster University znajduje się w Jordanstown – miasteczku zlokalizowanym pod Belfastem w zachodniej Irlandii Północnej. Jordanstown jest dobrze skomunikowane ze stolicą, gdzie znajduje się drugi kampus uczelni.
W Belfaście prowadzone są przede wszystkim zajęcia artystyczne i kreatywne, jak architektura czy projektowanie graficzne. Samo miasto jest największym w kraju i położone jest w malowniczej scenerii – między górami oraz morzem.
Coleraine to siedziba trzeciego kampusu – medycznego, położona w północnej części kraju, za to Magee, również na północy to okolica zamieszkiwana przez studentów biznesu. Obie miejscowości oddalone są znacznie od stolicy Irlandii Północnej, ale oferują widoki zapierające dech w piersiach.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐