University of Salford

Manchester, Anglia

O uczelni

Uniwersytet Salford to mocno zróżnicowana, wielokulturowa uczelnia. Gwarantuje nacisk na praktykę i zdobywanie nowych umiejętności. Działa tam również bardzo aktywny samorząd uczniowski, oferujący zarówno możliwość wolontariatu, jak i wszelką inną pomoc.

Uczelnia znajduje się w jednym z największych miast w UK. Szczególnie atrakcyjne są kierunki medialne ściśle współpracujące z takimi gigantami jak ITV, BBC, czy MediaCityUK.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 65%, w tym co najmniej jedno rozszerzenie na co najmniej 65%.

IB

30-32 pkt. (w zależności od kierunku).

Uczelnia oferuje £2,000 za polski odpowiednik ABB z egzaminu maturalnego.
Więcej na ten temat w linku poniżej:
http://www.salford.ac.uk/study/undergraduate/money-matters/scholarships-and-bursaries

Uniwersytet prowadzi stronę dostępną dla studentów, na której zamieszcza oferty pracy. Większość oferowanych prac znajduje się w regionie Greater Manchester.

Uniwersytet oferuje pokoje, których cena zaczyna się od £81 tygodniowo.
Więcej szczegółów tutaj: http://www.salford.ac.uk/study/life-at-salford/accommodation.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Manchester – miasto w Anglii w hrabstwie metropolitarnym. Wielki Manchester stanowi samodzielny dystrykt metropolitalny. Położony u podnóża Gór Pennińskich, nad rzeką Irwell. Sam Manchester nie jest turystycznym miastem, a większości kojarzy się z imprezami, piłką nożną i studentami. Ogromną ilość budowli stanowią budynki uniwersyteckie. Miasto jest niezwykle ‘młode’ – średnia wieku jego mieszkańców to blisko 30 lat. Z pewnością nie będziesz mógł tutaj narzekać na nudę, ponieważ miasto żyje 24/7h głównie ze względu na ogromną ilość studentów.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Personal statement na studia w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się jak napisać list motywacyjny na studia w Wielkiej Brytanii, jakich błędów nie popełniać oraz jak zacząć pisać personal statement.
Czytaj więcej

Zanim rozpoczniesz pracę nad personal statement

Personal statement to niemal najważniejszy element Twojej aplikacji, sprawdź na co zwrócić uwagę.
Czytaj więcej

Kierunki studiów w Wielkiej Brytanii

Poznaj dokładniej kierunki studiów w Wielkiej Brytanii, dowiedz się o ścieżkach kariery, jakie zarobki osiągają absolwenci i wiele więcej.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐