Teesside University

Teesside University

Middlesbrough, Anglia

O uczelni

Uniwersytet z 80-letnią historią znajduje się w mieście Middlesbrough w północno-wschodniej części Wielkiej Brytanii, niedaleko Newcastle. Posiada 6 innowacyjnych i szeroko rozbudowanych departamentów – biznesu; nauk społecznych i humanistycznych; inżynierii; sztuki; medycyny oraz technologii. Uczelnia została wyróżniona za inwestycje w potencjał ludzi oraz dbałość o środowisko i pracę na rzecz zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych.

Uniwersytet jest członkiem programu University Alliance, które zostało założone w 2006 roku. Organizacja zrzesza uniwersytety w Anglii mających na celu rozwój miast poprzez naukę, badania i ogólne przedsięwzięcia przez daną placówkę.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla polskich aplikantów, to 60% średnia ze wszystkich pisemnych egzaminów w ramach polskiej matury.

IB
80-136 UCAS Tariff points (w zależności od kierunku) – przelicz punkty IB na punkty UCAS dzięki temu kalkulatorowi.

Teesside University oferuje wszystkim studentom na roku zerowym i pierwszym iPada z klawiaturą i całym pakietem office 365 oraz £100 na zakup materiałów do nauki. Więcej informacji tutaj: https://www.tees.ac.uk/sections/international/scholarships.cfm.

Uczelnia posiada Career Centre, w którym studenci mogą uzyskać pomoc w znalezieniu pracy part-time w trakcie studiów. Więcej informacji tutaj: https://www.tees.ac.uk/depts/studentfutures/careers/.

Uniwersytet posiada szeroki wybór akademików, a ceny wahają się pomiędzy £60, a £115 tygodniowo. Więcej informacji na ten temat tutaj: https://www.tees.ac.uk/sections/accommodation/buildings/west_parkside_village.cfm.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: NISKIE.
Tutaj samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej podczas studiów nie powinno stanowić problemu, choć zawsze warto rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Middlesbrough to postindustrialne miasto w północno-wschodniej Anglii, w którym mieszka około 175 tysięcy mieszkańców. W XIX wieku rozwijał się tu przemysł ciężki, głównie produkcja żelaza i stali – to wtedy miasto zdobyło swój przydomek „Ironopolis”. Ponadto, z Middlesbrough pochodził sławby podróżnik i odkrywca James Cook. Obecnie, miasto spłynie z przemysłu chemicznego i znajduje się w niedalekiej odległości od Newcastle.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Jak opłacić i wysłać podanie UCAS na studia w UK?

Masz już gotowy personal statement? Dowiedz się ile kosztuje wysłanie aplikacji UCAS oraz jak i kiedy opłacić aplikację na studia w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej

Grupy tematyczne Smart Prospects na Facebooku

Smart Prospects to przede wszystkim społeczność. Poznaj nasze grupy tematyczne na Facebooku, w tym grupy dotyczące mieszkania, pracy, finansów i miast
Czytaj więcej

Personal statement na studia w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się jak napisać list motywacyjny na studia w Wielkiej Brytanii, jakich błędów nie popełniać oraz jak zacząć pisać personal statement.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐