Aplikacja na studia licencjackie w UK

Co potrzebujesz zrobić aby zaaplikować - krok po kroku
Only admnistrator owned posts can execute the [includeme] shortcode. This message is shown only to administrators.

Cześć!

Dzięki, że do nas dołączyłeś/aś!

Skoro masz już za sobą pierwszy krok naszej współpracy – czyli założyłeś/aś już konto w Panelu Aplikanta i uzupełniłeś/aś dane w swoim profilu (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś, formularze do uzupełnienia danych znajdziesz na głównej stronie w Panelu Aplikanta), czas zabrać się za kompletowanie wszystkich potrzebnych rzeczy do powstania możliwie najlepszej (Twojej!) aplikacji na studia w Wielkiej Brytanii!

Poniżej znajdziesz podstawowe informacje, które pomogą Ci przejść przez proces aplikowania płynnie i bez obaw, że o czymś zapomnisz!

Kierunek studiów i uniwersytety

Aby upewnić się w kwestii wybranego przez siebie kierunku studiów lub sprawdzić, jakie kursy są dla Ciebie najodpowiedniejsze, warto skorzystać z naszego bezpłatnego i samozachowującego się w chmurze szablonu do personal statement. Więcej informacji na jego temat (w tym przykładowe strony) znajdziesz tutaj. Jeśli jeszcze się po niego nie zgłosiłeś/aś, możesz to zrobić poprzez stronę główną w Panelu Aplikanta klikając przycisk “Poproś o szablon do Personal Statement”.

Wybór uniwersytetów to również istotna kwestia. Możesz wybrać ich maksymalnie 5. W ostateczności na jednym z nich spędzisz kilka lat swojego życia. Oznacza to, że decyzja ta musi być bardzo przemyślana i dostosowana do Twoich potrzeb oraz wyników maturalnych (przewidywanych bądź osiągniętych). Nieważne czy wiesz, jakie mniej więcej uczelnie chcesz wybrać, czy nie masz zielonego pojęcia, gdzie chciał(a)byś studiować – koniecznie wypełnij formularz “Moje uczelnie i kierunki” w Panelu Aplikanta, aby poinformować nas o swoich zamiarach, wątpliwościach, czy potrzebach.

Konto UCAS

Jak już pewnie wiesz, aplikacja na studia w Wielkiej Brytanii w pełni odbywa się poprzez platformę UCAS. Specjalnie dla naszych aplikantów stworzyliśmy prezentację, która krok po kroku pokazuje jak poprawnie założyć konto UCAS. Wystarczy, że na sam początek dojdziesz tylko do slajdu nr 22. Wszystkie informacje na UCAS możesz wielokrotnie zmieniać, dodawać i usuwać, aż do momentu zapłacenia za aplikację, a tym samym wysłania jej do nas.Pamiętaj, że tylko założenie konta UCAS z naszym buzzword automatycznie gwarantuje Ci nasze pełne i bezpłatne wsparcie m.in. w dalszych etapach aplikacji, takich jak wybór ofert firm i insurance, czy aplikacja o kredyt studencki.

Personal Statement

Prawdopodobnie najważniejszym elementem aplikacji jest personal statement, czyli list motywacyjny. Nie martw się, jeśli nie masz pojęcia jak go napisać. Wystarczy, że uzupełnisz formularz nr 2 “Twoje Personal Statement i Referencje“, który znajduje się w Panelu Aplikanta, aby otrzymać od nas nasz bezpłatny i samozachowujący się w chmurze szablon do wyboru studiów i pisania personal statement. Znajdziesz w nim wszystkie informacje typu:

 • jak zacząć pisać?
 • jakie informacje są niezbędne do zawarcia w liście?
 • czego najlepiej unikać?
 • jak długi powinien być list?
 • jak poinformować nas o gotowości pracy do sprawdzenia?

i wiele wiele innych.

Referencja

Kolejny list, który potrzebujesz do skompletowania skutecznej aplikacji na studia, to referencje od nauczyciela wraz z ocenami przewidywanymi z matury/IB. Zastanawiasz się pewnie skąd Twoi nauczyciele mają wiedzieć, jak powinien wyglądać list referencyjny. Tak się składa, że wyszliśmy Twojemu referentowi na przeciw i stworzyliśmy szablon do referencji, którym możesz podzielić się ze swoim nauczycielem. Znajdziesz tam m.in. następujące informacje:

 • kto może napisać Ci referencje?
 • co powinno być w nich zawarte?
 • jak długi powinien być list?
 • w jakim formacie wypisać oceny przewidywane, czyli tzw. predicted grades?
 • jakich danych Twojego referenta potrzebujemy na potrzeby rekrutacji?
 • jak poinformować nas o gotowości referencji do sprawdzenia i wstawienia do UCAS?

i wiele wiele innych.

Aby otrzymać od nas dostęp do szablonu do referencji, wystarczy, że zgłosisz się po niego w formularzu nr 2 “Twój Personal Statement i Referencje” w Panelu Aplikanta.

Pamiętaj również, że UCAS opracował system, w którym jeśli aplikujesz z pomocą danej organizacji, to właśnie ona jest odpowiedzialna za wstawienie Twoich referencji, podstawowych danych Twojego referenta oraz predicted grades do Twojego UCAS. Jeżeli więc aplikujesz z naszym wsparciem, to my zajmujemy się Twoją sekcją referencji w UCAS. Dopiero gdy to wszystko zrobimy, możemy przekazać Twoją aplikację do uniwersytetów (oczywiście najpierw Ty musisz ją opłacić). Poza posiadaniem dostępu do sekcji reference w Twoim UCAS, nie mamy prawa ani możliwości zmieniać, dodawać czy usuwać jakiekolwiek dane w pozostałych sekcjach.

Co dalej?

Jeśli masz już wybrane uczelnie oraz napisany i sprawdzony przez nas personal statement, możesz nareszcie uzupełnić do końca konto UCAS oraz za nie zapłacić (£13 za jedną uczelnię lub £24 za 2-3)! Pamiętaj, że nie musisz mieć referencji, aby zapłacić za konto.

Aplikacje naszych aplikantów, po opłaceniu, trafiają do nas. Wtedy sprawdzamy wszystkie dane, wrzucamy referencje (jeśli nie zrobiliśmy tego wcześniej) i w razie ewentualnych błędów – zwracamy podania do poprawy. Oznacza to, że nawet jeszcze po zapłaceniu (dopóki aplikacja znajduje się u nas), możesz zmienić wszystko w UCAS – wystarczy tylko dać nam znać.

Po wysłaniu przez nas aplikacji do uczelni…

W ciągu 24h dostaniesz na maila wiadomość od UCAS z dostępem do UCAS Track. To właśnie tam będziesz otrzymywać oferty od uniwersytetów i – po uzyskaniu wszystkich – odpowiesz na nie poprzez wybór uczelni firm i insurance. Jest to często jeden z najcięższych wyborów, dlatego możesz liczyć na naszą pełną pomoc w tej kwestii!

Aplikacja o kredyt studencki…

(o którym możesz przeczytać tutaj) na studia licencjackie rozpoczyna się najwcześniej na przełomie lutego/marca (czyli około 6-7 miesięcy przed startem roku akademickiego) w danym cyklu aplikacyjnym! Zawsze przygotowujemy szczegółowe instrukcje, które krok po kroku pokazuje jak poprawnie wypełnić cały formularz, niezbędny certifier checklist oraz potwierdzenie tożsamości! Dowiesz się tam również do kiedy można składać podanie o kredyt itd.

Aplikacja o ewentualny akademik…

czy wszelkiego rodzaju dofinansowania i stypendia od uczelni, jest kwestią indywidualną. Każdy uniwersytet ma swoje warunki i terminy, dlatego warto w tych sprawach kontaktować się z nami!

Pytania, które często nam zadajecie…

Kilka najczęstszych pytań i odpowiedzi na nie przedstawiamy poniżej. Jeśli masz inny problem, kontaktuj się bezpośrednio z nami!

 • “Dostałem/am ofertę, co dalej?” – Gratulacje! Czekaj na pozostałe, dopiero wtedy wybiera się firm i insurance choices.
 • “Dostałem/am ofertę w mailu, ale na UCAS track tego nie widać, co robić?” – Daj systemowi UCAS max 3 dni na zaktualizowanie danych.
 • “Minęło już dużo czasu, a ja jeszcze nie dostałem/am oferty! Co to oznacza? Co robić?” – Uczelnie odpowiadają na aplikacje średnio od 4 godzin do 4 miesięcy, polecamy więc uzbroić się w cierpliwość. ?

Pamiętaj!

Jesteśmy tu dla Ciebie, aby Cię wspierać i pomagać w spełnianiu marzeń. W razie jakichkolwiek problemów, pytań czy wątpliwości, możesz umawiać się z nami na bezpłatne rozmowy Skype tutaj bądź pisać poprzez:

Warto również dołączyć do naszych tematycznych grup na Facebook’u, które można znaleźć tutaj.

Dziękujemy za zaufanie i do usłyszenia!

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Zanim rozpoczniesz pracę nad personal statement

Personal statement to niemal najważniejszy element Twojej aplikacji, sprawdź na co zwrócić uwagę.
Czytaj więcej

Kierunki studiów w Wielkiej Brytanii

Poznaj dokładniej kierunki studiów w Wielkiej Brytanii, dowiedz się o ścieżkach kariery, jakie zarobki osiągają absolwenci i wiele więcej.
Czytaj więcej

Uczelnie w UK

Poznaj uniwersytety w Anglii
Poznaj uniwersytety w Szkocji
Poznaj uniwersytety w Londynie
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐