Kompletny poradnik aplikanta

Na studia licencjackie w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej

O studiach licencjackich w Wielkiej Brytanii

Podstawowe informacje o studiach w UK

Sprawdź, jak przyszłościowe są studia w UK i jak wiele możliwości otwiera przed Tobą brytyjski system edukacji.

Różnice między studiami w UK a w Polsce

Sprawdź na czym polegają różnice między studiami w UK a w Polsce i dowiedz się, dlaczego studia w Anglii są najlepszą opcją!

Rok zerowy na studiach w Anglii

Nie masz odpowiednich kwalifikacji? A może poziom Twojego angielskiego jest zbyt niski, aby rozpocząć studia licencjackie w UK?

Finanse na studiach w Wielkiej Brytanii

Kredyt studencki na czesne w Anglii

Nie jesteś przekonany/a czy kredyt studencki na czesne w Anglii to dobry pomysł? W tym artykule obalamy wszystkie mity.

Koszty aplikacji i życia na studiach

Dowiedz się, ile pieniędzy potrzebujesz, aby wysłać aplikację UCAS i zabezpieczyć pierwsze 2-3 miesiące życia w UK.

Kredyt na utrzymanie na studiach w Anglii

Przed rozpoczęciem studiów pracowałeś min. 3 miesiące w Anglii? W takim razie możesz aplikować o kredyt na życie!

Techniczne szczegóły składania podań na studia w UK

Wszystko o procesie aplikacji na studia w UK

Sprawdź, jak krok po kroku wygląda cały proces aplikacji na studia w Wielkiej Brytanii i zacznij już dziś!

Podanie UCAS krok po kroku – instrukcja

Oto precyzyjna instrukcja, z pomocą której całe wypełnienie UCAS staje się znacznie łatwiejsze.

Jak uczelnie rozpatrują aplikacje UCAS?

Metody przyznawania miejsc różnią się w zależności od uczelni oraz kierunku. Kilka słów o tym procesie.

Najważniejsze informacje dotyczące Personal Statement

Dlaczego personal statement jest ważny?

Predicted grades z matur i personal statement to kluczowe aspekty aplikacji na studia w UK.

Personal Statement – jak zacząć?

Nie wiesz jak zacząć pisać PSa? zacznij od tego artykułu.

18 Rzeczy, których lepiej unikać w Personalu

Stworzyliśmy dla Was listę 18 rzeczy, których sugerujemy nie dodawać do swoich prac.

Portfolia, egzaminy i rozmowy wstępne

Portfolio na kierunki kreatywne

Początkującego artystę, projektanta czy architekta przy aplikacji na studia czeka więcej wyzwań.

O testach wstępnych na niektóre uczelnie

Niektóre uczelnie wymagają zdania konkretnych testów na konkurencyjnych kierunkach.

Rozmowy wstępne na studia w UK

Rozmowy kwalifikacyjne przeprowadzane są na niewielu uczelniach – jak się do nich przygotować?

Wsparcie, jakie możesz uzyskać

Wszystko o wsparciu Smart Prospects

Jak w trzech słowach opisać pomoc naszej organizacji? BEZPŁATNA, EKSPRESOWA, NIEZAPOMNIANA!

Wyjątkowe szablony pomocne w aplikacji

Sprawdź nasze interaktywne szablony pomocne w wyborze kierunku studiów, uczelni oraz pisaniu personal statement i referencji!

Tematyczne grupy na Facebook’u

Smart Prospects to jedyna tego rodzaju społeczność w Polsce – sprawdź listę naszych kilkudziesięciu grup na FB i dołącz do nich!

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Uczelnie w UK

Poznaj uniwersytety w Anglii
Poznaj uniwersytety w Szkocji
Poznaj uniwersytety w Londynie
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.
Koniec finansowania studiów w UK po 2020 roku - co dalej i jakie zostały opcje? Sprawdź klikając tutaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐