University of Bolton

University of Bolton

Bolton, Anglia

O uczelni

University of Bolton to nowoczesna uczelnia założona w 1982 roku, początkowo jako Bolton Mechanics Institute. Obecnie posiada dziewięć wydziałów, które oferują kierunki z inżynierii, technologii, prawa, zarządzania, zdrowia, sztuki czy motoryzacji. Kampus uniwersytetu znajduje się w Bolton, na północy Anglii, jednak od 2009 roku zaczął inwestować również w placówki w Zjednoczonych Emiratach Arabskich czy na Sri Lance.

Uczelnia na bieżąco inwestuje pieniądze w rozwój swojego kampusu, dzięki temu została doceniona w kategorii obsługi studentów, doradztwa zawodowego czy nowoczesnej biblioteki. Poza tym University of Bolton znajduje się w jednym z najtańszych miast do życia w Anglii.

POLSKA MATURA
Aby dostać się na tę uczelnię, wystarczy zdać maturę.

IB
96-104 UCAS Tariff points (w zależności od kierunku) – przelicz punkty IB na punkty UCAS dzięki temu kalkulatorowi.

Obecnie uczelnia nie oferuje żadnego stypendium dla osób z UE.

Uczelnia posiada Careers Service, który pomaga swoim studentom oraz absolwentom w procesie aplikacji do różnego rodzaju pracy czy na staże i wolontariaty. Więcej informacji na ten temat tutaj: https://www.bolton.ac.uk/careers/.

Uczelnia oferuje akademiki blisko kampusu. Ceny za pokój zaczynają się od £80 tygodniowo. Szczegóły tutaj: https://www.bolton.ac.uk/study/undergraduate/accommodation/.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: NISKIE.
Tutaj samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej podczas studiów nie powinno stanowić problemu, choć zawsze warto rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Bolton to miasto położone w północnej Anglii, około 15 kilometrów od Manchesteru. Bolton jest świetnym miastem dla studentów, ze względu na niskie koszty życia, bogatą historię i kulturę oraz rozmiar – mieszka w nim obecnie około 200 tysięcy osób. Bolton w przeszłości było miastem przemysłowym, i do dzisiaj można zauważyć pozostałości po szwalniach i starych fabrykach, głównie produkujących samochody.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Zanim rozpoczniesz pracę nad personal statement

Personal statement to niemal najważniejszy element Twojej aplikacji, sprawdź na co zwrócić uwagę.
Czytaj więcej

Jak Smart Prospects pomaga w dostaniu się na studia w Wielkiej Brytanii?

Dowiedz się o zakresie naszego kompleksowego i całkowicie bezpłatnego wsparcia Smart Premium na wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐