Nottingham Trent University

Nottingham Trent University

O uczelni

Nottingham Trent University jest jednym z największych uniwersytetów w kraju. Poza tym, składa się z trzech oddzielnych kampusów. Jeden z nich położony jest w samym centrum pięknego i uroczego Nottingham, z kolei drugi znajduje się na obrzeżach miasta w Clifton – w okolicy jezior, rzeki i boisk. Ośrodek ten specjalizuje się w kierunkach biologiczno-chemicznych i sportowych. Trzeci kampus jest oddalony od serca Nottingham o ok. 30 minut drogi.

NTU aktywnie współpracuje z ponad sześcioma tysiącami firm, dzięki czemu ponad 90% absolwentów pracuje, bądź kontynuuje naukę w pół roku po ukończeniu studiów. Ponadto, uniwersytet wydał niedawno aż 350 milionów funtów na odnowienie kampusów, by mieć pewność, że wszystko jest w idealnym stanie i spełnia wymagania tysięcy studentów.

Główne zalety

Jednym z najważniejszych powodów. dla których warto wybrać uniwersytet Nottingham jest fakt iż jest on numerem jeden branym pod uwagę przy zatrudnianiu w UK, przez takie firmy jak chociażby BP, IBM cz Google. Warto też pamiętać o tym iż jest to niezwykle przyjazny uniwersytet dla osób z poza UK.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 70%, w tym co najmniej dwa rozszerzenia, każde na co najmniej 70%.

Stypendia

Uczelnia przydziela granty opłacające czesne jak i stypendia za najlepsze wyniki w nauce. Uniwersytet posiada także szereg stypendiów, które na celu mają pomoc w opłaceniu kosztów utrzymania jej studentów.
http://www.ntu.ac.uk/fees

Praca podczas studiów

Uczelnia posiada organizacje pomagającą studentom znaleźć pracę na pół etatu w trakcie semestru jak i na pełen etat na okres wakacyjny.

Zakwaterowanie

Wszyscy aplikujący na pierwszy rok mają zagwarantowane zakwaterowanie pod warunkiem iż wybiorą Nottingham na uczelnie pierwszego wyboru i zarezerwują swoje miejsce do końca wyznaczonego terminu. Ceny wynoszą od 83£ tygodniowo za dwuosobowy pokój do 152£ tygodniowo za studio.
http://www.ntu.ac.uk/study_with_us/accommodation/index.html

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Nottingham ma coś dla każdego. W kwestii zakupów posiada obszerną gamę zarówno sieciówek jak i niezależnych butików i sklepów. Nottingham Contemporary – galeria sztuki współczesnej – została nawet wybrana jako miejsce rozpoczęcia British Arts Show. W mieście znajdują się ponadto dwa duże teatry, kilka kin a także wiele miejsc, dzięki którym Nottingham jest centrum okolicznego życia nocnego.

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie