University of Hull

Kingston upon Hull, Anglia

O uczelni

University of Hull to nowoczesna uczelnia założona w 1927 roku w mieście Hull w północno-wschodniej Anglii. Uniwersytet przez ostatnie lata zainwestował ok £200 mln. w kampus, aby zapewnić najlepsze warunki do nauki i rozwijania się swoim uczelniom. Dzięki temu oraz z racji, że Hull jest jednym z najtańszych miast do życia w Wielkiej Brytanii, University of Hull stał się bardzo popularnym wyborem wśród studentów rozważających edukację w na Wyspach.

Największą zaletą studiowania na University of Hull jest niewątpliwie tania lokalizacja. Kolejnym plusem jest odległość od morza.
Ponadto, każdy kierunek ma indywidualnie dostosowane sale i sprzęty do potrzeb studentów.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez ucznia na poziomie 55% (w zależności od kierunku). Aby być zwolnionym z podchodzenia do egzaminu językowego typu IELTS, należy uzyskać min. 70% z angielskiego rozszerzonego lub 80% z podstawowego.

IB

28-30 pkt.

University of Hull oferuje stypendia dla studentów, którzy są zaangażowani w sportowe życie uczelni lub dla osób z trudną sytuacją finansową w rodzinie. Więcej informacji tutaj: https://www.hull.ac.uk/choose-hull/student-life/student-support/looking-after-yourself/money-advice.aspx.

Hull University posiada Careers and Employability Office, w którym można otrzymać pomoc związaną z rozwojem kariery, aplikacją do pracy part-time lub na wolontariaty. Więcej informacji tutaj: https://www.hull.ac.uk/choose-hull/study-at-hull/careers-and-employability/careers-and-employability.aspx.

Hull jest jednym z najtańszych miast w całej Wielkiej Brytanii pod względem kosztów życia. Pokoje w akademikach są na poziomie ich odpowiedników w innych angielskich miastach, a ceny wahają od £50 do £120 za tydzień. Więcej informacji tutaj: https://www.accommodationforstudents.com/hull.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: NISKIE.
Tutaj samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej podczas studiów nie powinno stanowić problemu, choć zawsze warto rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Kingston upon Hull, powszechnie znane jako Hull, to miasto położone w północno-wschodniej Anglii w Regionie Yorkshire. Mieszka tu ponad 260 tysięcy osób i jest powszechnie znane jako jedno z najtańszych miast do  życia w całej Wielkiej Brytanii.
Hull powstało w XII wieku i nigdyś było bardzo ważnym portem transportowym oraz handlowym.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Wszystko o pracy dla studentów jako barista w Starbucksie, Caffè Nero i Costa Coffee

W tym artykule dowiesz się na czym polega praca baristy i jak dostać się do kawiarni takiej jak Starbucks, Costa Coffee oraz Caffè Nero na Wyspach.
Czytaj więcej

Grupy tematyczne Smart Prospects na Facebooku

Smart Prospects to przede wszystkim społeczność. Poznaj nasze grupy tematyczne na Facebooku, w tym grupy dotyczące mieszkania, pracy, finansów i miast
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐