Jak opłacić i wysłać podanie UCAS na studia w UK? - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

Jak opłacić i wysłać konto UCAS na studia w Wielkiej Brytanii?

Jeżeli masz już gotowe wszystkie sekcje w UCAS a Twój personal statement został przez nas sprawdzony tyle razy, ile potrzebowałeś/aś, możesz już opłacić swoje konto UCAS – bez względu na to, czy Twoja referencja jest już przez nas sprawdzona i wstawiona do Twojego konta UCAS czy może nadal czekasz, aż nauczyciel Ci ją napisze. Twoje podanie UCAS zostanie wtedy przekazane do naszego autoryzowanego centrum UCAS, abyśmy mogli je sprawdzić i zatwierdzić lub odesłać Ci w celu naniesienia poprawek. Co się dzieje z Twoją aplikacją później?

  • Jeśli nie przesłałeś/aś nam jeszcze referencji do sprawdzenia, ponieważ wciąż na nie czekasz, Twoja aplikacja będzie w naszym centrum oczekiwać na wstawienie tychże referencji, abyśmy od razu po tym przesłali Twoje podanie UCAS do uniwersytetów.
  • Jeśli referencje zostały już przez nas umieszczone w UCAS, od razu ostatni raz sprawdzamy Twoje podanie i przekazujemy do uniwersytetów.

Aby opłacić konto UCAS:

  • Nie robisz tradycyjnego przelewu, a płacisz internetowo (wpisujesz odpowiednie dane znajdujące się na karcie płatniczej, a system automatycznie ściąga z konta tyle, ile potrzebuje. Jest to jak najbardziej bezpieczna metoda płatności, powszechna na całym świecie;
  • potrzebujesz karty płatniczej, która obsługuje płatności internetowe;
  • nie potrzebujesz karty kredytowej – wystarczy zwykła karta debetowa, którą używasz do płacenia w sklepie;
  • nie potrzebujesz konta walutowego – wystarczy zwykłe polskie konto (UCAS pobierze odpowiednią ilość pieniędzy, która będzie się zgadzać w funtach);
  • karta nie musi być Twoja – może być Twoich rodziców, rodzeństwa czy znajomych.

Opłata za UCAS (nabór na studia w Wielkiej Brytanii rozpoczynające się w 2020 roku) wynosi:

  • £20 za jeden wybór (jedna uczelnia z jednym kierunkiem);
  • £25 jednorazowo za 2-5 wyborów.

Jeśli nie wykorzystasz wszystkich wyborów – np. zaaplikujesz tylko na jedną uczelnię (czyli zapłacisz £20), będziesz mógł/mogła później dodać inne wybory. To oznacza, że dopłacisz wtedy resztę do £25 czyli £5.

Instrukcję, która pokaże Ci krok po kroku jak opłacić UCAS oraz jakie dane z karty są potrzebne, znajdziesz klikając tutaj.

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Podstawowe informacje o studiach w UK

Sprawdź nasz kompletny poradnik aplikanta na studia licencjackie w Wielkiej Brytanii i dowiedz się wszystkiego co musisz wiedzieć o procesie aplikacji
Czytaj więcej

Wszystko o procesie aplikacji na studia magisterskie w Anglii

Myślisz o aplikacji na magisterkę w Anglii? Dowiedz się wszystkiego na temat całego procesu.
Czytaj więcej

Uczelnie w UK

Poznaj uniwersytety w Anglii
Poznaj uniwersytety w Szkocji
Poznaj uniwersytety w Londynie
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐