University of Sunderland - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

University of Sunderland

Sunderland, Anglia

O uczelni

University of Sunderland to nowoczesna uczelnia ściśle współpracująca z najróżniejszymy firmami w kraju. Aż 94% absolwentów UoS w przeciągu pół roku znajduje zatrudnienie lub kontynuuje studia. Uniwersytet jest dość młodą placówką, jednak stawia przede wszystkim na rozwój.

Uczelnia ma relatywnie niskie progi przyjęć i znajduje się w taniej okolicy, dzięki czemu nie tylko łatwo jest się tam dostać, ale i utrzymać.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 50%, w tym co najmniej jedno rozszerzenie, na co najmniej 50%.

IB
112 UCAS Tariff points (w zależności od kierunku) – przelicz punkty IB na punkty UCAS dzięki temu kalkulatorowi.

Uczelnia oferuje stypendia w wysokości £200 dla wszystkich nowych studentów oraz szereg różnych stypendiów zależnych od kierunku i indywidualnych sytuacji aplikantów. Szczegóły tutaj: https://www.sunderland.ac.uk/about/your-finances/scholarships-discounts-and-specialised-grants/.

Uniwersytet w Sunderland gwarantuje studentom merytoryczną pomoc z zakresu znajdowania pracy. Dostępne są szkolenia z zakresu pisania CV, przygotowania do rozmowy o pracę oraz indywidualne spotkania z doradcami zawodowymi.

Pokój w uczelnianym akademiku kosztuje £78-£100 w zależności od standardu czy widoku (np. na rzekę). Więcej informacji na ten temat tutaj: https://www.sunderland.ac.uk/about/accommodation/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: NISKIE.
Tutaj samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej podczas studiów nie powinno stanowić problemu, choć zawsze warto rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Położenie na uboczu na północy kraju gwarantuje jedne z najniższych kosztów życia na Wyspach, a niewielki dystans do Newcastle zapewnia niesamowite rozrywki. Ponadto, bliskość morza umożliwia odpoczynek na plaży oraz uprawianie sportów wodnych w wolnym czasie.

Oficjalny filmik uczelni

https://www.youtube.com/watch?v=fICApzBoXfw

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Jak zdobyć NIN niezbędny do pracy w Wielkiej Brytanii?

Aby móc legalnie pracować na terenie UK, potrzebujesz mieć wyrobiony NIN. Dowiedz się jak go zdobyć.
Czytaj więcej

Wszystko o procesie aplikacji na studia magisterskie w Anglii

Myślisz o aplikacji na magisterkę w Anglii? Dowiedz się wszystkiego na temat całego procesu.
Czytaj więcej

Referencja na studia magisterskie w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się wszystkiego na temat listu referencyjnego wymaganego na studia w UK i sprawdź jak otrzymać interaktywny szablon dla swojego referenta.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐