Anglia Ruskin University - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

Anglia Ruskin University

Cambridge, Chelmsford & Peterborough, Anglia

O uczelni

Anglia Ruskin University, założony w 1858 przez Johna Ruskina, wywodzi się z Cambridge School Of Art. Posiada swoją główną siedzibę w trzech miastach: Cambridge, Chelmsford i Peterborough. Pierwsze dwa uważane są za główne kampusy uniwersytetu, z kolei trzecie jest sedzibą wydziału zdrowia i medycyny. Chociaż wstępne wymagania są dość niskie, uczelnia oferuje nowoczesną infrastrukturę, w tym bogate laboratoria, jedno z najlepszych centrów badawczych na Wyspach, studia filmowe i telewizyjne, własny szpital, dwie galerie sztuki czy też teatr. Anglia Ruskin jest najbardziej znany ze swoich kursów z zakresu sztuki, biznesu, medycyny i kryminologii.

Anglia Ruskin to uniwersytet o niezwykłej atmosferze nowoczesnej infrastrukturze. Wysoko oceniany przez studentów, zapewnia możliwości osobistego rozwoju i pomocy ze strony wielu różnych wykładowców, trenerów czy doradców, w tym zawodowych. Kursy są zaplanowane tak, żeby były ciekawe i jak najlepiej przygotowywały do pracy w zawodzie. Jednocześnie dzięki niskim wymaganiom wstępnym dostanie się na uniwersytet nie jest problemem.

POLSKA MATURA
Studia licencjackie połączone z rokiem zerowym: Na tego typu studia można dostać się nawet bez zdanej matury. Napisz do nas, aby dowiedzieć się więcej (messenger/[email protected]).
Studia licencjackie: Anglia Ruskin wymaga od Polaków średniej 60-65% na maturze, przy czym minimum dwa przedmioty muszą być na poziomie rozszerzonym. W ramach potwierdzenia znajomości języka angielskiego, wystarczy zdać rozszerzoną maturę z języka angielskiego, pod warunkiem, że wynik wynosi minimum 70%, a od egzaminu nie upłynęło więcej niż dwa lata. Alternatywnie można zdać IELTS na min. 6.0, w tym min. 5.5 z każdej sekcji.

IB

24 pkt.

Istnieje kilka rodzajów stypendiów, w zależności od kierunku i indywidualnych osiągnięć. Każdy wydział przyznaje też £1000 stypendium dla najlepszego studenta. Można również ubiegać się o stypendium za wybitne osiągnięcia sportowe. Ponadto, każdy student dostaje kartę z £400 do wydania w księgarni, która znajduje się na kampusie. Więcej informacji o stypendiach tutaj: http://www.anglia.ac.uk/international/fees-and-scholarships/scholarships.

Uniwersytet Anglia Ruskin pomaga swoim studentom w znalezieniu pracy, zarówno dorywczej podczas studiów, jak i stażu czy praktyk. W biurze zatrudnienia można uzyskać porady jak napisać CV lub je rozszerzyć, jak przygotować się do rozmowy o pracę, a także ubiegać się o pracę na uniwersytecie lub poza nim. Pomoc doradcy zawodowego jest dostępna przed, w trakcie, oraz po zakończeniu studiów.

Chociaż zakwaterowanie na uniwersytecie nie jest zagwarantowane z góry, Anglia Ruskin jest w stanie przyjąć 90% swoich studentów. Dla przykładu, ceny za pokój w akademiku w Cambridge wahają się od £91 do £160 za tydzień, a w Chelmsford cena wynosi około £115 tygodniowo.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Kampusy Anglia Ruskin University znajdują się w Cambridge, Chelmsford (bliżej Londynu) oraz w Peterborough na północny-zachód od Cambridge.

Cambridge to miasto o bogatej historii i typowo uniwersyteckim charakterze, a jego populacja wynosi ponad 128 tysięcy ludzi. Posiada liczne parki, muzea, galerie sztuki, oraz jest siedzibą Silicon Fen, jednego z najważniejszych ośrodków rozwoju technologii w Europie. Chelmsford znajduje się około 50 kilometrów od Londynu i liczy ponad 120 tysięcy mieszkańców. Posiada piękną gotycką katedrę i wiele wiktoriańskich zabytków. Dobre połączenie koleją z Londynem pozwala na częste wizyty w stolicy.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Wszystko o studiach magisterskich w Anglii

Dowiedz się więcej na temat studiów magisterskich w jednym z najlepszych systemów edukacji na świeci
Czytaj więcej

Jak zdobyć NIN niezbędny do pracy w Wielkiej Brytanii?

Aby móc legalnie pracować na terenie UK, potrzebujesz mieć wyrobiony NIN. Dowiedz się jak go zdobyć.
Czytaj więcej

Podstawowe informacje o studiach w UK

Sprawdź nasz kompletny poradnik aplikanta na studia licencjackie w Wielkiej Brytanii i dowiedz się wszystkiego co musisz wiedzieć o procesie aplikacji
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐