University of Buckingham

University of Buckingham

O uczelni

University of Buckingham posiada wyjątkową pozycje w szkolnictwie wyższym na terenie Wielkiej Brytanii. Uniwersytet działa jako charytatywna organizacja non-profit. Buckingham posiada Royal Charter który pozwala przyznawać wyższe stopnie wykształcenia, a także umożliwia kontrolowanie poprawności nauczania stopni Buckingham na całym świecie. Placówka nie korzysta z pieniędzy rządu, co daje jej większą niezależność oraz możliwość skupienia się na potrzebach podopiecznych. Sukces uczelni opiera się na niespotykanym wskaźniku ilości nauczycieli do studentów. Wielu z profesorów nadal jest czynnych zawodowo i angażują się w różnego rodzaju przełomowe badania. Od 2006 roku uczelnia przoduje w rankingu National Student Survey, która prowadzi badania na temat satysfakcji studentów. Dzięki niewielkim rozmiarom i dużej ilości personelu, poruszanie po University of Buckingham jest niezwykle przyjazne, nawet dla nowicjusza.

Główne zalety

University of Buckingham jest jednym z trzech prywatnych uniwersytetów w UK, ale jako jedyny który został wyróżniony Royal Charter. Jest dość niedużą uczelnią, poniżej 2,000 uczniów, która kształci studentów na intensywnych kursach pierwszego stopnia trwających jedynie dwa lata. Zajęcia prowadzone są w małych grupach, a wskaźnik ilości podopiecznych do wykładowców jest wyjątkowo imponujący – 8,9:1. Grupy prowadzone w stylu Oxbridge są spersonalizowane i przyjemne dla studenta. Prawie połowa uczniów, to osoby spoza Wielkiej Brytanii.

Warunki przyjęć

brak informacji

Stypendia

Dostępne jest stypendium w wysokości £2,500 rocznie. Wszyscy uczniowie automatycznie przypisywani są do programu (poza osobami z kursu medycyny). Warunki otrzymania grantu: oceny studenta przy aplikacji to ABB lub wyżej oraz University of Buckingham oznaczone jako pierwszy wybór na stronie UCAS.

Więcej informacji tutaj: http://university.which.co.uk/university-of-buckingham-b90

Praca podczas studiów

Uniwersytet zatrudnia studentów w bibliotece, barze oraz Student Union na niepełne etaty. Opcje te są zaadresowane bezpośrednio do uczniów, jeżeli mają oni na to czas. Istnieje wiele możliwości zatrudnienia w mieście, wliczając w to duże centrum handlowe Bicester Village. Szkoła posiada również wiele kontaktów z lokalnymi agencjami pracy, które regularnie odwiedzają uczelnie i wspomagają studentów.

Zakwaterowanie

Akademiki są gwarantowane dla uczniów pierwszorocznych. Ceny wachają się od £87.12 do £178.34 za tydzień.

Więcej informacji tutaj:

http://university.which.co.uk/university-of-buckingham-b90 http://www.whatuni.com/degrees/university-uk/university-of-buckingham-ranking/5581/page.html

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£21k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Buckingham jest w samym sercu południowo-wschodniej Anglii, 50 mil od Londynu, 20 mil od Oxfordu oraz w niedalekiej odległości od Silverstone – kolebki brytyjskiego Grand Prix. W pobliżu znajduje się wiele międzynarodowych lotnisk. Miasto silnie się rozwinęło na przestrzeni ostatnich 40 lat. Buckingham posiada bardzo dobrze rozwiniętą komunikację, busy jeżdżą regularnie do Oxfordu, Milton Keynes i Cambridge. Przystanek kolejowy Milton Keynes znajduje się 20 minut od uczelni, skąd w 30 minut można dojechać do Londynu. Istnieje również uniwersytecki minibus, który co każde pięć minut kursuje między dwoma kampusami.

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie