University of Portsmouth

O uczelni

University of Portsmouth to według rankingów jedną z 400 najlepszych uczelni świata i najnowocześniejszych w Wielkiej Brytanii. Jest także dziesiątą najczęściej wybieraną przez zagranicznych studentów. Miasto w którym się znajduje, jest bardzo przyjazne dla uczących się. Uniwersytet posiada wiele wyjątkowych centrów badawczych takich jak pierwsze w Wielkiej Brytanii Centrum Badań nad Nowotworami Mózgu, Centrum Kosmologii i Grawitacji lub chociażby Centrum Nauk Biomedycznych i Biomolekularnych. Sport jest tutaj także bardzo ważnym elementem. Uniwersytet organizował między innymi wiele dużych, międzynarodowych zawodów żeglarskich.

Główne zalety

Uczelnia specjalizuje się przede wszystkim w naukach ścisłych, medycznych oraz biznesie.

Warunki przyjęć

Generalnie uczelnia wymaga około 70% z polskiej matury z przedmiotów liczonych na dany kierunek.

Stypendia

http://www.port.ac.uk/portsmouth-business-school/postgraduate-and-mba-scholarships/mba-scholarships/

Praca podczas studiów

W Portsmouth nie ma generalnie problemów z pracą dorywczą lub wakacyjną w licznych miejskich pubach, sklepach i restauracjach. Dodatkowo uczelnia może pomóc nam w znalezieniu pracy w sektorze związanym z naszym kierunkiem studiów.

Zakwaterowanie

Studenci spoza Wielkiej Brytanii mają zagwarantowane jedno z prawie 4000 miejsc w akademikach, jeśli tylko zaaplikują o nie w odpowiednim terminie. Oczywiście istnieje też szeroka oferta wynajmu miejsc w prywatnych mieszkaniach. Ceny zaczynają się już £3,500 i rosną wraz ze standardem lokum i żywienia.

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Portsmouth to nadmorskie miasto znajdujące się 110 km od Londynu i niegdysiejszy port marynarki wojennej. Jest bardzo przystępne, gdyż praktycznie wszędzie można się tam szybko dostać na nogach lub poprzez rozbudowaną sieć komunikacji miejskiej. Ma tutaj siedziby wiele międzynarodowych firm takich chociażby jak IBM i BAE Systems.

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie

WAŻNA INFORMACJA!
Z powodu rekordowej ilości aplikacji, jakie napłynęły do nas w tym roku oraz w celu upewnienia się, że nasi aplikanci dostają wsparcie najwyższej jakości, w okresie od 13 do 15 stycznia nie przyjmujemy Personal Statements do sprawdzenia, a 15 stycznia - referencji.

Nadal przyjmujemy nowych aplikantów, lecz tylko tych, którzy mają swoje Personal Statements i referencje gotowe do wysłania oraz którzy uzyskają od nas wcześniejszą akceptację przez e-mail: [email protected] Referencje lub personal statement mogą zostać przyjęte w tym okresie tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Pamiętaj, że nadal można wysyłać z nami aplikacje w pierwszym terminie (przed 15 stycznia), jednak nie będziemy w stanie przyjąć Twoich prac do sprawdzenia.

Osoby, które nie zdążą z aplikowaniem na studia w Wielkiej Brytanii w pierwszym terminie, wciąż mogą liczyć na naszą pomoc w aplikacji w drugiej turze - do 30 czerwca! :)
Rekrutacja na studia w Anglii, zaczynające się w 2017 roku
trwa do 30/06/2017!
Otrzymaj wsparcie typu 'PREMIUM' oraz dostęp do pełnej zawartości portalu całkowicie bezpłatnie!
Rekrutacja na studia w Anglii, zaczynające się w 2018 roku
rozpoczęta!
Aplikuj z nami na najlepsze brytyjskie uniwersytety