Studia w Irlandii Płn. - Queen's University Belfast

Queen's University Belfast

O uczelni


Queen’s University Belfast jest uczelnią funkcjonującą od 1845 roku i zaliczaną do dwudziestu najlepszych w Wielkiej Brytanii. Uniwersytet kładzie bardzo duży nacisk na rozwój studentów tak, aby po zakończonych studiach bez problemu znaleźli zatrudnienie we własnym zawodzie. Uczelnia jest bardzo przyjazna dla studentów zagranicznych, a na samym kampusie mieszka 2,400 uczniów z Wielkiej Brytanii i nie tylko. Z bogatym zapleczem naukowo-sportowym daje wiele możliwości rozwoju, zachęcając młodzież do podjęcia studiów właśnie na tym uniwersytecie.

Główne zalety

Warto tutaj studiować, ponieważ uczelnia oferuje wysoki poziom zatrudnienia po studiach, bardzo dobrze wyposażone zaplecze, wielokulturowość i zróżnicowanie wśród studentów.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 75% , w tym co najmniej trzy rozszerzenia, każde na co najmniej 75%.

Stypendia

Uniwersytet oferuje scholarships w postaci pieniężnej lub w formie np. zafundowania trzech lotów do domu. Rodzaj benefitu zależy od tego, jak scharakteryzowany zostanie student.

Praca podczas studiów

Dla uczelni bardzo ważne jest to, aby absolwenci nie mieli problemu ze znalezieniem pracy w swoim zawodzie, dlatego większość studentów zadowolona jest z wybranego przez siebie uniwersytetu. Na kampusie funkcjonuje również biuro Career Advisor.

Zakwaterowanie

Na uniwersyteckim kampusie jest możliwość zamieszkania w prywatnych pokojach, co daje możliwość nauki w ciszy i spokoju. Na miejscu funkcjonuje również całodobowa ochrona i recepcja. Studenci mogą korzystać także z pralni, WiFi, baru i restauracji.

http://www.stayatqueens.com/sites/StayAtQueens/ApplyforAccommodation/

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Belfast jako stolica Irlandii Północnej daje możliwość spędzania czasu w wielu klubach i pubach. Dzięki temu można bawić się jak rodowity Irlandczyk lub relaksować się po nauce w przepięknym porcie. W tym mieście każdy znajdzie coś dla siebie!

Galeria


Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie