Arts University Bournemouth

Arts University Bournemouth

O uczelni


Arts University Bournemouth jest jednym z najbardziej sukcesywnych oraz popularnych szkół wyższych w UK, posiadający również świetną reputację międzynarodową.

Założona w 1885 roku, ta specjalistyczna placówka od zawsze szczyciła się wysokim poziomem świadczonej edukacji.

Uczelnia oferuje ponad 20 różnych kursów z dziedzin sztuki, projektowania, mediów czy performansu. Kampus to miejsce gdzie znajduje się około 3,000 kreatywnie uzdolnionych studentów i wiele specjalistycznych obiektów.

Główne zalety

The Arts University Bournemouth jest jedną z niewielu placówek poświęconych tylko i wyłącznie naukom z pogranicza sztuki. W plebiscycie najlepszych uczelni o profilu artystycznym na podstawie głosów studentów, uniwersytet został wybrany jako numer jeden. Aż, 97,7% absolwentów już w pierwszych 6 miesiącach po opuszczeniu uczelni znajdują pracę w swoim zawodzie, jest to 5 miejsce pod względem wskaźnika zatrudnienia byłych studentów w całym UK. Szkoła skupia się na przekuwaniu kreatywności podopiecznych w dobrze płatne etaty, wkładając w to wiele pracy i skupiając się na praktyce.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 60% , w tym co najmniej jedno rozszerzenie zdane na poziomie 60%.

Na większości kursów wymagane jest przedstawienie swojego portfolio, bądź stawienie się na rozmowie kwalifikacyjnej. Pod uwagę brane są również oceny, jednak uczelnia podkreśla, iż do każdego z aplikantów podchodzi indywidualnie.

Stypendia

Istnieje wiele możliwości uzyskania stypendiów, które pokryją koszty czesnego. Dostępne są też stypendia socjalne, przyznawane po uprzednim przedstawieniu rocznego dochodu studenta lub osoby go utrzymującej.

Praca podczas studiów

Studenci mają możliwość rejestracji w Student Workbank gdzie zostanie im zaproponowana płatna praca na rzecz uniwersytetu. Dostępny jest również szereg etatów na terenie całego miasta. Istnieje również Careers Service który dostarcza studentom najświeższych info. na temat dostępnych wakatów.

Zakwaterowanie

Akademiki na terenie kampusu jak i w centrum Bournemouth dostępne są za £112-£130 za tydzień, w cenę czynszu wliczone są rachunki.

http://university.which.co.uk/arts-university-bournemouth-a66

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Miasteczko akademickie znajduje się w pobliżu nadmorskiego miasta Poole, Dorset, które jest przyłączone do miasta Bournemouth. Miejsce pełne jest pięknych plaż oraz spokojnych widoków i świeżego powietrza. Londyn znajduje się mniej niż dwie godziny pociągiem stąd. Istnieje wiele ścieżek rowerowych prowadzących z kampusu do centrum Bournemouth.

Mniej więcej dwie godziny jazdy z miasta znajduje się lotnisko Heathrow.


Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie