Glasgow Caledonian University - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

Glasgow Caledonian University

Glasgow, Szkocja

O uczelni

Glasgow Caledonian University cieszy się ogromną liczbą studentów o ponad stu różnych narodowościach. Uczelnia oferuje kierunki medyczne, menadżerskie, ekonomiczne i artystyczne czy nauki społeczne. “Produkuje” rocznie największą w Szkocji liczbę przyszłych pracowników NHS – odpowiednika polskiego NFZ.

Uczelnia cieszy się wieloma prestiżowymi kierunkami, zwłaszcza w sektorze medycznym i finansowym. Wybór kierunków jest bardzo duży. Ponadto, jest jedyną na świecie szkołą biznesu, która oferuje potrójnie akredytowane kierunki z sektora finansów i bankowości.

UWAGA!
Jak sama uczelnia przyznaje, poniższe wymagania dla obu matur (zwłaszcza dla polskiej) to sugerowane minimum, którego spełnienie nie gwarantuje nawet otrzymania oferty ze względu na to, że dla osób z UE jest ograniczona liczba miejsc narzucona przez szkocki rząd.

POLSKA MATURA

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 75%, w tym co najmniej dwa rozszerzenia oraz matematyka podstawowa na min. 60%. Ponadto, należy zdać egzamin językowy typu IELTS.

IB

28-30 pkt. (w zależności od kierunku).

Student Careers Service oferuje duży wybór stanowisk na pół etatu. Ponadto, w Glasgow jest bardzo dużo agencji pracy, gdzie można znaleźć stanowisko niewymagające szczególnych kwalifikacji. Osoby dobrze znające język angielski bez problemu znajdą również pracę w restauracji, barze czy sklepie.

Uczelnia zapewnia zakwaterowanie w pobliżu kampusu. Koszt wynajmu pokoju w akademiku waha się od £90 do £120 tygodniowo. Szczegóły tutaj: http://www.gcu.ac.uk/study/undergraduate/accommodation/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe regularne wsparcie finansowane (np. ze strony rodziny) może być przydatne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Niestety, Szkocja (w której znajduje się ta uczelnia) jest jedynym krajem w Wielkiej Brytanii, w którym nie otrzymasz rządowego wsparcia na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Glasgow, choć nie jest stolicą Szkocji, jest największym miastem w kraju, które nigdy nie śpi. W Glasgow nie sposób się nudzić, gdyż znaleźć można tutaj mnóstwo atrakcji na każdym kroku. Ponadto jest tu wiele wygodnych połączeń do innych szkockich miast, które warto odwiedzić w celach turystycznych. Co więcej, Glasgow jest jednym z trzech brytyjskich miast (obok Londynu i Newcastle), które posiada metro.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Personal statement na studia magisterskie w UK

Dowiedz się jak napisać list motywacyjny na studia magisterskie w Wielkiej Brytanii oraz jakich błędów nie popełniać w pisaniu tego listu.
Czytaj więcej

Zanim rozpoczniesz pracę nad personal statement

Personal statement to niemal najważniejszy element Twojej aplikacji, sprawdź na co zwrócić uwagę.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐