University of Oxford

University of Oxford

O uczelni


Jako najstarszy z uniwersytetów w anglojęzycznym świecie, Oxford cieszy się międzynarodową renomą nie tylko ze względu na swoją ponad 900-letnią historię, ale także na nowoczesność placówki i obecność topowych wykładowców. Studiując tu, być może będzie dane ci siedzieć w tej samej ławce, co twój ulubiony pisarz czy laureat nagrody Nobla. Zaczynając od J. R. R. Tolkiena, kończąc na Radosławie Sikorskim. Lista sławnych absolwentów jest niesamowicie długa.

Główne zalety

Znajdziesz tu najlepszych wykładowców na świecie, studentów z 140 krajów, najlepsze biblioteki i najnowocześniejsze technologie, które pozwolą ci rozwinąć swoje pasje. Poza tym Oksford jest pięknym i przyjemnym miastem z niezwykłą historią.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 85%, w tym co najmniej dwa rozszerzenia, każde na co najmniej 85%.

Stypendia

Jeśli twój dochód domowy to mniej niż £16,000 otrzymasz stypendium w wysokości £4,300 w pierwszym roku i £3,300 przez kolejne lata. Stypendia są także dostępne dla wszystkich tych, których dochód domowy nie przekracza £42,620. Dla osób które zaliczają się do pierwszej grupy istnieje możliwość ubiegania się również o stypendium Moritz’a – Heyman’a, które wynosi £4,500.

http://www.ox.ac.uk/admissions/undergraduate/fees-and-funding/oxford-support

Praca podczas studiów

Są szanse na ograniczoną ilość pracy w collegu, na którą musi zezwolić wykładowca. Uniwersytet może również oferować zatrudnienie w letnim sezonie konferencyjnym.
The University Careers Service ułatwia wakacyjne badania i pozyskanie doświadczenia zawodowego latem (np. staże) oraz możliwość pracy w ramach programu Internship Oxford University czy na targach studenkich.

Zakwaterowanie

Większość studentów Oksfordu korzysta z zakwaterowania w akademikach. Standardowe zakwaterowanie na miesiąc kosztuje około £460-654.

http://www.ox.ac.uk/about/organisation

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Miasto można podzielić na dwie odmienne części – miejską i uniwersytecką. Dotyczy to zarówno atmosfery, rozrywki, architektury i ludzi, których tam można spotkać. Są miejsca, gdzie te dwa aspekty miasta współgrają (centrum Oksfordu) lub gdzie dominuje jeden z nich. Oksford, który jest znany na świecie, to przede wszystkim część Północnego Oksfordu pozostająca bliżej centrum. W centrum ulokowana jest masa barów, pubów, dyskotek itp. dlatego nocą cisza jest ostatnią rzeczą, którą tu znajdziemy.


Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie