University of Plymouth - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

University of Plymouth

Plymouth, Anglia

O uczelni

Bardzo dobry, młody uniwersytet, który stara się rozwijać poprzez innowacyjne i twórcze metody nauczania. Dąży do tego, aby nauczyć studentów samodzielnego myślenia, podejmowania własnych decyzji i dokonywania zmian. Ponadto, znajduje się w jednej z najpiękniejszych okolic na Wyspach.

Plymouth University to uczelnia słynąca z kierunków takich jak marine technology, art & design czy psychology.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 60%, w tym co najmniej jedno rozszerzenie zdane na min. 70%.
W przypadku języka angielskiego, wystarczy uzyskać 70% z rozszerzonego języka na maturze. Alternatywnie, można zdać egzamin językowy typu IELTS.

IB
24-30 pkt. (w zależności od kierunku).

Uczelnia oferuje miejsca pracy dla studentów. Stworzyła do tego specjalny portal, na którym można znaleźć dostępne oferty pracy.

W celu znalezienia odpowiedniego zakwaterowania dla siebie, należy udać się do specjalnego portalu utworzonego przez uczelnię. Wypisane są tam informacje na temat dostępnych opcji zakwaterowania oraz bieżących cen: https://www.plymouth.ac.uk/student-life/services/accommodation/applicants/halls-of-residence-price-list.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Plymouth jest jednym z największych miast zlokalizowanych na południowym wybrzeżu Wielkiej Brytanii. Można tam znaleźć wiele zabytkowych kamienic i pozostałości z czasów jego świetności. Oprócz tego, w mieście dużo się dzieje, można brać udział we wszelkiego rodzaju festiwalach lub chodzić do kina czy oceanarium. Plymouth to również idealne miejsce dla miłośników sportów, w szczególności tych wodnych dzięki temu, że miasto zlokalizowane jest bezpośrednio nad morzem.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Wszystko o studiach magisterskich w Anglii

Dowiedz się więcej na temat studiów magisterskich w jednym z najlepszych systemów edukacji na świeci
Czytaj więcej

Wszystko o pracy dla studentów jako barista w Starbucksie, Caffè Nero i Costa Coffee

W tym artykule dowiesz się na czym polega praca baristy i jak dostać się do kawiarni takiej jak Starbucks, Costa Coffee oraz Caffè Nero na Wyspach.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐