Studia medyczne za granicą - w Anglii i Wielkiej Brytanii - Studia w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects
Roksana
University of Liverpool
Medicine and Surgery MBChB

Studia medyczne, weterynaryjne i dentystyczne w Wielkiej Brytanii

Kompletny poradnik

Poniższa seria artykułów* dotyczących studiów medycznych w Wielkiej Brytanii powstała dzięki Roksanie – naszej niegdyś aplikantce, a teraz studence medycyny i asystentce konsultanta Smart Prospects.

*Wyjątkiem jest artykuł o egzaminie BMAT, który został stworzony przez naszą aplikantkę, Julię.

Aplikacja na studia poza granicami kraju nie jest łatwa. Nie dość, że interesuje Cię system edukacji, który różni się od naszego, to jeszcze należy przejść przez specyficzny proces rekrutacji, który wymaga od aplikanta czegoś więcej niż tylko dobrych ocen i wyników maturalnych. Dlatego, trzeba uświadomić sobie już na początku, że proces aplikacji na studia medyczne, jest jeszcze bardziej skomplikowany niż na inne kierunki.

Oprócz znakomitych ocen, personal statement i referencji, dochodzą tutaj bowiem: dodatkowe egzaminy (UKCAT, BMAT lub GAMSAT), wymagane doświadczenie zawodowe (praca, wolontariat, staże), jak i również rozmowa kwalifikacyjna. Grozy dodaje również fakt, że studia medyczne są jednym z niewielu kierunków w UK, gdzie pomimo spełnienia wszystkich wymagań, nie ma gwarancji, że aplikant zostanie zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną i że dostanie upragnioną ofertę od jakiejkolwiek uczelni.

Jeśli jednak kierunek lekarski jest Twoim marzeniem i jeśli nie wyobrażasz sobie pracy w żadnym innym zawodzie, uzbrój się w cierpliwość, zaciśnij zęby i walcz!

Cykl poniższych artykułów podpowie Ci, jak zabrać się do aplikacji na studia, opracować strategię działania oraz zwiększyć swoje szanse na otrzymanie oferty.

Artykuły te dotyczą głównie studiów medycznych, ale śmiało może posłużyć się nimi również aspirujący dentysta lub weterynarz, gdyż proces aplikacji na te kierunki jest bardzo podobny.

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Jak opłacić i wysłać podanie UCAS na studia w UK?

Masz już gotowy personal statement? Dowiedz się ile kosztuje wysłanie aplikacji UCAS oraz jak i kiedy opłacić aplikację na studia w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej

Personal statement na studia magisterskie w UK

Dowiedz się jak napisać list motywacyjny na studia magisterskie w Wielkiej Brytanii oraz jakich błędów nie popełniać w pisaniu tego listu.
Czytaj więcej

Uczelnie w UK

Poznaj uniwersytety w Anglii
Poznaj uniwersytety w Szkocji
Poznaj uniwersytety w Londynie
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐