Nottingham Trent University - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

Nottingham Trent University

Nottingham, Clifton & Brackenhurst, Anglia

O uczelni

Nottingham Trent University jest jednym z największych uniwersytetów w kraju. Poza tym, składa się z trzech oddzielnych kampusów. Jeden z nich położony jest w samym centrum pięknego i dużego Nottingham, z kolei drugi znajduje się na obrzeżach miasta w dzielnicy Clifton, czyli w okolicy jezior, rzeki i boisk. Ośrodek ten specjalizuje się w kierunkach sportowych, biologiczno-chemicznych i kryminologicznych. Trzeci kampus, Brackenhurst oddalony jest od serca Nottingham o ok. 30 minut drogi i oferuje kierunki związane ze zwierzętami, jeździectwem i środowiskiem.

NTU aktywnie współpracuje z ponad sześcioma tysiącami firm, dzięki czemu ponad 90% absolwentów pracuje, bądź kontynuuje naukę w pół roku po ukończeniu studiów. Ponadto, uniwersytet wydał niedawno aż 350 milionów funtów na odnowienie kampusów, by mieć pewność, że wszystko jest w idealnym stanie i spełnia wymagania tysięcy studentów.

Jednym z najważniejszych powodów. dla których warto wybrać uniwersytet Nottingham jest fakt, iż jest on numerem jeden branym pod uwagę przy zatrudnianiu w UK, przez takie firmy jak chociażby BP, IBM cz Google. Warto też pamiętać, że jest to niezwykle przyjazny uniwersytet dla osób spoza Wielkiej Brytanii. Ponadto, placówka słynie z ekologicznego podejścia, czego dowodem jest np. budynek Pavilion w Clifton, który generuje więcej energii, niż zużywa.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to min. dwa rozszerzenia zdane na 55-65%. W niektórych przypadkach uczelnia dopuszcza średnią z tych 2 rozszerzeń na min. 55-65%.

Dzięki naszym staraniom, Nottingham Trent University od 2019 roku akceptuje wynik z rozszerzonej matury z angielskiego zamiast IELTS:
– 70% z angielskiego rozszerzonego na kierunki wymagające standardowo IELTS 6.0
– 75% z angielskiego rozszerzonego na kierunki wymagające standardowo IELTS 6.5
– wyjątkiem są kierunki prawnicze oraz dziennikarskie (na nie bezwzględnie wymagany jest IELTS 7.0)

INTERNATIONAL BACCALAUREATE (IB)
12-16 pkt. z 3 przedmiotów rozszerzonych (HL) w zależności od kierunku.

Uczelnia przydziela granty opłacające czesne jak i stypendia za najlepsze wyniki w nauce. Uniwersytet posiada także szereg stypendiów, które na celu mają pomóc w opłaceniu kosztów utrzymania studentów.

Uczelnia posiada organizację pomagającą studentom znaleźć pracę na pół etatu w trakcie studiów jak i na pełen etat na okres wakacyjny. Ponadto – w mieście znajduje się bardzo wiele miejsc pracy dla studentów.

Wszyscy aplikujący na pierwszy rok mają zagwarantowane zakwaterowanie pod warunkiem, iż wybiorą Nottingham Trent na swój pierwszy wybór i zarezerwują swoje miejsce do końca wyznaczonego terminu. Najtańszy pokój w akademiku wynosi £80 tygodniowo. Szczegóły tutaj: http://www.ntu.ac.uk/study_with_us/accommodation/index.html.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: NISKIE.
Tutaj samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej podczas studiów nie powinno stanowić problemu, choć zawsze warto rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Nottingham ma coś dla każdego. W kwestii zakupów posiada obszerną gamę zarówno sieciówek jak i niezależnych butików i sklepów. Nottingham Contemporary – galeria sztuki współczesnej – została nawet wybrana jako miejsce rozpoczęcia British Arts Show. W mieście znajdują się ponadto dwa duże teatry, kilka kin a także wiele miejsc, dzięki którym Nottingham jest centrum okolicznego życia nocnego.

Clifton Campus to drugi oddział NTU położony na obrzeżach miasta, w przepięknej okolicy. Tworzy on swego rodzaju wioskę studencką, a swoją nowoczesnością, ogromem nowych sportowych obiektów i dbaniem o środowisko przyciąga ponad 8 tysięcy studentów. Dzięki uczelnianym autobusom, studenci w Clifton mogą dostać się do centrum Nottingham w zaledwie 10-20 minut.

Brackenhurst Campus zajmuje powierzchnię 500 akrów pełną zielonej trawi, lasów i wody, na której znaleźć można prawie 1500 studentów a także mnóstwo zwierząt. Oddział uczelni znajduje się 5 minut autobusem od Southwell pełnego sklepów czy restauracji. Wolny czas można jednak spędzić w centrum tętniącego życiem Nottingham, a czas dojazdu do niego zajmuje niecałe 50 minut komunikacją miejską.

Relacja naszej studentki i oficjalny filmik uczelni

https://youtu.be/UGkEb3_qMJM

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Personal statement na studia w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się jak napisać list motywacyjny na studia w Wielkiej Brytanii, jakich błędów nie popełniać oraz jak zacząć pisać personal statement.
Czytaj więcej

Podstawowe informacje o studiach w UK

Sprawdź nasz kompletny poradnik aplikanta na studia licencjackie w Wielkiej Brytanii i dowiedz się wszystkiego co musisz wiedzieć o procesie aplikacji
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐