Wszystko o studiach w Wielkiej Brytanii

Studia w Wielkiej Brytanii to zarówno inwestycja w rozwój kapitału intelektualnego, jak i praktyczne przygotowanie do przyszłej kariery. Nie bez powodu brytyjski system edukacji wyższej jest uważany za drugi najlepszy na świecie (zaraz po USA).

Zajęcia prowadzone są w atmosferze wzajemnego szacunku. Ich ilość to zaledwie 8-18h tygodniowo (w zależności od kierunku), a semestr trwa jedynie 12 tygodni. Nacisk stawiany jest na praktykę, dlatego ogromną popularnością cieszą się kierunki, które pozwalają podjąć całoroczne, w pełni płatne praktyki (szczegóły poniżej). Zagraniczne wymiany studenckie również są czymś zupełnie normalnym, a dostęp do nich ma praktycznie każdy student.

A jeśli chodzi o progi przyjęć: w UK jest ponad 120 uniwersytetów i każdy z nich stawia aplikantom inne warunki. Prestiżowe uczelnie wymagają zwykle 3 (czasem 4) rozszerzeń z wynikami rzędu 70-90% każde, podczas gdy na bardzo dobre można dostać się już z 1 lub 2 rozszerzeniami na 50-70%.
Część uczelni wymaga również zdania egzaminu językowego typu IELTS. Na szczęście możesz to zrobić nawet po maturach, czyli 3-4 miesiące przed rozpoczęciem studiów. Na pozostałe z kolei możesz dostać się z dobrze zdanym rozszerzonym angielskim.

TERMINY REKRUTACJI NA STUDIA W UK

Zanim przejdziesz do rekrutacji, dowiedz się wszystkiego o terminach rekrutacji jakie będą Cię obowiązywać podczas aplikowania na studia w Wielkiej Brytanii.

ROK ZEROWY DLA OSÓB SPOZA UK

Nie masz odpowiednich kwalifikacji? A może nie czujesz się na siłach z językiem angielskim? W takim razie, rok zerowy może okazać się dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem!

STUDIA W UK A W POLSCE - RÓŻNICE

Sprawdź na czym polegają różnice między studiami w Wielkiej Brytanii a tymi w Polsce i dowiedz się, dlaczego studia w UK są najlepszą dostępną opcją dla Polaków!

ROCZNY PŁATNY STAŻ NA STUDIACH W UK

Dowiedz się wszystkiego o rocznym stażu w trakcie studiów w UK, podczas którego nie tylko zdobywasz doświadczenie z zakresu swoich studiów ale i zarabiasz £1000-2000 miesięcznie.