Anglia Ruskin University

O uczelni

Anglia Ruskin University, założony w 1858 przez Johna Ruskina, wywodzi się z Cambridge School Of Art. Posiada swoją główną siedzibę w trzech miastach: Cambridge, Chelmsford i Peterborough. Chociaż wstępne wymagania są dość niskie, oferuje wysoki poziom nauczania, nowoczesną infrastrukturę, w tym bogate laboratoria, jedno z najlepszych centrów badawczych na Wyspach, studia filmowe i telewizyjne, własny szpital, dwie galerie sztuki czy też teatr. Anglia Ruskin jest najbardziej znany ze swoich kursów z zakresu sztuki, biznesu, medycyny i kryminologii.

Główne zalety

Anglia Ruskin to uniwersytet o niezwykłej atmosferze nowoczesnej infrastrukturze. Wysoko oceniany przez studentów, zapewnia możliwości osobistego rozwoju i pomocy ze strony wielu różnych wykładowców, trenerów czy doradców, w tym zawodowych. Kursy są zaplanowane tak, żeby były ciekawe i jak najlepiej przygotowywały do pracy w zawodzie. Jednocześnie dzięki niskim wymaganiom wstępnym dostanie się na uniwersytet nie jest problemem.

Warunki przyjęć

Anglia Ruskin wymaga od Polaków średniej 60-65% na maturze, przy czym minimum dwa przedmioty muszą być rozszerzone. Jako dowód wystarczającej znajomości języka angielskiego wymagany jest wynik 6.0 z egaminu IELTS, aczkolwiek z żadnej części nie można mieć mniej niż 5.5. Akceptowana jest też rozszerzona matura z języka angielskiego, pod warunkiem, że wynik wynosi minimum 70%, a od egzaminu nie upłynęło więcej niż dwa lata.

Stypendia

Istnieje kilka rodzajów stypendiów, w zależności od kierunku i indywidualnych osiągnięć. Każdy wydział przyznaje też £1,000 stypendium dla najlepszego studenta. Można także ubiegać się o stypendium za wybitne osiągnięcia sportowe. Ponadto, każdy student dostaje kartę z £400 do wydania w księgarni, która znajduje się na kampusie. Więcej informacji o stypendiach na stronie: http://www.anglia.ac.uk/international/fees-and-scholarships/scholarships

Praca podczas studiów

Uniwersytet Anglia Ruskin pomaga swoim studentom w znalezieniu pracy, zarówno dorywczej podczas studiów, jak i stażu czy praktyk. W biurze zatrudnienia można uzyskać porady, jak napisać CV lub je rozszerzyć, jak przygotować się do rozmowy o pracę, a także ubiegać się o pracę na uniwersytecie lub poza nim. Pomoc doradcy zawodowego jest dostępna przed, w trakcie, oraz po zakończeniu studiów.

Zakwaterowanie

Chociaż zakwaterowanie na uniwersytecie nie jest zagwarantowane z góry, Anglia Ruskin jest w stanie przyjąć 90% swoich studentów. Ceny w Cambridge wahają się od £90.65 do £159.14 za tydzień, a w Chelmsford cena wynosi około £114.53 za tydzień.

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Dwa najważniejsze kampusy Anglia Ruskin University znajdują się w Cambridge i Chelmsford. Cambridge to miasto o bogatej historii i typowo uniwersyteckim charakterze, a jego populacja wynosi ponad 128 tysięcy ludzi. Posiada liczne parki, muzea, galerie sztuki, oraz jest siedzibą Silicon Fen, jednego z najważniejszych ośrodków rozwoju technologii w Europie. Chelmsford znajduje się około 50 kilometrów od Londynu i liczy ponad 120 tysięcy mieszkańców. Posiada piękną gotycką katedrę i wiele wiktoriańskich zabytków. Dobre połączenie koleją z Londynem pozwala na częste wizyty w stolicy.

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie

WAŻNA INFORMACJA!
Z powodu rekordowej ilości aplikacji, jakie napłynęły do nas w tym roku oraz w celu upewnienia się, że nasi aplikanci dostają wsparcie najwyższej jakości, w okresie od 13 do 15 stycznia nie przyjmujemy Personal Statements do sprawdzenia, a 15 stycznia - referencji.

Nadal przyjmujemy nowych aplikantów, lecz tylko tych, którzy mają swoje Personal Statements i referencje gotowe do wysłania oraz którzy uzyskają od nas wcześniejszą akceptację przez e-mail: ug@sp.edu.pl. Referencje lub personal statement mogą zostać przyjęte w tym okresie tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Pamiętaj, że nadal można wysyłać z nami aplikacje w pierwszym terminie (przed 15 stycznia), jednak nie będziemy w stanie przyjąć Twoich prac do sprawdzenia.

Osoby, które nie zdążą z aplikowaniem na studia w Wielkiej Brytanii w pierwszym terminie, wciąż mogą liczyć na naszą pomoc w aplikacji w drugiej turze - do 30 czerwca! :)
Rekrutacja na studia w Anglii, zaczynające się w 2017 roku
trwa do 30/06/2017!
Otrzymaj wsparcie typu 'PREMIUM' oraz dostęp do pełnej zawartości portalu całkowicie bezpłatnie!
Rekrutacja na studia w Anglii, zaczynające się w 2018 roku
rozpoczęta!
Aplikuj z nami na najlepsze brytyjskie uniwersytety