University of Sunderland

Sunderland, Anglia

O uczelni

University of Sunderland to nowoczesna uczelnia ściśle współpracująca z najróżniejszymy firmami w kraju. Aż 94% absolwentów UoS w przeciągu pół roku znajduje zatrudnienie lub kontynuuje studia. Uniwersytet jest dość młodą placówką, jednak stawia przede wszystkim na rozwój.

Uczelnia ma relatywnie niskie progi przyjęć i znajduje się w taniej okolicy, dzięki czemu nie tylko łatwo jest się tam dostać, ale i utrzymać.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 50%, w tym co najmniej jedno rozszerzenie, na co najmniej 50%.

IB
112 UCAS Tariff points (w zależności od kierunku) – przelicz punkty IB na punkty UCAS dzięki temu kalkulatorowi.

Uczelnia oferuje stypendia w wysokości £200 dla wszystkich nowych studentów oraz szereg różnych stypendiów zależnych od kierunku i indywidualnych sytuacji aplikantów. Szczegóły tutaj: https://www.sunderland.ac.uk/about/your-finances/scholarships-discounts-and-specialised-grants/.

Uniwersytet w Sunderland gwarantuje studentom merytoryczną pomoc z zakresu znajdowania pracy. Dostępne są szkolenia z zakresu pisania CV, przygotowania do rozmowy o pracę oraz indywidualne spotkania z doradcami zawodowymi.

Pokój w uczelnianym akademiku kosztuje £78-£100 w zależności od standardu czy widoku (np. na rzekę). Więcej informacji na ten temat tutaj: https://www.sunderland.ac.uk/about/accommodation/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: NISKIE.
Tutaj samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej podczas studiów nie powinno stanowić problemu, choć zawsze warto rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Położenie na uboczu na północy kraju gwarantuje jedne z najniższych kosztów życia na Wyspach, a niewielki dystans do Newcastle zapewnia niesamowite rozrywki. Ponadto, bliskość morza umożliwia odpoczynek na plaży oraz uprawianie sportów wodnych w wolnym czasie.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Akademik czy mieszkanie? – czyli jak pozbyć się dylematu przed studiami w Wielkiej Brytanii

Sprawdź jak pozbyć się dylematu odnośnie rodzaju zakwaterowania na studiach w Wielkiej Brytanii przed ich rozpoczęciem.
Czytaj więcej

Kierunki studiów w Wielkiej Brytanii

Poznaj dokładniej kierunki studiów w Wielkiej Brytanii, dowiedz się o ścieżkach kariery, jakie zarobki osiągają absolwenci i wiele więcej.
Czytaj więcej

Praca w Deliveroo i UberEats jako świetna alternatywa dla studentów w Wielkiej Brytanii

Poznaj historię Karoliny i Jacka – studentów, którzy dorabiają jako dostawcy jedzenia dla Deliveroo i UberEats. Sprawdź dlaczego warto tam pracować!
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐