Bournemouth University

Bournemouth University

O uczelni

Bournemouth University położony jest na południowym wybrzeżu Anglii, mniej więcej 2h od Londynu. Nazywany jest drugim Brighton. Oferuje on szeroka gamę kierunków rozwijających zainteresowanie każdego ze studentów  i ma wiele nagradzanych stanowisk. Uczelnia posiada ponad 18 000 studentów i personel liczący 2 000 osób. Badania prowadzone przez uniwersytet mają zasięg globalny.

Główne zalety

Uniwersytet jest mocno zakorzeniony w profesjonalnym systemie edukacji.  Ściśle współpracuje z kluczowymi pracodawcami , a kursy są zaprojektowane z myślą o przyszłym sukcesie zawodowym. Plusem studiowania tam nie jest tylko uczęszczaniem do świetnej szkoły lecz także życie w turystycznym mieście oferującym wiele ciekawych rozrywek.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 60%, w tym co najmniej dwa rozszerzenia, każde na co najmniej 60%.

Stypendia

Szkoła dostarcza stypendia, które dogodzą w życiu akademickim

https://www1.bournemouth.ac.uk/study/undergraduate/fees-funding/uk-eu-student-finance/bursarie

Praca podczas studiów

Studenci poszukujący pracy mają dostęp do strony internetowej przygotowanej przez Serwis Kariery i Zatrudnienia, gdzie znajdują się oferty zatrudnienia w niepełnym wymiarze godzin. Bournemouth jest miastem turystycznym co oferuje dodatkowe miejsca pracy w tym sektorze, dostępne przez cały rok. Dodatkowo co roku uczelnia zatrudnia 200 Studenckich Ambasadorów, którzy mają za zadanie reprezentować uczelnię.

Zakwaterowanie

Szkoła zapewnia zakwaterowanie dla wszystkich nowych studentów studiów licencjackich którzy złożyli podanie w terminie do 15 stycznia.

https://www1.bournemouth.ac.uk/discover/accommodation

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Bournemouth jest jednym z ulubionych nadmorskich kurortów Anglików. Dzięki piaszczystej plaży i naturalnym warunkom do uprawiania sportów wodnych, znajduje się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych miejscowości tego typu na świecie. Wzdłuż plaży rozlokowane są duże wille, hotele i pensjonaty. Na szczytach klifów znajdują się liczne parki i ogrody z pięknymi wąwozami, gdzie można spotkać np. wiewiórki. W centrum Bournemouth znajdują się liczne dyskoteki, puby, kluby nocne. Uczelnia umiejscowiona jest 15 minut od pięknej plaży przy kanale La Manche.

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie