University of the West of England

Bristol & Gloucester, Anglia

O uczelni

University of the West of England to nowoczesna uczelnia położona w dużym i uroczym Bristolu. Jej historia sięga końca XVI wieku, a dzisiaj jest to jedna z największych placówek pod względem liczby studentów w całej Wielkiej Brytanii, liczącą niemal 30 tysięcy uczniów z całego świata. Uniwersytet stawia największy nacisk na współpracę z firmami zewnętrznymi w celu zapewnienia możliwie najlepszej edukacji dla swoich studentów, którą będą w stanie w przyszłości praktycznie wykorzystać.

UWE Bristol może pochwalić się nowoczesnym kampusem, w którym znajdują się pomieszczenia dla każdego: od biblioteki, przez laboratoria, studia multimedialne, trading room’y, aż po symulatory operacji.

POLSKA MATURA
Aby dostać się na tę uczelnię, wystarczy zdać 2 rozszerzenia ze średnią na min. 55%. Jednym z tych rozszerzeń powinien być angielski na min. 70-75%. Alternatywnie, można zdać IELTS.

IB
112-124 UCAS Tariff points (w zależności od kierunku) – przelicz punkty IB na punkty UCAS dzięki temu kalkulatorowi.

Studenci z Unii Europejskiej mogą aplikować o różne stypendia, a pełna lista znajduje się tutaj: https://www1.uwe.ac.uk/students/feesandfunding/fundingandscholarships/uwebursary.aspx.


JobShop na Students Union pomoże znaleźć studentom pracę na pół etatu lub wolontariaty nie tylko na terenie uczelni, ale i całego miasta. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj: https://www.thestudentsunion.co.uk/opportunities/jobs/.

W okolicy uczelni jak i w całym Bristolu znajduje się wiele akademików, a ceny zaczynają się od £90 za tydzień. Więcej informacji tutaj: https://www1.uwe.ac.uk/students/accommodation/accommodationoptions.aspx.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Bristol to miasto w południowo-zachodniej Anglii, położone przy ujściu rzeki Avon do Kanału Bristolskiego, 185 km na zachód od Londynu. W mieście bardzo dobrze rozwinięty jest transport, w tym port lotniczy. Sfera rozrywkowa również jest na wysokim poziomie, więc studenci zawsze znajdą coś dla siebie. Osoby interesujące się przeszłością miasta i Wielkiej Brytanii znajdą tu wiele pięknych i idealnie zachowanych zabytków z ciekawą historią.

Warto pamiętać, że dla osób zainteresowanych ekologią, konserwacją, sportami, naukami o zwierzętach, w tym o koniach, powstał osobny kampus uczelni – Hartpury Campus. Znajduje się on pod Gloucester, ponad 50 km od głównego kampusu UWE Bristol.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Portfolio i rozmowa wstępna na studia artystyczne w Anglii

Sprawdź jak przygotować portfolio na studia artystyczne w UK, aby ułatwić sobie późniejszą rozmowę kwalifikacyjną dotyczącą Twoich prac.
Czytaj więcej

Zanim rozpoczniesz pracę nad personal statement

Personal statement to niemal najważniejszy element Twojej aplikacji, sprawdź na co zwrócić uwagę.
Czytaj więcej

Referencja na studia magisterskie w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się wszystkiego na temat listu referencyjnego wymaganego na studia w UK i sprawdź jak otrzymać interaktywny szablon dla swojego referenta.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐