University of Essex - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

University of Essex

Colchester, Southend-on-Sea & Loughton, Anglia

O uczelni

University of Essex znany jest ze swojej świetnej reputacji, edukacji utrzymanej na najwyższym poziomie a także badań naukowych docenianych na arenie międzynarodowej. Założona w 1965 roku, uczelnia posiada obecnie trzy kampusy (które są drugim domem dla niemal 15 tysięcy studentów): główny Colchester, nadmorski Southend-on-Sea oraz Loughton, gdzie zlokalizowana jest prestiżowa szkoła aktorska East 15. Uniwersytet słynie przede wszystkim ze swojego wkładu naukowego w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych.

Ze względu na bardzo wysoki wskaźnik zadowolenia studentów, sięgający aż 90%, University of Essex jako jedna z niewielu uczelni otrzymała wyróżnienie w kategorii jakości nauczania. Oprócz tego, podopieczni placówki chwalą sobie pomoc oferowaną w rozwiązywaniu różnych problemów, np. znalezienie pracy lub mieszkania.

Mocną stroną są nauki społeczne oraz kierunki językowe, polityczne i ekonomiczne a także dobrze rozwinięte kampusy.
Studia teatralne, aktorskie i taneczne organizowane przez East 15 Acting School we współpracy z University of Essex są jednymi z najlepszych w kraju, a sama placówka należy do Federation of Drama Schools.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to średnia z min. dwóch rozszerzeń na min. 70% (lub 65%, jeśli wybierze się tę uczelnię na swój firm choice). Aby być zwolnionym ze zdawania egzaminu językowego typu IELTS, wystarczy uzyskać min. 70% z angielskiego rozszerzonego.

IB
30 pkt.

Najlepszym sposobem, aby znaleźć dostępne stypendia, będzie użycie wyszukiwarki stypendiów na stronie uniwersytetu: www.essex.ac.uk/studentfinance/scholarships/scholarship_finder.aspx.

University of Essex zachęca swoich studentów do rozwijania umiejętności i zdobywania doświadczenia poprzez pracę dorywczą. Ich wielokrotnie nagradzane centrum karier pomaga w znalezieniu praktyk, pracy na pełen etat i w niepełnym wymiarze godzin, zarówno na kampusie jak i poza nim.

University of Essex gwarantuje zakwaterowanie w akademiku na jednym z dwóch kampusów: Colchester lub Southend-on-Sea dla wszystkich studentów pierwszego roku. Cena jednoosobowych pokoi w kampusie Colchester w zależności od standardu waha się od £102.13 do £196.49 za tydzień, a w Southend ceny zaczynają się dopiero od £152.67 za tydzień. Uczelnia oferuje również kilka opcji zakwaterowania dzielonego (pokoje dwuosobowe) za około £95 tygodniowo (na osobę).

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: NISKIE.
Tutaj samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej podczas studiów nie powinno stanowić problemu, choć zawsze warto rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Colchester to miasto, które jako pierwsze na terenie Anglii zostało założone przez Rzymian i w pewnym momencie swojej historii było nawet brytyjską stolicą. Okolica może pochwalić się muzeami, które posiadają artefakty, które pochodzą sprzed 2,500 lat czy pozostałościami po teatrze rzymskim. Położenie miasta pozwala na szybki dojazd do Londynu czy pobliskich lotnisk, takich jak np. Stansted.

Southend-on-Sea jest miasteczkiem położonym na wschodnim wybrzeżu Anglii, które słynie z przepięknych plaż i długiego molo, po którym można albo spacerować albo przejechać pociągiem. Ponadto, w zaledwie 45 minut jazdy pociągiem można znaleźć się w stolicy Anglii.

Loughton, siedziba East 15 Acting School, to niewielka mieścina znajdująca się pod samym Londynem i granicząca z ogromnym Epping Forest. W zaledwie 5 spacerem od kampusu dostać się można do stacji metra Debden, skąd podróż linią Central do stolicy Anglii trwa zaledwie 30 minut.

Relacja naszej studentki i oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Kierunki studiów w Wielkiej Brytanii

Poznaj dokładniej kierunki studiów w Wielkiej Brytanii, dowiedz się o ścieżkach kariery, jakie zarobki osiągają absolwenci i wiele więcej.
Czytaj więcej

Wszystko o studiach magisterskich w Anglii

Dowiedz się więcej na temat studiów magisterskich w jednym z najlepszych systemów edukacji na świeci
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐