York St John University

York St John University

York, Anglia

O uczelni

Pomimo tego, że uczelnia oferuje edukację aż od 1841 roku, oficjalnie stała się York St John University dopiero w 2006 roku. Położona jest w bliskiej odległości od historycznych murów miasta, dzięki czemu okolica kampusu to mieszanka architektury wiktoriańskiej z tą nowoczesną. Warto również wspomnieć, że uroczystości wręczenia dyplomów na koniec studiów od 30 lat odbywają się w najstarszej gotyckiej katedrze w północnej Europie.

York St John University to nowoczesna placówka skupiona na praktycznym przygotowywaniu swoich studentów do późniejszej pracy. Ponadto, znajduje się w bardzo klimatycznym i historycznym mieście.

POLSKA MATURA
Aby dostać się do tej uczelni, należy zdać maturę ze średnią na min. 60%, a w niektórych przypadkach dochodzić będzie wymóg matematyki podstawowej na min. 60%. Ponadto, aplikant musi otrzymać odpowiedni wynik z egzaminu językowego typu IELTS.

IB

48 UCAS Tariff points – przelicz punkty IB na punkty UCAS dzięki temu kalkulatorowi.

Uczelnia nie oferuje obecnie żadnego wsparcia finansowego dla osób z UE.

The LaunchPad team to zespół na uczelni, który wspiera swoich studentów w wyznaczaniu odpowiedniej ścieżki zawodowej i podążaniu nią tak, by zmaksymalizować ich szanse na znalezienie zadowalającej pracy. Poza tym, można od nich otrzymać pomoc w pisaniu CV, tworzeniu konta na LinkedIn, szukaniu pracy dorywczej, przechodzenia rozmowy kwalifikacyjnej itd.

Pokój w uczelnianym akademiku, w zależności od standardu, wynosi £100-£181 tygodniowo. Szczegóły tutaj: https://www.yorksj.ac.uk/study/accommodation/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Miasto York znane jest ze swojej historii sięgającej jeszcze czasów Imperium Rzymskiego. Współczesność jednak daje o sobie znać. Obecnie możemy znaleźć w tym miejscu wiele obiektów turystycznych oraz sportowych które urozmaicają czas jaki studenci spędzają w tym miejscu. 

W okolicy znajduje się również fabryka czekolady, dzięki czemu na kampusie można poczuć jej zapach przy odpowiednio skierowanym wietrze.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Jak opłacić i wysłać podanie UCAS na studia w UK?

Masz już gotowy personal statement? Dowiedz się ile kosztuje wysłanie aplikacji UCAS oraz jak i kiedy opłacić aplikację na studia w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej

Wszystko o studiach magisterskich w Anglii

Dowiedz się więcej na temat studiów magisterskich w jednym z najlepszych systemów edukacji na świeci
Czytaj więcej

Zanim rozpoczniesz pracę nad personal statement

Personal statement to niemal najważniejszy element Twojej aplikacji, sprawdź na co zwrócić uwagę.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐