University of Liverpool - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

University of Liverpool

Liverpool, Anglia

O uczelni

Uniwersytet w Liverpoolu założono w 1881 roku i jest on określany jako “redbrick university”. Jest również członkiem prestiżowego Russell Group, którego działalność skupia się na badaniach naukowych i który jest odpowiednikiem amerykańskiej Ivy League. Uczelnia jest otwarta na zagranicznych studentów, co potwierdza fakt, iż aż 20% z nich pochodzi ze 100 różnych państw.

Od 2006 roku, uniwersytet prowadzi współpracę z chińskim Xi’an Jiaotong University w Suzhou. Studenci matematyki, informatyki, inżynierii elektrycznej i elektroniki, dzięki tej współpracy, mogą spędzić jeden rok w Chinach oraz po studiach szukać pracy w Suzhou. University of Liverpool planuje również współpracę z uczelniami wyższymi w Chile, Meksyku i Hiszpanii.

Uczelnia otwarta jest na studentów zza granicy. Po ukończeniu tej uczelni ma się łatwiejsze wejście nie tylko na rynek pracy w Wielkiej Brytanii, ale też w krajach, z których uczelniami University of Liverpool nawiązał współpracę.
Ponadto, niektóre laboratoria należące do Liverpool są jednymi z najbardziej zaawansowanych w Europie.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to co najmniej dwa rozszerzenia, każde zdane na co najmniej 70-75%. W przypadku niektórych kierunków, należy zdać 3 rozszerzenia na min. 75-80%.
Wymagania językowe to nadal egzamin typu IELTS.

IB
33-35 pkt.

Uniwersytet oferuje £2 tysiące na każdy rok studiów dla osób, których dochód rodziny nie przekracza £25 tysięcy rocznie.

Liverpool jest bardzo przyjaznym miastem dla studentów, co oznacza, że koszty utrzymania są relatywnie niskie, a miejsc pracy dla studentów jest dużo. Uczelnia również może wesprzeć w poszukiwaniach pracy czy staży.

Uczniowie pierwszego roku maja zagwarantowane zakwaterowanie, jeśli uczelnia jest ich pierwszym wyborem. Koszt za pokój, w zależności od standardu waha się w granicach £150-£220 tygodniowo. Szczegóły tutaj: http://www.liv.ac.uk/accommodation/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: NISKIE.
Tutaj samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej podczas studiów nie powinno stanowić problemu, choć zawsze warto rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Liverpool – miasto położone na zachodnim wybrzeżu północnej Anglii, na północnym brzegu estuarium rzeki Mersey. Liczy około 500 tysięcy mieszkańców. Ośrodek portowy, przemysłowy, naukowy i kulturalny, drugi co do wielkości w Wielkiej Brytanii po Londynie. Liverpool to ważny węzeł kolejowy, drogowy i lotniczy (John Lennon Airport), o znakomitej komunikacji. To w sumie dość niepozorne miasto, które kojarzone jest głównie ze słynnym zespołem The Beatles oraz drużyną piłkarską przy pierwszym kontakcie robi na obserwatorze niesamowite wrażenie. Nie jest to wcale robotnicza angielska mieścina, ale – zwłaszcza od strony rzeki – przepiękne, monumentalne miasto z klasycznymi zabytkami, które nocą, podświetlone reflektorami zapierają dech swoim urokiem

Relacje naszych studentek z uczelni

https://www.youtube.com/watch?v=eMw768oJz-E

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Kierunki studiów w Wielkiej Brytanii

Poznaj dokładniej kierunki studiów w Wielkiej Brytanii, dowiedz się o ścieżkach kariery, jakie zarobki osiągają absolwenci i wiele więcej.
Czytaj więcej

Mieszkanie na studiach w UK – akademik czy prywatne mieszkanie?

Dowiedz się wszystkiego o prywatnym mieszkaniu na studiach w Wielkiej Brytanii a także o uczelnianych i prywatnych akademikach.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐