Warning: Narrowing occurred during type inference of ZEND_FETCH_DIM_RW. Please file a bug report on https://github.com/php/php-src/issues in /home/klient.dhosting.pl/smartprospe/sp.edu.pl/public_html/wp-content/plugins/ajax-search-pro/includes/classes/search/class-asp-search-indextable.php on line 610
University of Salford - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

University of Salford

Manchester, Anglia

O uczelni

Uniwersytet Salford to mocno zróżnicowana, wielokulturowa uczelnia. Gwarantuje nacisk na praktykę i zdobywanie nowych umiejętności. Działa tam również bardzo aktywny samorząd uczniowski, oferujący zarówno możliwość wolontariatu, jak i wszelką inną pomoc.

Uczelnia znajduje się w jednym z największych miast w UK. Szczególnie atrakcyjne są kierunki medialne ściśle współpracujące z takimi gigantami jak ITV, BBC, czy MediaCityUK.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 65%, w tym co najmniej jedno rozszerzenie na co najmniej 65%.

IB

30-32 pkt. (w zależności od kierunku).

Uczelnia oferuje £2,000 za polski odpowiednik ABB z egzaminu maturalnego.
Więcej na ten temat w linku poniżej:
http://www.salford.ac.uk/study/undergraduate/money-matters/scholarships-and-bursaries

Uniwersytet prowadzi stronę dostępną dla studentów, na której zamieszcza oferty pracy. Większość oferowanych prac znajduje się w regionie Greater Manchester.

Uniwersytet oferuje pokoje, których cena zaczyna się od £81 tygodniowo.
Więcej szczegółów tutaj: http://www.salford.ac.uk/study/life-at-salford/accommodation.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Manchester – miasto w Anglii w hrabstwie metropolitarnym. Wielki Manchester stanowi samodzielny dystrykt metropolitalny. Położony u podnóża Gór Pennińskich, nad rzeką Irwell. Sam Manchester nie jest turystycznym miastem, a większości kojarzy się z imprezami, piłką nożną i studentami. Ogromną ilość budowli stanowią budynki uniwersyteckie. Miasto jest niezwykle ‘młode’ – średnia wieku jego mieszkańców to blisko 30 lat. Z pewnością nie będziesz mógł tutaj narzekać na nudę, ponieważ miasto żyje 24/7h głównie ze względu na ogromną ilość studentów.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Kompletny poradnik aplikanta na studia licencjackie w UK

Dowiedz się wszystkiego o krokach aplikacji, naszym wsparciu jak i również co zrobić po aplikacji na studia w Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Płn.
Czytaj więcej

Kierunki studiów w Wielkiej Brytanii

Poznaj dokładniej kierunki studiów w Wielkiej Brytanii, dowiedz się o ścieżkach kariery, jakie zarobki osiągają absolwenci i wiele więcej.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐