Warning: Narrowing occurred during type inference of ZEND_FETCH_DIM_RW. Please file a bug report on https://github.com/php/php-src/issues in /home/klient.dhosting.pl/smartprospe/sp.edu.pl/public_html/wp-content/plugins/ajax-search-pro/includes/classes/search/class-asp-search-indextable.php on line 610
Staffordshire University

Staffordshire University

Stoke-on-Trent, Anglia

O uczelni

Staffordshire University to nowoczesna uczelnia znajdująca się w Stoke-on-Trent w środkowo-zachodniej Anglii. Pierwotnie funkcjonowała jako szkoła górnictwa, a z czasem ewolułowała w szkołę techniczną i politechnikę. Obecnie placówka ma status uniwersytetu i poza kierunkami technicznymi, z których jest najbardziej znana, studenci rozwijają się także w dziedzinach przyrodniczych czy też humanistycznych.

Staffordshire University jest też pierwszą uczelnią w Wielkiej Brytanii, która może pochwalić się kierunkiem E-sport. To właśnie na nim, studenci zdobywają wiedzę na temat: kultury gamingowej, zarządania wydarzeniami oraz społecznością, technicznych aspektów streamowania, analizy danych itd.

Staffordshire University może pochwalić się swoją kadrą pracowniczą szanowaną w sektorze prywatnym. Na uczelni pracują eksperci z dziedzin takich jak programowanie, dziennikarstwo, kryminologia czy produkcja mediów. Poziom nauczania został doceniony przez Sunday Times Good University Guide i znajduje się w top 10 tego rankingu.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć to 65% średnia z 2 rozszerzeń, a w tym min. 70% z angielskiego rozszerzonego, by być zwolnionym ze zdawania egzaminu językowego typu IELTS.

IB

24-28 pkt.

Uczelnia oferuje pomoc finansową dla studentów, którzy chcą wziąć udział w różnego typu konferencjach, szkoleniach, czy też wolontariuszach, stypendia przyznaje się również dla studnetów niepełnosprawnych. Więcej informacji tutaj: https://www.staffs.ac.uk/support_depts/info_centre/finance/.

Staffordshire University oferuje swoim studentom wolontariaty a także pomoc w poszukiwaniu pracy. Szczegóły tutaj: https://www.staffs.ac.uk/student-life/getting-involved/jobs.

W okolicy znajdują się akademiki dla studentów, a w aplikacji na nie pomoże uniwersytecki Residence Life team. Ceny akademików wahają się od £95 do £130 tygodniowo, więc jak na standardy brytyjskie, są relatywnie niskie. Więcej informacji na ten temat znaleźć można tutaj: https://www.staffs.ac.uk/student-life/accommodation.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: NISKIE.
Tutaj samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej podczas studiów nie powinno stanowić problemu, choć zawsze warto rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Stoke-on-Trent to miasto położone w środkowo-zachodniej Anglii, zamieszkiwane przez ok. 250 tysięcy osób, które potocznie nazywa się „the Potteries”. Jest to uargumentowane historią miasta związaną z przemysłem garncarskim. Fani angielskiej Premier League na pewno skojarzą miasto z jej lokalym klubem Stoke City, który swoje mecze rozgrywa na bet365 Stadium (wartym zwiedzenia!). Miłośników sztuki na pewno zaciekawi „Golden: The Flame That Never Dies”, która jest 21 metrową instalacją symbolizującą wiecznie świecącą się pochodnię. Stoke-on-Trent znajduje się pomiędzy Manchesterem, Liverpoolem, a Birmingham i jest bardzo dobrze skomunikowane z tymi miastami.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Wszystko o rocznym stażu na studiach w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się wszystkiego o rocznym stażu na studiach w UK, podczas którego nie tylko zdobywasz doświadczenie z zakresu swoich studiów ale i zarabiasz.
Czytaj więcej

Akademik czy mieszkanie? – czyli jak pozbyć się dylematu przed studiami w Wielkiej Brytanii

Sprawdź jak pozbyć się dylematu odnośnie rodzaju zakwaterowania na studiach w Wielkiej Brytanii przed ich rozpoczęciem.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐