Warning: Narrowing occurred during type inference of ZEND_FETCH_DIM_RW. Please file a bug report on https://github.com/php/php-src/issues in /home/klient.dhosting.pl/smartprospe/sp.edu.pl/public_html/wp-content/plugins/ajax-search-pro/includes/classes/search/class-asp-search-indextable.php on line 610
Zanim rozpoczniesz pracę nad personal statement - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

Zanim rozpoczniesz pracę nad personal statement

Zmagasz się ze swoim personal statement? Nie wiesz, od czego zacząć, jakie informacje uwzględnić? Oto kilka rad, które pomogą Ci zacząć pisanie tego ważnego dokumentu.
OK, przejdźmy do rzeczy!

1. Zdecyduj, co chcesz studiować.

Rozpoczęcie pisania personal statement jest niemożliwe, jeśli nie wiesz, co chcesz studiować, ponieważ musisz skupić się na danym kierunku i opisać, czemu to właśnie ten wybrałeś. Przeczytaj jak najwięcej informacji na temat kierunków, które mogą Cię interesować, w tym detale dotyczące przedmiotów. Pomoże Ci to upewnić się w wyborze oraz w tym, czy jesteś odpowiednim kandydatem na dany kierunek. Jeśli zostawisz to na sam koniec, może okazać się, że wybrałeś coś, w czym nie będziesz mógł się spełniać.

2. Wybierz 5 najlepszych dla Ciebie kursów.

Podczas aplikacji na studia w UCAS możesz dokonać wyboru pięciu kierunków. Jest to najlepsza opcja, jeśli jednak wybrałeś tylko jeden (lub bardzo do siebie podobne kierunki), który Cię interesuje na różnych uniwersytetach, na które chciałbyś iść, oznacza to, że możesz skupić swój personal statement na tym konkretnym kierunku.

3. Jeśli wybrałeś kierunki te same lub podobne…

Jeśli aplikujesz na pięć kursów związanych z biznesem lub pięć z inżynierią, zdecydowanie łatwiej będzie napisać Ci personal statement. Skoncentrujesz swoją uwagę na jednej dziedzinie i będziesz w stanie wszystko z łatwością połączyć.

4. Jeśli wybrałeś mieszankę różnych kierunków…

Jeśli wybrałeś trzy kierunki dotyczące informatyki i dwa powiązane z grami komputerowymi, napisanie personal statement może okazać się nieco trudniejsze. W tym wypadku musisz bardzo uważnie ułożyć i przeanalizować to, co napiszesz, w taki sposób, aby odnosiło się do wszystkich pięciu kursów. Poradź się osób, które przeszły już przez proces aplikacji na studia, uzyskasz od nich cenne rady. Jeśli potrzebujesz pomocy, napisz do uniwersytetu z zapytaniem, jak pogodzić kilka kierunków w jednym personal statement.

5. Najlepsze rady dla aplikantów na weterynarię, medycynę i dentystykę.

Jeśli postanowisz aplikować na weterynarię, medycynę lub dentystykę w czterech wyborach, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś na piątym miejscu wybrał kompletnie inny kierunek. Pamiętaj jednak, aby skupić swój personal statement na głównych wyborach. Na niektóre kursy może wystarczyć ten napisany wcześniej, niekiedy jednak uniwersytety poproszą Cię o napisanie odrębnego listu motywacyjnego, skupionego na danym kierunku. Jeśli tego potrzebujesz, nie bój się poprosić o pomoc.

6. Wybór kierunków łączonych.

Jeśli aplikujesz na kierunki łączone, jak na przykład psychologia z marketingiem, ważne jest, aby połączyć je również w swoim personal statement. W tym konkretnym przypadku istnieją powiązania, które z łatwością możesz użyć przy pisaniu i uzyskać korzystny wpływ na rezultat Twojej pracy. Podczas wyboru kierunku z różnymi, niepołączonymi ze sobą kierunkami, najlepiej dla osoby czytającej Twój personal statement będzie, jeśli postarasz się połączyć to w lekki sposób.

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Grupy tematyczne Smart Prospects na Facebooku

Smart Prospects to przede wszystkim społeczność. Poznaj nasze grupy tematyczne na Facebooku, w tym grupy dotyczące mieszkania, pracy, finansów i miast
Czytaj więcej

Wszystko o rocznym stażu na studiach w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się wszystkiego o rocznym stażu na studiach w UK, podczas którego nie tylko zdobywasz doświadczenie z zakresu swoich studiów ale i zarabiasz.
Czytaj więcej

Kierunki studiów w Wielkiej Brytanii

Poznaj dokładniej kierunki studiów w Wielkiej Brytanii, dowiedz się o ścieżkach kariery, jakie zarobki osiągają absolwenci i wiele więcej.
Czytaj więcej

Uczelnie w UK

Poznaj uniwersytety w Anglii
Poznaj uniwersytety w Szkocji
Poznaj uniwersytety w Londynie
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐