University of Kent

Canterbury, Anglia

Założony w 1965 roku, University of Kent położony jest nieopodal Canterbury w południowo-wschodniej części Anglii. Kent opisuje samych siebie jako ‘Europejski uniwersytet w Wielkiej Brytanii’, jako że uczelnia oferuje wiele możliwości, aby podróżować i studiować poza granicami kraju w ponad 100 europejskich partnerskich instytucjach. 
Kent stale rozwija swoje siedziby i rozszerza ofertę kierunków. Posiada również kilka kierunków podyplomowych w siedzibach w Brukseli, Paryżu, Rzymie czy Atenach. 

Obecnie ma ponad 19.000 uczniów z ponad 120 krajów.

Kent jest uniwersytetem który oferuje nam szeroką gamę kursów obejmujących nauki ścisłe, nauki społeczne czy nauki humanistyczne. Kolejnym atutem tego uniwersytetu są międzynarodowe programy, które umożliwiają nam studiowanie i jednocześnie zwiedzanie innych miast/państw w których Kent posiada partnerskie instytucje. Studenci, którzy wybrali ten uniwersytet są w czołówce (3 miejsce) rankingu ogólnego zadowolenia z studiów obok uczelni tj. Cambridge, Durham, Essex czy Oxford. University of Kent utrzymuje się mocno w czołówce kierunków tj. kulturoznawstwo, architektura, sztuka.

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 82%, w tym co najmniej dwa-trzy  rozszerzenia, każde na co najmniej 82%.

Uczelnia oferuje międzynarodowe stypendia dla studentów studiów licencjackich w wysokości 5000 funtów rocznie. Kent posiada również szereg częściowych stypendiów przeznaczonych na czesne dla International Foundation Programmes-IFP (na jeden rok studiów), każde o wartości £2,500. Istnieją również stypendia o które mogą ubiegać się studenci architektury, inżynierii czy grafiki komputerowej.

Kent daje Ci podstawowe umiejętnościami, które zapewnią Ci przewagę nad konkurencją, jeśli chodzi o znalezienie pracy. Konsekwentnie znajduje się w top 20 wynagrodzeń, które otrzymują studenci po ukończeniu Kent, a sześć miesięcy po ukończeniu studiów tylko 7% absolwentów uczelni było bez pracy lub dalszej możliwości studiowania. Kent zapewnia doradce zawodowego, który ma zapewnić studentom pomóc w rozwoju uniwersalnych umiejętności poprzez studia. Wiele stopni różnych kierunków zawiera ofertę miejsce zatrudnienia lub rok za granicą, dostarczający cennych możliwości rozwoju osobistego.

Pokoje znajdują się w blokach, domach lub college’u.
-Posiadają ofertę wyżywienia we własnym zakresie, niepełne wyżywienie lub z wyżywieniem.
-Koszty zakwaterowania obejmuje dostęp do internetu, opłaty za media i prywatne ubezpieczenie.
-Kent od niedawna posiada nowo wybudowane mieszkania w Turinga College.
-Ponad 5 000 pokoi, z których większość została niedawno odnowiona lub nowo wybudowana.
-Szeroki zakres przystępnych cen zakwaterowania z około 1100 pokojami w cenach poniżej 4150 funtów rocznie.
http://www.kent.ac.uk/accommodation/

Informatory:

Lokalizacja

Canterbury to zabytkowe miasto z dużą ilością atrakcji turystycznych i dobrych sklepów, barów i obiektów rekreacyjnych. Zdominowane jest przez zachwycające najstarsze w Anglii katedry. Między innymi starożytne ruiny opactwa św. Augustyna i Kościół Świętego Marcina z Canterbury umieszczone są na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miasto można poznać samemu, korzystając z wielu szlaków pieszych prowadzących przez piękne kręte ulice i uliczki miasta, które charakteryzują się swoją unikalną tożsamością.

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Jak zdobyć NIN niezbędny do pracy w Wielkiej Brytanii?

Aby móc legalnie pracować na terenie UK, potrzebujesz mieć wyrobiony NIN. Dowiedz się jak go zdobyć.
Czytaj więcej

Rozmowa kwalifikacyjna o pracę na studiach w Anglii

Sprawdź jak przygotować się na interview o pracę w UK i czego się podczas niej spodziewać, aby zapewnić sobie sukces mimo braku doświadczenia.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.