Studia w Irlandii Płn. - Queen's University Belfast

Queen's University Belfast

Belfast, Irlandia Północna

O uczelni

Queen’s University Belfast jest uczelnią funkcjonującą od 1845 roku i zaliczaną do dwudziestu najlepszych w Wielkiej Brytanii. Uniwersytet kładzie bardzo duży nacisk na rozwój studentów tak, aby po zakończonych studiach bez problemu znaleźli zatrudnienie we własnym zawodzie. QUB jest bardzo przyjazną placówką dla studentów zagranicznych z bogatym zapleczem naukowo-sportowym.

Uczelnia oferuje wysoki poziom zatrudnienia po studiach, bardzo dobrze wyposażone zaplecze, wielokulturowość i zróżnicowanie wśród studentów.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 75%, w tym co najmniej trzy rozszerzenia, każde na co najmniej 75%. Ponadto, należy zdać egzamin językowy typu IELTS.

IB

31-37 pkt., w tym 15-18 pkt. z przedmiotów rozszerzonych (HL) w zależności od kierunku.

Uniwersytet oferuje scholarships w postaci pieniężnej lub w formie np. zafundowania trzech lotów do domu. Szczegóły znajdziesz na stronie uczelni.

Na kampusie funkcjonuje biuro Career Advisor, które pomaga nie tylko znaleźć pracę na kampusie czy tę po studiach ale również pracę dorywczą na terenie całego miasta.

Na uniwersyteckim kampusie jest możliwość zamieszkania w prywatnych pokojach, co daje możliwość nauki w ciszy i spokoju. Na miejscu funkcjonuje również całodobowa ochrona i recepcja. Studenci mogą korzystać także z pralni, WiFi, baru i restauracji. Koszty za pokój wahają się w granicach £75-125 tygodniowo. Szczegóły tutaj: http://www.qub.ac.uk/accommodation/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Belfast, czyli stolica Irlandii Północnej to miejsce, w którym 100 lat temu budowany był słynny Titanic, a dziś, słynie z muzeum poświęconemu właśnie temu statkowi. Miasto daje możliwość spędzania wolnrgo czasu w wielu klubach i typowo irlandzkich pubach czy w okolicy klimatycznego portu lub w uroczych ogrodach botanicznych – w skrócie, każdy znajdzie coś dla siebie i choć przez chwilę może poczuć się jak rodowity Irlandczyk.

Galeria miasta

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Referencja na studia magisterskie w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się wszystkiego na temat listu referencyjnego wymaganego na studia w UK i sprawdź jak otrzymać interaktywny szablon dla swojego referenta.
Czytaj więcej

Mieszkanie na studiach w UK – akademik czy prywatne mieszkanie?

Dowiedz się wszystkiego o prywatnym mieszkaniu na studiach w Wielkiej Brytanii a także o uczelnianych i prywatnych akademikach.
Czytaj więcej

Jak zdobyć NIN niezbędny do pracy w Wielkiej Brytanii?

Aby móc legalnie pracować na terenie UK, potrzebujesz mieć wyrobiony NIN. Dowiedz się jak go zdobyć.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐