University of Leeds - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

University of Leeds

Leeds, Anglia

O uczelni

Leeds jest jedną z największych uczelni na Wyspach, mieszczącą ponad 30 tysięcy studentów z ponad 140 krajów. Ponadto, jest obecnie w rankingu 100 najlepszych uniwersytetów na świecie.

Students’ Union uczelni w Leeds, który jako jedyny w kraju zdobył dwa złote standardy w Student Union Evaluation Initiative, oferuje ponad 300 różnych klubów i stowarzyszeń założonych i prowadzonych przez studentów, do których można dołączyć.

Uczelnia jest duża, oferuje bardzo wysoki poziom nauczania, należy do Russell Group i utrzymuje się wysoko w rankingach. Ponadto, istnieje bezpośrednie połączenie z lotniska w Leeds do Polski.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to 70.-85. wynik w skali centylowej (w zależności od kierunku) z każdego z min. 3 rozszerzeń. Aby być zwolnionym ze zdawania IELTS, wystarczy zdać angielski rozszerzony na min. 45. centyl lub podstawowy na min. 60. centyl.

IB

34-36 pkt. (w zależności od kierunku).

Uczelnia po wysłaniu oferty dla studenta (warunków) informuje o wszystkich możliwych stypendiach, jakie można uzyskać na dany rok akademicki. Szczegóły tutaj: http://www.leeds.ac.uk/info/30507/university_support.

W mieście istnieje dużo możliwości pracy ze względu na jego rozmiar, a w poszukiwaniu jej pomaga Career Centre przy uniwersytecie.

Najtańszy pokój w akademiku uczelnianym wynosi ok £90 tygodniowo, a najdroższy – ponad £200. Szczegóły tutaj: http://www.accommodation.leeds.ac.uk/

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Leeds jest miastem znajdującym się w północnej części Anglii, w hrabstwie West Yorkshire. Zamieszkuje w nim ponad 500 tysięcy osób. Leeds ma duże znaczenie kulturalne, finansowe oraz handlowe i położone jest niedaleko Liverpoolu, Manchesteru czy Sheffield. Miasto ma własne lotnisko razem z miastem Bradford, z którego dolecieć można do wielu polskich miast.

Oficjalne filmiki uczelni

https://www.youtube.com/watch?v=RYdCha4Vf8k
https://www.youtube.com/watch?v=dfcOoNy9vWQ

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Mieszkanie na studiach w UK – akademik czy prywatne mieszkanie?

Dowiedz się wszystkiego o prywatnym mieszkaniu na studiach w Wielkiej Brytanii a także o uczelnianych i prywatnych akademikach.
Czytaj więcej

Wszystko o rocznym stażu na studiach w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się wszystkiego o rocznym stażu na studiach w UK, podczas którego nie tylko zdobywasz doświadczenie z zakresu swoich studiów ale i zarabiasz.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐