University of Leeds

O uczelni

Leeds jest jedną z największych uczelni w kraju, z liczbą 33.000 studentów z ponad 140 krajów. Jest obecnie w rankingu 100 najlepszych uniwersytetów na świecie, a Times University Guide umieścił go w top 20 w Wielkiej Brytanii. Uniwersytet w Leeds również słynie z możliwości społecznych. Student Union, który jako jedyny w kraju, zdobył dwa złote standardy w Student Union Evaluation Initiative, oferuje ponad 300 różnych klubów i stowarzyszeń, do których można dołączyć.

Główne zalety

Miasto jest tanie (w porównaniu do innych miast w UK), przyjazne dla studentów, obfitujące w życie towarzyskie. Uczelnia jest duża, ma wysoki poziom nauczania, należy do Russel Group i utrzymuje się wysoko w rankingach. Istnieje bezpośrednie połączenie z lotniska w Leeds do Polski.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 80%, w tym co najmniej trzy rozszerzenia, każde na co najmniej 80%.

Stypendia

Dosyć duża liczba stypendiów. O wiele więcej stypendiów dla master niż dla bachelor. Stypendium zależy od kierunku jaki będzie się studiować. Uczelnia po wysłaniu oferty dla studenta (warunków) informuje o wszystkich możliwych stypendiach jakie możemy uzyskać od uczelni.

http://www.leeds.ac.uk/info/30507/university_support

Praca podczas studiów

Istnieje dużo możliwości pracy. Miasto jest duże, a w poszukiwaniu pracy pomaga Career Centre przy uniwersytecie.

Zakwaterowanie

Zazwyczaj akademiki są dużo droższe, niż mieszkania prywatne wokół uczelni, jednak ich oferta jest o wiele bogatsza.

http://www.accommodation.leeds.ac.uk/

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Leeds jest miastem Wielkiej Brytanii, leżącym w północnej części Anglii, w hrabstwie West Yorkshire. Według danych statystycznych z 2006 roku, w mieście zamieszkuje prawie 460 tyś. osób. Leeds ma duże znaczenie kulturalne, finansowe oraz handlowe. Niedaleko do Liverpoolu, Manchesteru i Sheffield. Miasto ma własne lotnisko razem z miastem Bradford.

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie

WAŻNA INFORMACJA!
Z powodu rekordowej ilości aplikacji, jakie napłynęły do nas w tym roku oraz w celu upewnienia się, że nasi aplikanci dostają wsparcie najwyższej jakości, w okresie od 13 do 15 stycznia nie przyjmujemy Personal Statements do sprawdzenia, a 15 stycznia - referencji.

Nadal przyjmujemy nowych aplikantów, lecz tylko tych, którzy mają swoje Personal Statements i referencje gotowe do wysłania oraz którzy uzyskają od nas wcześniejszą akceptację przez e-mail: [email protected] Referencje lub personal statement mogą zostać przyjęte w tym okresie tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Pamiętaj, że nadal można wysyłać z nami aplikacje w pierwszym terminie (przed 15 stycznia), jednak nie będziemy w stanie przyjąć Twoich prac do sprawdzenia.

Osoby, które nie zdążą z aplikowaniem na studia w Wielkiej Brytanii w pierwszym terminie, wciąż mogą liczyć na naszą pomoc w aplikacji w drugiej turze - do 30 czerwca! :)
Rekrutacja na studia w Anglii, zaczynające się w 2017 roku
trwa do 30/06/2017!
Otrzymaj wsparcie typu 'PREMIUM' oraz dostęp do pełnej zawartości portalu całkowicie bezpłatnie!
Rekrutacja na studia w Anglii, zaczynające się w 2018 roku
rozpoczęta!
Aplikuj z nami na najlepsze brytyjskie uniwersytety