University of Essex

University of Essex

O uczelni

University of Essex znany jest ze swojej świetnej reputacji, edukacji utrzymanej na najwyższym poziomie a także badań naukowych docenianych na arenie międzynarodowej.

Założona w 1965 roku, uczelnia posiada trzy kampusy i rozwiniętą strukturę organizacji studenckich, zrzeszających prawie 14.000 studentów. Uniwersytet słynie przede wszystkim ze swojego wkładu naukowego w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych.

Ze względu na bardzo wysoki wskaźnik zadowolenia studentów, sięgający aż 90%, University of Essex jako jedna z niewielu uczelni otrzymała wyróżnienie w kategorii jakości nauczania.

Oprócz tego, podopieczni placówki chwalą sobie pomoc oferowaną w rozwiązywaniu różnych problemów, np. znalezienie pracy lub mieszkania.

Główne zalety

Mocną stroną są nauki społeczne, kierunki polityczne i ekonomiczne. Kreatywność i innowacja w nauczaniu. Dobrze rozwinięty kampus. Silna orientacja międzynarodowa. Świetna reputacja wśród pracodawców. Znajduje się godzinę  drogi pociągiem od centrum Londynu.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 70% , w tym co najmniej dwa rozszerzenia, z których średnia musi wynosić 70%.

Stypendia

Dostępne są różne rodzaje stypendiów dla Polaków w zależności od: wydziału na którym studiujemy, od tego czy University of Essex znajduje się w naszym podaniu jako pierwszy wybór (firm choice), czy też od zarobków rodziców.

Najlepszym sposobem, aby znaleźć dostępne stypendia, będzie użycie wyszukiwarki stypendiów na stronie uniwersytetu (link poniżej).
www.essex.ac.uk/studentfinance/scholarships/scholarship_finder.aspx

Praca podczas studiów

University of Essex zachęca swoich studentów do rozwijania umiejętności i zdobywania doświadczenia poprzez pracę dorywczą. Ich wielokrotnie nagradzane centrum karier pomaga w znalezieniu praktyk, pracy na pełen etat i w niepełnym wymiarze godzin, w kampusie oraz poza nim. Dodatkowo dobrze rozwinięta struktura unii studenckiej pozwala na znalezienie pracy w kampusie.

Zakwaterowanie

University of Essex gwarantuje zakwaterowanie w akademiku na jednym z dwóch kampusów: Colchester lub Southend dla wszystkich studentów dziennych. Cena jednoosobowych pokoi w kampusie Colchester w zależności od standardu waha się od 73.15£ do 133.14£ za tydzień, a w Southend ceny zaczynają się od 128.59£ za tydzień.

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Siedzibą University of Essex jest Colchester – miasto uznawane za najstarsze w całej Wielkiej Brytanii. Liczy 121 tysięcy mieszkańców. W Colchester znajduje się sporo muzeów, zabytkowy zamek, zoo, park archeologiczny i teatr. W mieście funkcjonuje system autobusów. Dla osób lubiących kontakt z naturą atrakcyjne będą również tereny poza miastem.

Galeria

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie