University of Portsmouth

Portsmouth, Anglia

O uczelni

University of Portsmouth to według rankingów jedna z 400 najlepszych uczelni świata i jedna z najnowocześniejszych w Wielkiej Brytanii. Jest także dziesiątą najczęściej wybieraną przez zagranicznych studentów. Miasto w którym się znajduje, jest bardzo przyjazne dla uczących się. Uniwersytet posiada wiele wyjątkowych centrów badawczych, takich jak pierwsze w Wielkiej Brytanii Centrum Badań nad Nowotworami Mózgu, Centrum Kosmologii i Grawitacji lub chociażby Centrum Nauk Biomedycznych i Biomolekularnych. Sport jest tutaj także bardzo ważną częścią życia codziennego studentów. Uniwersytet organizuje między innymi wiele dużych, międzynarodowych zawodów żeglarskich.

Uczelnia specjalizuje się przede wszystkim w naukach ścisłych, medycznych oraz biznesie. Ponadto, nadmorska lokalizacja pozwala zrelaksować się między zajęciami czy w trakcie nauki.

Generalnie uczelnia wymaga 60% z min. 2 rozszerzeń.
Aby udowodnić znajomość języka angielskiego na odpowiednim poziomie, wystarczy matura rozszerzona na min. 70-75%. Alternatywnie, można zdać IELTS.

W Portsmouth nie ma generalnie problemów z pracą dorywczą lub wakacyjną w licznych miejskich pubach, sklepach i restauracjach. Dodatkowo, uczelnia może pomóc w znalezieniu pracy w sektorze związanym ze studiowanym kierunkiem studiów.

Studenci spoza Wielkiej Brytanii mają zagwarantowane jedno z prawie 4000 miejsc w akademikach, jeśli tylko zaaplikują o nie w odpowiednim terminie. Oczywiście istnieje też szeroka oferta wynajmu miejsc w prywatnych mieszkaniach. Ceny zaczynają się już od ok. £80 tygodniowo i rosną wraz ze standardem lokum.

Lokalizacja

Portsmouth to nadmorskie miasto znajdujące się 110 km od Londynu i niegdysiejszy port marynarki wojennej. Jest bardzo przystępne, gdyż praktycznie wszędzie można się tam szybko dostać na nogach lub poprzez rozbudowaną sieć komunikacji miejskiej. Ma tutaj siedziby wiele międzynarodowych firm takich chociażby jak IBM i BAE Systems.

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Akademik czy mieszkanie? – czyli jak pozbyć się dylematu przed studiami w Wielkiej Brytanii

Sprawdź jak pozbyć się dylematu odnośnie rodzaju zakwaterowania na studiach w Wielkiej Brytanii przed ich rozpoczęciem.
Czytaj więcej

Szukanie pracy to praca sama w sobie – historia i rady Asi dot. pracy w Anglii

Sprawdź na czym polega szukanie pracy w UK oraz praca przez agencję i dowiedz się dlaczego szukanie pracy to “praca sama w sobie”.
Czytaj więcej

10 rzeczy, które ułatwią Ci przeprowadzkę na studia do Wielkiej Brytanii

Stresujesz się wyjazdem na studia? Czujesz się kompletnie nieprzygotowany do zmiany miejsca i otocze
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.