Roksana
University of Liverpool
Medicine and Surgery MBChB

Studia medyczne, weterynaryjne i dentystyczne w Wielkiej Brytanii

Kompletny poradnik

Poniższa seria artykułów* dotyczących studiów medycznych w Wielkiej Brytanii powstała dzięki Roksanie – naszej niegdyś aplikantce, a teraz studence medycyny i asystentce konsultanta Smart Prospects.

*Wyjątkiem jest artykuł o egzaminie BMAT, który został stworzony przez naszą aplikantkę, Julię.

Aplikacja na studia poza granicami kraju nie jest łatwa. Nie dość, że interesuje Cię system edukacji, który różni się od naszego, to jeszcze należy przejść przez specyficzny proces rekrutacji, który wymaga od aplikanta czegoś więcej niż tylko dobrych ocen i wyników maturalnych. Dlatego, trzeba uświadomić sobie już na początku, że proces aplikacji na studia medyczne, jest jeszcze bardziej skomplikowany niż na inne kierunki.

Oprócz znakomitych ocen, personal statement i referencji, dochodzą tutaj bowiem: dodatkowe egzaminy (UKCAT, BMAT lub GAMSAT), wymagane doświadczenie zawodowe (praca, wolontariat, staże), jak i również rozmowa kwalifikacyjna. Grozy dodaje również fakt, że studia medyczne są jednym z niewielu kierunków w UK, gdzie pomimo spełnienia wszystkich wymagań, nie ma gwarancji, że aplikant zostanie zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną i że dostanie upragnioną ofertę od jakiejkolwiek uczelni.

Jeśli jednak kierunek lekarski jest Twoim marzeniem i jeśli nie wyobrażasz sobie pracy w żadnym innym zawodzie, uzbrój się w cierpliwość, zaciśnij zęby i walcz!

Cykl poniższych artykułów podpowie Ci, jak zabrać się do aplikacji na studia, opracować strategię działania oraz zwiększyć swoje szanse na otrzymanie oferty.

Artykuły te dotyczą głównie studiów medycznych, ale śmiało może posłużyć się nimi również aspirujący dentysta lub weterynarz, gdyż proces aplikacji na te kierunki jest bardzo podobny.

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Na czym polega praca profesjonalnego baristy? – oczami studentki w Londynie

Poznaj szczegóły pracy wykonywanej przez profesjonalnego baristę oraz sprawdź co trzeba umieć, by móc robić wysokiej jakości kawy.
Czytaj więcej

Rekrutacja i przeprowadzka na studia licencjackie w UK – krok po kroku

Dowiedz się wszystkiego o krokach aplikacji, naszym wsparciu jak i również co zrobić po aplikacji na studia w Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Płn.
Czytaj więcej

Portfolio i rozmowa wstępna na studia artystyczne w Anglii

Sprawdź jak przygotować portfolio na studia artystyczne w UK, aby ułatwić sobie późniejszą rozmowę kwalifikacyjną dotyczącą Twoich prac.
Czytaj więcej

Uczelnie w UK

Poznaj uniwersytety w Anglii
Poznaj uniwersytety w Szkocji
Poznaj uniwersytety w Londynie
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.