Arts University Bournemouth - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

Arts University Bournemouth

Poole (Bournemouth), Anglia

O uczelni

Arts University Bournemouth jest jedną z najbardziej popularnych artystycznych szkół wyższych w Wielkiej Brytanii, posiadającą również świetną reputację międzynarodową. 

Założona w 1885 roku, uczelnia oferuje obecnie ponad 20 różnych kierunków związanych ze sztuką, projektowaniem, komunikacją i mediami, aktorstwem, kreatywnym pisaniem, modą czy architekturą. Kampus AUB to miejsce, w którym znajduje się zaledwie 3 tysiące uzdolnionych i kreatywnych studentów.

The Arts University Bournemouth jest jedną z niewielu placówek poświęconych tylko i wyłącznie naukom z zakresu sztuki. W plebiscycie najlepszych uczelni o profilu artystycznym na podstawie głosów studentów, uniwersytet został wybrany jako numer jeden. Aż, 97,7% absolwentów już w pierwszych 6 miesiącach po opuszczeniu uczelni znajduje pracę w swoim zawodzie – jest to 5. miejsce pod względem wskaźnika zatrudnienia absolwentów na Wyspach. Uczelnia skupia się na przekuwaniu kreatywności podopiecznych w dobrze płatne etaty, wkładając w to wiele pracy i skupiając się na praktyce.

POLSKA MATURA
Kluczowym kryterium na większość kierunków jest portfolio i ewentualna późniejsza rozmowa kwalifikacyjna (online). Typowe akademickie warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 60%, w tym co najmniej jedno rozszerzenie zdane na poziomie 60%, jednak uczelnia podkreśla, iż do każdego z aplikantów podchodzi indywidualnie. Niezbędne jest również posiadanie jednego z certyfikatów językowych, np. IELTS.

IB

120-136 UCAS Tariff points (w zależności od kierunku) – przelicz punkty IB na punkty UCAS dzięki temu kalkulatorowi.
Nie mniej jednak, najważniejszy punkt Twojej aplikacji na większość kierunków stanowi portfolio.

Zwykle dostępne są stypendia socjalne, przyznawane po uprzednim przedstawieniu rocznego dochodu studenta lub osoby go utrzymującej.

Studenci mają możliwość rejestracji w Student Workbank, gdzie zostanie im zaproponowana płatna praca na rzecz uniwersytetu. Dostępny jest również szereg etatów na terenie całego miasta, a dodatkowo istnieje Careers Service, który dostarcza studentom najświeższe informacje na temat dostępnych wakatów.

Każdy pierwszoroczniak może mieszkać w akademiku na terenie kampusu jak i w centrum Bournemouth. Najtańsze pokoje wynoszą £150 tygodniowo. Więcej szczegółów tutaj: https://aub.ac.uk/apply/accommodation/halls-residence/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Miasteczko akademickie znajduje się w pobliżu nadmorskiego miasta Poole, Dorset, które jest przyłączone do miasta Bournemouth. Miejsce pełne jest pięknych plaż oraz spokojnych widoków i świeżego powietrza. Londyn znajduje się mniej niż dwie godziny pociągiem stąd. Istnieje wiele ścieżek rowerowych prowadzących z kampusu do centrum Bournemouth. Mniej więcej dwie godziny jazdy z miasta znajduje się lotnisko Heathrow.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Kompletny poradnik aplikanta na studia licencjackie w UK

Dowiedz się wszystkiego o krokach aplikacji, naszym wsparciu jak i również co zrobić po aplikacji na studia w Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Płn.
Czytaj więcej

Podstawowe informacje o studiach w UK

Sprawdź nasz kompletny poradnik aplikanta na studia licencjackie w Wielkiej Brytanii i dowiedz się wszystkiego co musisz wiedzieć o procesie aplikacji
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐