Brytyjski numer telefonu - jak i po co go zdobyć? - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

Brytyjski numer telefonu

jak i po co go zdobyć?

Czego dowiesz się w tym artykule?

• w jaki sposób i kiedy go zdobyć;
  • czy możesz wziąć numer na abonament czy tylko na kartę;
  • która sieć oferuje najatrakcyjniejsze oferty;
  • ile może wynieść Cię posiadanie brytyjskiego numeru.

O ile nie możesz zdobyć brytyjskiego numeru telefonu na terenie Polski, o tyle możesz, a wręcz powinieneś/powinnaś zainteresować się nim i ofertami różnych sieci przed wyjazdem. A jeżeli choć raz usłyszałeś/aś bądź pomyślałeś/aś, że brytyjski numer wcale nie będzie Ci potrzebny podczas studiów w Wielkiej Brytanii, to koniecznie przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się jak bardzo utrudnisz sobie życie nie zakładając brytyjskiego numeru.

Dlaczego POTRZEBUJESZ brytyjski numer telefonu?

Brytyjski numer telefonu będzie Ci potrzebny na terenie Wielkiej Brytanii do:

• wyrobienia NIN;
  • Założenia i obsługi konta w banku;
  • Znalezienia pracy;
  • komunikacji – ze wszystkimi na terenie Wielkiej Brytanii.

Dostęp do treści tego artykułu (w którym dowiesz się po co Ci brytyjski numer telefonu, kiedy i jak go zdobyć, jak i również jaka oferta jest najlepsza na sam początek) dostępny jest dla naszych zalogowanych aplikantów, dopiero po wysłaniu aplikacji na studia. Nawet jeśli nie aplikowałeś/aś z nami, możesz poprosić o dostęp klikając poniżej.

Teoretycznie możesz używać polskiego numeru telefonu na terenie Wielkiej Brytanii, gdyż od czerwca 2017 zdjęto opłaty za roaming. Jednak musisz mieć na uwadze to, że brytyjscy pracodawcy, urzędy czy banki nie będą w stanie zaakceptować i kontaktować się z Tobą, gdy posiadasz zagraniczny numer telefonu. Jednymi z powodów są:

• problem z wpisywaniem i przetwarzaniem numeru, gdyż polskie numery mają 9 cyfr, a brytyjskie – 10;
  • konieczność pamiętania o numerze kierunkowym kraju (dla Polski jest to +48, a dla UK to +44);
  • jest to kosztowne dla drugiej strony.

Na kartę czy na abonament?

Jako osoba, która dopiero co przyleciała do Wielkiej Brytanii, nie masz żadnej zdolności kredytowej, którą wyrabiasz sobie poprzez mieszkanie w danym kraju, korzystanie z konta bankowego, zarabianie itd. (szczegóły tutaj). To powoduje, że nie jesteś w stanie wziąć na abonament żadnego numeru – będziesz mógł/mogła to zrobić dopiero po przynajmniej kilku miesiącach mieszkania w Wielkiej Brytanii. Dlatego też, w tym artykule, skupiamy się przede wszystkim na numerach na kartę.

Kiedy i jak zdobyć brytyjski numer?

Starter z brytyjskim numerem powinieneś/powinnaś zakupić już pierwszego dnia po przyjeździe do Wielkiej Brytanii w dowolnym markecie (i w większości sklepów). Można go aktywować go przez internet.

Która oferta jest najatrakcyjniejsza i ile to kosztuje?

Najtańsza i praktycznie najlepsza oferta na kartę na sam początek to giffgaff. Poniżej przedstawiamy szczegóły:

Podsumowując…

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł rozwiał wszystkie Twoje wątpliwości związane z brytyjskim numerem telefonu a także utwierdził Cię w przekonaniu, że ten numer naprawdę będzie dla Ciebie niezbędny podczas studiów w Wielkiej Brytanii.

A jeżeli nadal masz jakiekolwiek pytania, napisz do nas śmiało na messengerze (FB) lub przez maila [email protected] (preferujemy tę pierwszą opcję – jest wygodniejsza i szybsza).

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!