University of Kent - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

University of Kent

Canterbury & Medway, Anglia

O uczelni

Założony w 1965 roku, University of Kent położony jest nieopodal Canterbury oraz Medway w południowo-wschodniej części Anglii. Kent opisuje samych siebie jako “europejski uniwersytet w Wielkiej Brytanii” jako, że uczelnia oferuje wiele możliwości, aby podróżować i studiować poza granicami kraju w ponad 100 europejskich partnerskich instytucjach. 
Kent stale rozwija swoje siedziby i poszerza ofertę kierunków. Posiada również kilka kierunków podyplomowych w siedzibach w Brukseli, Paryżu, Rzymie czy Atenach. 

Kent jest uniwersytetem, który oferuje szeroką gamę kursów obejmujących nauki ścisłe, społeczne czy humanistyczne, a słynie przede wszystkim z kulturoznawstwa, architektury i sztuki.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 82%, w tym co najmniej 2 rozszerzenia, każde zdane na min. 82%. Ponadto, należy zdać egzamin językowy typu IELTS.

IB

34 pkt.

Uczelnia oferuje międzynarodowe stypendia dla studentów studiów licencjackich w wysokości 5000 funtów rocznie. Istnieją również stypendia, o które mogą ubiegać się studenci architektury, inżynierii czy grafiki komputerowej.

University of Kent zapewnia zespół doradców zawodowych, który ma pomóc studentom w rozwoju uniwersalnych umiejętności czy w znalezieniu pracy dorywczej, stażu, wolontariatu lub pracy po studiach.

Najtańsze pokoje w akademikach uczelnianych wynoszą niecałe £4700 rocznie. Szczegóły tutaj: http://www.kent.ac.uk/accommodation/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Canterbury to zabytkowe miasto z dużą ilością atrakcji turystycznych i dobrych sklepów, barów i obiektów rekreacyjnych. Zdominowane jest przez zachwycające najstarsze w Anglii katedry, m.in. starożytne ruiny opactwa św. Augustyna czy Kościół Świętego Marcina, które umieszczone są na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Uczelnia posiada również swój ośrodek w nadmorskim Medway w południowo-wschodniej Anglii. Kampus należy nie tylko do University of Kent ale i University of Greenwich oraz Canterbury Christ Church University. Znajduje się około 50 kilometrów od Canterbury (głównej siedziby uczelni), z którym jest dobrze skomunikowany poprzez transport miejski.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Referencja na studia magisterskie w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się wszystkiego na temat listu referencyjnego wymaganego na studia w UK i sprawdź jak otrzymać interaktywny szablon dla swojego referenta.
Czytaj więcej

Wszystko o studiach magisterskich w Anglii

Dowiedz się więcej na temat studiów magisterskich w jednym z najlepszych systemów edukacji na świeci
Czytaj więcej

Mieszkanie na studiach w UK – akademik czy prywatne mieszkanie?

Dowiedz się wszystkiego o prywatnym mieszkaniu na studiach w Wielkiej Brytanii a także o uczelnianych i prywatnych akademikach.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐