Bournemouth University - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

Bournemouth University

Bournemouth, Anglia

O uczelni

Bournemouth University położony jest na południowym wybrzeżu Anglii, mniej więcej 2 godziny drogi od Londynu. Oferuje szeroką gamę kierunków rozwijających zainteresowanie każdego ze studentów i ma wiele nagradzanych stanowisk. Uczelnia posiada ponad 18 tysięcy studentów i personel liczący 2 tysiące osób. Warto dodać, że badania prowadzone przez uniwersytet mają zasięg globalny.

Uniwersytet jest mocno zakorzeniony w profesjonalnym systemie edukacji.  Ściśle współpracuje z kluczowymi pracodawcami, a kursy są zaprojektowane z myślą o przyszłym sukcesie zawodowym. Plusem studiowania tam jest także życie w turystycznym mieście oferującym wiele ciekawych rozrywek.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 60%, w tym co najmniej dwa rozszerzenia, każde na co najmniej 60%. Ponadto, należy zdać egzamin językowy typu IELTS.

IB

28-31 pkt.

Szkoła dostarcza stypendia, które dogodzą w życiu akademickim. Między innymi bursary w wysokości do £3.500 rozłożone na 3 lata studiów dla osób, u których domowy dochód nie przekracza £16.000 rocznie.

Studenci poszukujący pracy mają dostęp do strony internetowej przygotowanej przez Serwis Kariery i Zatrudnienia, gdzie znajdują się oferty zatrudnienia w niepełnym wymiarze godzin. Bournemouth jest miastem turystycznym co oferuje dodatkowe miejsca pracy w tym sektorze, dostępne przez cały rok. Dodatkowo, co roku uczelnia zatrudnia 200 studenckich ambasadorów, którzy mają za zadanie reprezentować uczelnię.

Szkoła zapewnia zakwaterowanie dla wszystkich nowych studentów studiów licencjackich którzy złożyli podanie w terminie do 15 stycznia. Koszt za jednoosobowt pokój waha się w granicach £107-£155. Szczegóły tutaj: https://www1.bournemouth.ac.uk/discover/accommodation.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Bournemouth jest jednym z ulubionych nadmorskich kurortów Anglików. Dzięki piaszczystej plaży i naturalnym warunkom do uprawiania sportów wodnych, znajduje się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych miejscowości tego typu na świecie. Wzdłuż plaży rozlokowane są duże wille, hotele i pensjonaty. Na szczytach klifów znajdują się liczne parki i ogrody z pięknymi wąwozami, gdzie można spotkać np. wiewiórki. W centrum Bournemouth znajdują się liczne dyskoteki, puby, kluby nocne. Uczelnia umiejscowiona jest 15 minut od pięknej plaży przy kanale La Manche.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Jak zdobyć NIN niezbędny do pracy w Wielkiej Brytanii?

Aby móc legalnie pracować na terenie UK, potrzebujesz mieć wyrobiony NIN. Dowiedz się jak go zdobyć.
Czytaj więcej

Akademik czy mieszkanie? – czyli jak pozbyć się dylematu przed studiami w Wielkiej Brytanii

Sprawdź jak pozbyć się dylematu odnośnie rodzaju zakwaterowania na studiach w Wielkiej Brytanii przed ich rozpoczęciem.
Czytaj więcej

Wszystko o studiach magisterskich w Anglii

Dowiedz się więcej na temat studiów magisterskich w jednym z najlepszych systemów edukacji na świeci
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐