University of Leeds

University of Leeds

O uczelni


Leeds jest jedną z największych uczelni w kraju, z liczbą 33.000 studentów z ponad 140 krajów. Jest obecnie w rankingu 100 najlepszych uniwersytetów na świecie, a Times University Guide umieścił go w top 20 w Wielkiej Brytanii. Uniwersytet w Leeds również słynie z możliwości społecznych. Student Union, który jako jedyny w kraju, zdobył dwa złote standardy w Student Union Evaluation Initiative, oferuje ponad 300 różnych klubów i stowarzyszeń, do których można dołączyć.

Główne zalety

Miasto jest tanie (w porównaniu do innych miast w UK), przyjazne dla studentów, obfitujące w życie towarzyskie. Uczelnia jest duża, ma wysoki poziom nauczania, należy do Russel Group i utrzymuje się wysoko w rankingach. Istnieje bezpośrednie połączenie z lotniska w Leeds do Polski.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 80%, w tym co najmniej trzy rozszerzenia, każde na co najmniej 80%.

Stypendia

Dosyć duża liczba stypendiów. O wiele więcej stypendiów dla master niż dla bachelor. Stypendium zależy od kierunku jaki będzie się studiować. Uczelnia po wysłaniu oferty dla studenta (warunków) informuje o wszystkich możliwych stypendiach jakie możemy uzyskać od uczelni.

http://www.leeds.ac.uk/info/30507/university_support

Praca podczas studiów

Istnieje dużo możliwości pracy. Miasto jest duże, a w poszukiwaniu pracy pomaga Career Centre przy uniwersytecie.

Zakwaterowanie

Zazwyczaj akademiki są dużo droższe, niż mieszkania prywatne wokół uczelni, jednak ich oferta jest o wiele bogatsza.

http://www.accommodation.leeds.ac.uk/

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Leeds jest miastem Wielkiej Brytanii, leżącym w północnej części Anglii, w hrabstwie West Yorkshire. Według danych statystycznych z 2006 roku, w mieście zamieszkuje prawie 460 tyś. osób. Leeds ma duże znaczenie kulturalne, finansowe oraz handlowe. Niedaleko do Liverpoolu, Manchesteru i Sheffield. Miasto ma własne lotnisko razem z miastem Bradford.


Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie