University of Oxford - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

University of Oxford

Oxford, Anglia

O uczelni

Jako najstarszy z uniwersytetów w anglojęzycznym świecie, Oxford cieszy się międzynarodową renomą nie tylko ze względu na swoją ponad 900-letnią historię, ale także na nowoczesność placówki i obecność topowych wykładowców. Studiując tu, być może będzie dane ci siedzieć w tej samej ławce, co twój ulubiony pisarz czy laureat nagrody Nobla. Zaczynając od J. R. R. Tolkiena, kończąc na Radosławie Sikorskim. Lista sławnych absolwentów jest niesamowicie długa.

Oxford jest jedną z najlepszych uczelni na świecie. Znajdziesz tu światowej klasy wykładowców, studentów ze 140 krajów czy najnowocześniejsze sprzęty i pomieszczenia, które pozwolą ci rozwinąć swoje pasje, wiedzę i umiejętności. Poza tym, Oksford jest pięknym i przyjemnym miastem z niezwykłą historią.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 80%, w tym co najmniej 3 rozszerzenia, każde zdane na wynik mieszczący się w 8. lub 9. staninie. W trakcie rozpatrywania aplikacji brane są pod uwagę również wyniki osiągnięte w poprzednich latach edukacji jak i również osiągnięcia i aktywności pozaszkolne. Należy również zdać egzamin językowy typu IELTS.

IB

39 pkt., w tym 766 z przedmiotów rozszerzonych (HL).

Szczegóły dotyczące dostępnych stypendiów w danym roku akademickim znajdziesz tutaj: http://www.ox.ac.uk/admissions/undergraduate/fees-and-funding/oxford-support.

Praca w trakcie studiów nie jest wcale oczywistą kwestią – można ją podjąć tylko za zgodą uczelni. Uniwersytet może również oferować zatrudnienie w letnim sezonie konferencyjnym.
The University Careers Service ułatwia wakacyjne badania i pozyskanie doświadczenia zawodowego latem (np. staże) oraz możliwość pracy w ramach programu Internship Oxford University czy na targach studenkich.

Większość studentów Oksfordu korzysta z zakwaterowania w akademikach. Standardowe pokoje na kosztują około £460-£654 miesięcznie.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE. Koniecznie jest wsparcie finansowe ze strony rodziny lub sponsora.

Lokalizacja

Miasto można podzielić na dwie odmienne części – miejską i uniwersytecką. Dotyczy to zarówno atmosfery, rozrywki, architektury i ludzi, których tam można spotkać. Są miejsca, gdzie te dwa aspekty miasta współgrają (centrum Oksfordu) lub gdzie dominuje jeden z nich. Oksford, który jest znany na świecie, to przede wszystkim część Północnego Oksfordu pozostająca bliżej centrum. W centrum ulokowana jest masa barów, pubów, dyskotek itp. dlatego nocą cisza jest ostatnią rzeczą, którą tu znajdziemy.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Wszystko o rocznym stażu na studiach w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się wszystkiego o rocznym stażu na studiach w UK, podczas którego nie tylko zdobywasz doświadczenie z zakresu swoich studiów ale i zarabiasz.
Czytaj więcej

Zanim rozpoczniesz pracę nad personal statement

Personal statement to niemal najważniejszy element Twojej aplikacji, sprawdź na co zwrócić uwagę.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐