University of the West of England

Bristol & Gloucester, Anglia

O uczelni

University of the West of England to nowoczesna uczelnia położona w dużym i uroczym Bristolu. Jej historia sięga końca XVI wieku, a dzisiaj jest to jedna z największych placówek pod względem liczby studentów w całej Wielkiej Brytanii, liczącą niemal 30 tysięcy uczniów z całego świata. Uniwersytet stawia największy nacisk na współpracę z firmami zewnętrznymi w celu zapewnienia możliwie najlepszej edukacji dla swoich studentów, którą będą w stanie w przyszłości praktycznie wykorzystać.

UWE Bristol może pochwalić się nowoczesnym kampusem, w którym znajdują się pomieszczenia dla każdego: od biblioteki, przez laboratoria, studia multimedialne, trading room’y, aż po symulatory operacji.

POLSKA MATURA
Aby dostać się na tę uczelnię, wystarczy zdać 2 rozszerzenia ze średnią na min. 55%. Jednym z tych rozszerzeń powinien być angielski na min. 70-75%. Alternatywnie, można zdać IELTS.

IB
112-124 UCAS Tariff points (w zależności od kierunku) – przelicz punkty IB na punkty UCAS dzięki temu kalkulatorowi.

Studenci z Unii Europejskiej mogą aplikować o różne stypendia, a pełna lista znajduje się tutaj: https://www1.uwe.ac.uk/students/feesandfunding/fundingandscholarships/uwebursary.aspx.


JobShop na Students Union pomoże znaleźć studentom pracę na pół etatu lub wolontariaty nie tylko na terenie uczelni, ale i całego miasta. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj: https://www.thestudentsunion.co.uk/opportunities/jobs/.

W okolicy uczelni jak i w całym Bristolu znajduje się wiele akademików, a ceny zaczynają się od £90 za tydzień. Więcej informacji tutaj: https://www1.uwe.ac.uk/students/accommodation/accommodationoptions.aspx.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Bristol to miasto w południowo-zachodniej Anglii, położone przy ujściu rzeki Avon do Kanału Bristolskiego, 185 km na zachód od Londynu. W mieście bardzo dobrze rozwinięty jest transport, w tym port lotniczy. Sfera rozrywkowa również jest na wysokim poziomie, więc studenci zawsze znajdą coś dla siebie. Osoby interesujące się przeszłością miasta i Wielkiej Brytanii znajdą tu wiele pięknych i idealnie zachowanych zabytków z ciekawą historią.

Warto pamiętać, że dla osób zainteresowanych ekologią, konserwacją, sportami, naukami o zwierzętach, w tym o koniach, powstał osobny kampus uczelni – Hartpury Campus. Znajduje się on pod Gloucester, ponad 50 km od głównego kampusu UWE Bristol.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Praca w Deliveroo i UberEats jako świetna alternatywa dla studentów w Wielkiej Brytanii

Poznaj historię Karoliny i Jacka – studentów, którzy dorabiają jako dostawcy jedzenia dla Deliveroo i UberEats. Sprawdź dlaczego warto tam pracować!
Czytaj więcej

Akademik czy mieszkanie? – czyli jak pozbyć się dylematu przed studiami w Wielkiej Brytanii

Sprawdź jak pozbyć się dylematu odnośnie rodzaju zakwaterowania na studiach w Wielkiej Brytanii przed ich rozpoczęciem.
Czytaj więcej

Wszystko o pracy dla studentów jako barista w Starbucksie, Caffè Nero i Costa Coffee

W tym artykule dowiesz się na czym polega praca baristy i jak dostać się do kawiarni takiej jak Starbucks, Costa Coffee oraz Caffè Nero na Wyspach.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.
Koniec finansowania studiów w UK po 2020 roku - co dalej i jakie zostały opcje? Sprawdź klikając tutaj

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐