University of Hull

University of Hull

Kingston upon Hull, Anglia

O uczelni

University of Hull to nowoczesna uczelnia założona w 1927 roku w mieście Hull w północno-wschodniej Anglii. Uniwersytet przez ostatnie lata zainwestował ok £200 mln. w kampus, aby zapewnić najlepsze warunki do nauki i rozwijania się swoim uczelniom. Dzięki temu oraz z racji, że Hull jest jednym z najtańszych miast do życia w Wielkiej Brytanii, University of Hull stał się bardzo popularnym wyborem wśród studentów rozważających edukację w na Wyspach.

Największą zaletą studiowania na University of Hull jest niewątpliwie tania lokalizacja. Kolejnym plusem jest odległość od morza.
Ponadto, każdy kierunek ma indywidualnie dostosowane sale i sprzęty do potrzeb studentów.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez ucznia na poziomie 55% (w zależności od kierunku). Aby być zwolnionym z podchodzenia do egzaminu językowego typu IELTS, należy uzyskać min. 70% z angielskiego rozszerzonego lub 80% z podstawowego.

IB

28-30 pkt.

University of Hull oferuje stypendia dla studentów, którzy są zaangażowani w sportowe życie uczelni lub dla osób z trudną sytuacją finansową w rodzinie. Więcej informacji tutaj: https://www.hull.ac.uk/choose-hull/student-life/student-support/looking-after-yourself/money-advice.aspx.

Hull University posiada Careers and Employability Office, w którym można otrzymać pomoc związaną z rozwojem kariery, aplikacją do pracy part-time lub na wolontariaty. Więcej informacji tutaj: https://www.hull.ac.uk/choose-hull/study-at-hull/careers-and-employability/careers-and-employability.aspx.

Hull jest jednym z najtańszych miast w całej Wielkiej Brytanii pod względem kosztów życia. Pokoje w akademikach są na poziomie ich odpowiedników w innych angielskich miastach, a ceny wahają od £50 do £120 za tydzień. Więcej informacji tutaj: https://www.accommodationforstudents.com/hull.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: NISKIE.
Tutaj samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej podczas studiów nie powinno stanowić problemu, choć zawsze warto rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Kingston upon Hull, powszechnie znane jako Hull, to miasto położone w północno-wschodniej Anglii w Regionie Yorkshire. Mieszka tu ponad 260 tysięcy osób i jest powszechnie znane jako jedno z najtańszych miast do  życia w całej Wielkiej Brytanii.
Hull powstało w XII wieku i nigdyś było bardzo ważnym portem transportowym oraz handlowym.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Praca w Deliveroo i UberEats jako świetna alternatywa dla studentów w Wielkiej Brytanii

Poznaj historię Karoliny i Jacka – studentów, którzy dorabiają jako dostawcy jedzenia dla Deliveroo i UberEats. Sprawdź dlaczego warto tam pracować!
Czytaj więcej

Mieszkanie na studiach w UK – akademik czy prywatne mieszkanie?

Dowiedz się wszystkiego o prywatnym mieszkaniu na studiach w Wielkiej Brytanii a także o uczelnianych i prywatnych akademikach.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐