Leeds Trinity University

Leeds Trinity University

Horsforth, Anglia

O uczelni

Leeds Trinity University to uczelnia założona zaledwie w 1966 roku pierwotnie jako katolicka szkoła nauczycielska. Tradycje religijne są zachowane po dziś dzień w postaci programów takich, jak the Chapel oraz ścisłej współpracy z innymi uczelniami o katolickich korzeniach. Obecnie LTU jest jednym z najmniejszych uniwersytetów na Wyspach, ponieważ studiuje na niej jedynie nieco ponad 3000 osób.

Leeds Trinity University jest związany z różnymi firmami – słynie również z tego, że był pierwszym uniwersytetem, który zaczął oferować wszystkie swoje kierunki z możliwością rocznego stażu w swojej branży. Uczelnia zapewnia też nowoczesne pracownie, pomieszczenia i sprzęty do dyspozycji studentów.

POLSKA MATURA
Typowe wymagania dla polskiej matury, to średnia 60-65% ze wszystkim egzaminów pisemnych, w tym min. 2 rozszerzenia. Jednym z nich może być angielski na min. 70% lub egzamin językowy typu IELTS.

IB
112-120 UCAS Tariff points (w zależności od kierunku) – przelicz punkty IB na punkty UCAS dzięki temu kalkulatorowi.

Leeds Trinity University posiada w swojej ofercie jednorazowe stypendia dla studentów z Unii Europejskiej z rodzin z niskimi zarobkami w wysokości £1000. Szczegóły tutaj: http://www.leedstrinity.ac.uk/student-life/student-finance/undergraduate-and-foundation-uk-and-eu-student-finance.

Studenci mogą aplikować o pracę part-time poprzez myFuture, które jest biurem doradzającym w kwestiach zawodowych. Szczegóły tutaj: http://www.leedstrinity.ac.uk/student-life/careers-and-employability.

Uczelnia posiada w swojej ofercie akademiki dla swoich studentów, a ceny za jednoosobowy pokój zaczynają się od £90 tygodniowo. Więcej informacji tutaj: http://www.leedstrinity.ac.uk/student-life/accommodation.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

LTU znajduje się w Horsforth, ok. 3 km od lotniska Leeds Bradford i ok. 10 km od centrum Leeds, które jest miastem znajdującym się w północnej części Anglii, w hrabstwie West Yorkshire. Według danych statystycznych z 2006 roku, w mieście zamieszkuje prawie 460 tyś. osób. Leeds ma duże znaczenie kulturalne, finansowe oraz handlowe i położone jest niedaleko Liverpoolu, Manchesteru i Sheffield. Miasto ma własne lotnisko razem z miastem Bradford.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Jak Smart Prospects pomaga w dostaniu się na studia magisterskie w UK?

Dowiedz się o zakresie naszego kompleksowego i całkowicie bezpłatnego wsparcia Smart Premium na wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej

Personal statement na studia w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się jak napisać list motywacyjny na studia w Wielkiej Brytanii, jakich błędów nie popełniać oraz jak zacząć pisać personal statement.
Czytaj więcej

Wszystko o rocznym stażu na studiach w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się wszystkiego o rocznym stażu na studiach w UK, podczas którego nie tylko zdobywasz doświadczenie z zakresu swoich studiów ale i zarabiasz.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐