University of Oxford

Oxford, Anglia

O uczelni

Jako najstarszy z uniwersytetów w anglojęzycznym świecie, Oxford cieszy się międzynarodową renomą nie tylko ze względu na swoją ponad 900-letnią historię, ale także na nowoczesność placówki i obecność topowych wykładowców. Studiując tu, być może będzie dane ci siedzieć w tej samej ławce, co twój ulubiony pisarz czy laureat nagrody Nobla. Zaczynając od J. R. R. Tolkiena, kończąc na Radosławie Sikorskim. Lista sławnych absolwentów jest niesamowicie długa.

Oxford jest jedną z najlepszych uczelni na świecie. Znajdziesz tu światowej klasy wykładowców, studentów ze 140 krajów czy najnowocześniejsze sprzęty i pomieszczenia, które pozwolą ci rozwinąć swoje pasje, wiedzę i umiejętności. Poza tym, Oksford jest pięknym i przyjemnym miastem z niezwykłą historią.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 80%, w tym co najmniej 3 rozszerzenia, każde zdane na wynik mieszczący się w 8. lub 9. staninie. W trakcie rozpatrywania aplikacji brane są pod uwagę również wyniki osiągnięte w poprzednich latach edukacji jak i również osiągnięcia i aktywności pozaszkolne. Należy również zdać egzamin językowy typu IELTS.

IB

39 pkt., w tym 766 z przedmiotów rozszerzonych (HL).

Szczegóły dotyczące dostępnych stypendiów w danym roku akademickim znajdziesz tutaj: http://www.ox.ac.uk/admissions/undergraduate/fees-and-funding/oxford-support.

Praca w trakcie studiów nie jest wcale oczywistą kwestią – można ją podjąć tylko za zgodą uczelni. Uniwersytet może również oferować zatrudnienie w letnim sezonie konferencyjnym.
The University Careers Service ułatwia wakacyjne badania i pozyskanie doświadczenia zawodowego latem (np. staże) oraz możliwość pracy w ramach programu Internship Oxford University czy na targach studenkich.

Większość studentów Oksfordu korzysta z zakwaterowania w akademikach. Standardowe pokoje na kosztują około £460-£654 miesięcznie.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE. Koniecznie jest wsparcie finansowe ze strony rodziny lub sponsora.

Lokalizacja

Miasto można podzielić na dwie odmienne części – miejską i uniwersytecką. Dotyczy to zarówno atmosfery, rozrywki, architektury i ludzi, których tam można spotkać. Są miejsca, gdzie te dwa aspekty miasta współgrają (centrum Oksfordu) lub gdzie dominuje jeden z nich. Oksford, który jest znany na świecie, to przede wszystkim część Północnego Oksfordu pozostająca bliżej centrum. W centrum ulokowana jest masa barów, pubów, dyskotek itp. dlatego nocą cisza jest ostatnią rzeczą, którą tu znajdziemy.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Referencja na studia magisterskie w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się wszystkiego na temat listu referencyjnego wymaganego na studia w UK i sprawdź jak otrzymać interaktywny szablon dla swojego referenta.
Czytaj więcej

Zanim rozpoczniesz pracę nad personal statement

Personal statement to niemal najważniejszy element Twojej aplikacji, sprawdź na co zwrócić uwagę.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐