University of Liverpool

University of Liverpool

O uczelni

Uniwersytet w Liverpoolu założono w 1881. Jest on określany jako “redbrick university”. Członek Russell Group, której działalność skupia się na badaniach naukowych. Uczelnia jest otwarta na zagranicznych studentów, co potwierdza fakt, iż aż 20% z nich pochodzi ze 100 różnych państw. Od 2006 roku, uniwersytet prowadzi współpracę z chińskim Xi’an Jiaotong University w Suzhou. Studenci matematyki, informatyki, inżynierii elektrycznej i elektroniki, dzięki tej współpracy, mogą spędzić jeden rok w Chinach oraz po studiach szukać pracy w Suzhou. University of Liverpool planuje również współpracę z uczelniami wyższymi w Chile, Meksyku i Hiszpanii.

Główne zalety

Uczelnia otwarta jest na studentów zza granicy. W rankingu szanghajskim zajmuje wysokie miejsce (100-150, gdy najlepsza polska uczelnia zajmuje 300-400). Po ukończeniu tej uczelni mamy łatwiejsze wejście nie tylko na rynek pracy w UK, ale też do krajów z których uczelniami uniwersytet ten nawiązał współpracę. Jest uniwersytetem wiodącym w dziedzinie prowadzenia badań naukowych. Niektóre laboratoria należące do Liverpool są jednymi z najbardziej zaawansowanych w Europie.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 70%, w tym co najmniej dwa rozszerzenia, każde na co najmniej 70%.

Stypendia

Uniwersytet oferuje kilka stypendiów dla studentów, którzy znajdują się w ciężkiej sytuacji finansowej. W ofercie uczelni są również stypendia dla osób wybierających się na architekturę, a których finanse są niższe, fundowane przez RIBA. Dodatkowo Liverpool posiada stypendia sportowe. Dla studentów medycyny NHS – (National health service) oferuje pomoc. Kierunki takie jak pielęgniarka, radioterapia, ortopeda, fizjoterapeuta, radiografia diagnostyczna czy terapia zajęciowa są zwolnione z opłat 9000. Ponadto uniwersytet pokrywa czesne na ostatnim roku 5-letnich studiów medycznych lub dentystycznych. Od drugiego do czwartego pokrywa 3,465£.
htps://www.liv.ac.uk/study/undergraduate/finance/nhs-students/

Praca podczas studiów

University of Liverpool otwarte jest dla studentów zza granicy. Współpracuje z chińskim Xi’an Jiaotong University w Suzhou oraz planuje z uniwersytetami w Chile, Meksyku i Hiszpanii. Absolwent tej uczelni nie tylko ma łatwy wstęp na rynek pracy w UK, ale też w państwach z którymi uczelnia współpracuje. Ponadto 96% “of graduates in work or further study” mówi samo za siebie.

Zakwaterowanie

Uczniowie pierwszego roku maja zagwarantowane zakwaterowanie, jeśli uczelnia jest ich pierwszy wyborem. Ceny wynoszą 121£-201£ tygodniowo.

http://www.liv.ac.uk/accommodation/

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Liverpool– miasto położone na zachodnim wybrzeżu północnej Anglii, na północnym brzegu estuarium rzeki Mersey. Liczy około 500 tysięcy mieszkańców. Ośrodek portowy, przemysłowy, naukowy i kulturalny, drugi co do wielkości w Wielkiej Brytanii po Londynie. Liverpool to ważny węzeł kolejowy, drogowy i lotniczy (John Lennon Airport), o znakomitej komunikacji. To w sumie dość niepozorne miasto, które kojarzone jest głównie ze słynnym zespołem The Beatles oraz drużyną piłkarską przy pierwszym kontakcie robi na obserwatorze niesamowite wrażenie. Nie jest to wcale robotnicza angielska mieścina, ale – zwłaszcza od strony rzeki – przepiękne, monumentalne miasto z klasycznymi zabytkami, które nocą, podświetlone reflektorami zapierają dech swoim urokiem

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie