Arts University Bournemouth

Poole (Bournemouth), Anglia

O uczelni

Arts University Bournemouth jest jedną z najbardziej sukcesywnych oraz popularnych szkół wyższych w UK, posiadająca również świetną reputację międzynarodową. 

Założona w 1885 roku, ta specjalistyczna placówka od zawsze szczyciła się wysokim poziomem świadczonej edukacji w zakresie kierunków artystycznych. Uczelnia oferuje ponad 20 różnych kursów z dziedzin sztuki, projektowania, mediów czy performance’u. Kampus to miejsce gdzie znajduje się około 3,000 kreatywnie uzdolnionych studentów i wiele specjalistycznych obiektów.

The Arts University Bournemouth jest jedną z niewielu placówek poświęconych tylko i wyłącznie naukom z zakresu sztuki. W plebiscycie najlepszych uczelni o profilu artystycznym na podstawie głosów studentów, uniwersytet został wybrany jako numer jeden. Aż, 97,7% absolwentów już w pierwszych 6 miesiącach po opuszczeniu uczelni znajduje pracę w swoim zawodzie – jest to 5 miejsce pod względem wskaźnika zatrudnienia byłych studentów na Wyspach. Uczelnia skupia się na przekuwaniu kreatywności podopiecznych w dobrze płatne etaty, wkładając w to wiele pracy i skupiając się na praktyce.

Kluczowym kryterium na większość kierunków jest portfolio i ewentualna późniejsz rozmowa kwalifikacyjna (online). Typowe akademickie warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 60%, w tym co najmniej jedno rozszerzenie zdane na poziomie 60%, jednak uczelnia podkreśla, iż do każdego z aplikantów podchodzi indywidualnie.

Zwykle dostępne są stypendia socjalne, przyznawane po uprzednim przedstawieniu rocznego dochodu studenta lub osoby go utrzymującej.

Studenci mają możliwość rejestracji w Student Workbank, gdzie zostanie im zaproponowana płatna praca na rzecz uniwersytetu. Dostępny jest również szereg etatów na terenie całego miasta, a dodatkowo istnieje Careers Service, który dostarcza studentom najświeższych informacje na temat dostępnych wakatów.

Każdy pierwszoroczniak może mieszkać w akademiku na terenie kampusu jak i w centrum Bournemouth. Więcej szczegółów tutaj: https://aub.ac.uk/apply/accommodation/halls-residence/.

Lokalizacja

Miasteczko akademickie znajduje się w pobliżu nadmorskiego miasta Poole, Dorset, które jest przyłączone do miasta Bournemouth. Miejsce pełne jest pięknych plaż oraz spokojnych widoków i świeżego powietrza. Londyn znajduje się mniej niż dwie godziny pociągiem stąd. Istnieje wiele ścieżek rowerowych prowadzących z kampusu do centrum Bournemouth. Mniej więcej dwie godziny jazdy z miasta znajduje się lotnisko Heathrow.

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Rekrutacja i przeprowadzka na studia licencjackie w UK – krok po kroku

Dowiedz się wszystkiego o krokach aplikacji, naszym wsparciu jak i również co zrobić po aplikacji na studia w Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Płn.
Czytaj więcej

Jak znaleźć pracę podczas studiów w Anglii? – Rady Justyny z Essex

Dowiedz się jak przygotować się do szukania pracy podczas studiów w Wielkiej Brytanii, aby żadna sytuacja już na Wyspach Cię nie zaskoczyła!
Czytaj więcej

Grupy tematyczne Smart Prospects na Facebooku

Smart Prospects to przede wszystkim społeczność. Poznaj nasze grupy tematyczne na Facebooku, w tym grupy dotyczące mieszkania, pracy, finansów i miast
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.