University of Buckingham - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

University of Buckingham

Buckingham, Anglia

O uczelni

University of Buckingham działa jako charytatywna organizacja non-profit. Nie korzysta z pieniędzy rządu, co daje jej większą niezależność. Niestety, wiąże się to z tym, że wysokość dostępnego finansowania studiów dla osób z UK i UE jest niższa niżeli w przypadku placówek publicznych i może nie pokrywać 100% czesnego niektórych kierunków.

Od 2006 roku uczelnia przoduje w rankingu National Student Survey, która prowadzi badania na temat satysfakcji studentów. Dzięki niewielkim rozmiarom kampusu, poruszanie po University of Buckingham jest niezwykle przyjazne, nawet dla nowicjusza.

University of Buckingham jest niewielką uczelnią, która kształci ok. 2000 studentów na intensywnych kursach pierwszego stopnia trwających jedynie dwa lata.
Zajęcia prowadzone są w małych grupach, a wskaźnik liczby podopiecznych do wykładowców jest wyjątkowo imponujący – 8,9:1.

POLSKA MATURA
Aby dostać się do University of Buckingham, należy zdać maturę ze średnią na min. 65%, a w tym min. 2 rozszerzenia. Ponadto, wymagany jest egzamin językowy typu IELTS.

IB
30-32 pkt.

Dostępne jest stypendium w wysokości £2500 rocznie. Wszyscy uczniowie automatycznie przypisywani są do programu (poza osobami z kursu medycyny). Warunki otrzymania grantu: oceny studenta przy aplikacji to ABB lub wyżej oraz University of Buckingham oznaczone jako pierwszy wybór na platformie UCAS.
Szczegóły tutaj: http://university.which.co.uk/university-of-buckingham-b90.

Uniwersytet zatrudnia studentów w bibliotece, barze oraz Student Union na niepełne etaty. Opcje te są zaadresowane bezpośrednio do uczniów, jeżeli mają oni na to czas. Istnieje również wiele możliwości zatrudnienia w mieście, wliczając w to duże centrum handlowe Bicester Village.

Akademiki są gwarantowane dla uczniów na pierwszym roku. Ceny za pokój wahają się od £87 do £178 za tydzień. Więcej informacji na ten temat tutaj: https://www.buckingham.ac.uk/life/accommodation.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Buckingham jest miasteczkiem oddalonym ok. 50 mil od Londynu, 20 mil od Oxfordu oraz w niedalekiej odległości od Silverstone – kolebki brytyjskiego Grand Prix. W pobliżu znajduje się wiele międzynarodowych lotnisk. Miasto silnie się rozwinęło na przestrzeni ostatnich 40 lat i posiada bardzo dobrze rozwiniętą komunikację, w tym busy jeżdżą regularnie do Oxfordu, Milton Keynes i Cambridge. Przystanek kolejowy Milton Keynes znajduje się 20 minut od uczelni, skąd w 30 minut można dojechać do Londynu.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Akademik czy mieszkanie? – czyli jak pozbyć się dylematu przed studiami w Wielkiej Brytanii

Sprawdź jak pozbyć się dylematu odnośnie rodzaju zakwaterowania na studiach w Wielkiej Brytanii przed ich rozpoczęciem.
Czytaj więcej

Wszystko o studiach magisterskich w Anglii

Dowiedz się więcej na temat studiów magisterskich w jednym z najlepszych systemów edukacji na świeci
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐