Nottingham Trent University

Nottingham, Clifton & Brackenhurst, Anglia

O uczelni

Nottingham Trent University jest jednym z największych uniwersytetów w kraju. Poza tym, składa się z trzech oddzielnych kampusów. Jeden z nich położony jest w samym centrum pięknego i dużego Nottingham, z kolei drugi znajduje się na obrzeżach miasta w dzielnicy Clifton, czyli w okolicy jezior, rzeki i boisk. Ośrodek ten specjalizuje się w kierunkach biologiczno-chemicznych i sportowych. Trzeci kampus jest oddalony od serca Nottingham o ok. 30 minut drogi.

NTU aktywnie współpracuje z ponad sześcioma tysiącami firm, dzięki czemu ponad 90% absolwentów pracuje, bądź kontynuuje naukę w pół roku po ukończeniu studiów. Ponadto, uniwersytet wydał niedawno aż 350 milionów funtów na odnowienie kampusów, by mieć pewność, że wszystko jest w idealnym stanie i spełnia wymagania tysięcy studentów.

Jednym z najważniejszych powodów. dla których warto wybrać uniwersytet Nottingham jest fakt, iż jest on numerem jeden branym pod uwagę przy zatrudnianiu w UK, przez takie firmy jak chociażby BP, IBM cz Google. Warto też pamiętać, że jest to niezwykle przyjazny uniwersytet dla osób spoza Wielkiej Brytanii. Ponadto, uczelnia znajduje się w świetnej lokalizacji z niskimi kosztami utrzymania oraz bardzo dobrym i szybkim dostępem do trzech lotnisk (East Midlands Airport, Birmingham Airport oraz Doncaster Sheffield Airport).

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to min. dwa rozszerzenia zdane na 55-65%. W niektórych przypadkach uczelnia dopuszcza średnią z tych 2 rozszerzeń na min. 55-65%.

Dzięki naszym staraniom, Nottingham Trent University od 2019 roku akceptuje wynik z rozszerzonej matury z angielskiego zamiast IELTS:
– 70% z angielskiego rozszerzonego na kierunki wymagające standardowo IELTS 6.0
– 75% z angielskiego rozszerzonego na kierunki wymagające standardowo IELTS 6.5
– wyjątkiem są kierunki prawnicze oraz dziennikarskie (na nie bezwzględnie wymagany jest IELTS 7.0)

Uczelnia przydziela granty opłacające czesne jak i stypendia za najlepsze wyniki w nauce. Uniwersytet posiada także szereg stypendiów, które na celu mają pomoc w opłaceniu kosztów utrzymania studentów.

Uczelnia posiada organizacje pomagającą studentom znaleźć pracę na pół etatu w trakcie studiów jak i na pełen etat na okres wakacyjny. Ponadto – w mieście znajduje się bardzo wiele miejsc pracy dla studentów.

Wszyscy aplikujący na pierwszy rok mają zagwarantowane zakwaterowanie pod warunkiem, iż wybiorą Nottingham Trent na swój pierwszy wybór i zarezerwują swoje miejsce do końca wyznaczonego terminu. Najtańszy pokój w akademiku wynosi £80 tygodniowo. Szczegóły tutaj: http://www.ntu.ac.uk/study_with_us/accommodation/index.html.

Informatory:

Lokalizacja

Nottingham ma coś dla każdego. W kwestii zakupów posiada obszerną gamę zarówno sieciówek jak i niezależnych butików i sklepów. Nottingham Contemporary – galeria sztuki współczesnej – została nawet wybrana jako miejsce rozpoczęcia British Arts Show. W mieście znajdują się ponadto dwa duże teatry, kilka kin a także wiele miejsc, dzięki którym Nottingham jest centrum okolicznego życia nocnego.

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Jak opłacić i wysłać podanie UCAS na studia w UK?

Masz już gotowy personal statement? Dowiedz się ile kosztuje wysłanie aplikacji UCAS oraz jak i kiedy opłacić aplikację na studia w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej

10 niezwykłych klubów studenckich

Przyłączenie się do society to świetna okazja na poznanie nowych ludzi z podobnymi zainteresowaniami
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.