Gloucestershire University

University of Gloucestershire

O uczelni


University of Gloucestershire posiada ponad 200 lat doświadczenia. Studenci rozmieszczeni są w dwóch głównych ośrodkach: Cheltenham i Gloucester. Prowadzonych jest tutaj wiele innowacyjnych kursów z dziedzin takich jak: sport, biznes, edukacja, nauki humanistyczne, sztuka czy nauka.

Uniwersytet słynie z drugiego miejsca w UK w rankingu uczelni wspierających zagranicznych uczniów, wymian studenckich czy inicjatywy Degreeplus.

Uniwersytet skupia się na rozwijaniu swoich kursów, szczególnie zwracając uwagę na elastyczność zajęć, nowe rozwiązania, poziom zatrudnienia absolwentów oraz stały kontakt z rynkiem.

Główne zalety

University of Gloucestershire rozpoczął swoją działalność w 1847 i posiada trzy kampusy w Cheltenham i Gloucester. Uczelnia specjalizuje się w kierunkach takich jak sport, bionauki, przygotowanie pedagogiczne oraz media. Jest również prowadzącym w rankingu “wartość dodana”, czyli postępie uczniów mierzonym na podstawie ich ocen składanych przy aplikacji i ocen osiągniętych na dyplomie ukończenia studiów. Uniwersytet skupia się na dawaniu swoim podopiecznym jak najwięcej możliwości rozwoju, które pozytywnie zapunktują w ich późniejszej karierze. Przykładem na to jest fakt, że 94% absolwentów znajduje pracę w swoim zawodzie do sześciu miesięcy po otrzymaniu dyplomu.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 60%, w tym co najmniej dwa rozszerzenia, każde na co najmniej 60%.

Stypendia

Istnieje fundusz wysokości £1.2m do podziału pomiędzy studentów kierunków pierwszego oraz drugiego stopnia, którzy udowodnią trudności w utrzymaniu. Ponadto istnieje wiele innych form stypendiów oraz nagród ufundowanych przez uczelnię.

Praca podczas studiów

Istnieje JobShop stworzony specjalnie po to, aby pomagać studentom w poszukiwaniu pracy. W roku akademickim 2013/2014 organizacja umieściła ponad 850 ogłoszeń o pracę.

Program Degreeplus jest innowacyjnym rozwiązaniem uczelni, który umożliwia studentom zyskać doświadczenie poprzez liczne wolontariaty, staże czy praktyki.

Zakwaterowanie

Tygodniowy czynsz w akademiku to koszt od £96 do £108. W cenę poza rachunkami wliczony jest internet, ubezpieczenie a także czyszczenie kuchni raz w tygodniu.

http://www.glos.ac.uk/life/accommodation/pages/accommodation.aspx

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Uniwersytet zlokalizowany jest w centrum Wielkiej Brytanii z łatwym dostępem do większych miast. W godzinę można dotrzeć do Birmingham, Bristolu czy Oxfordu, a Londyn znajduje się niecałe dwie godziny drogi stąd. Dwa z kampusów umiejscowione są w Cheltenham, często nazywanym “Bramą Cotswolds”, natomiast trzeci kampus znajduje się w pobliżu Oxstalls. Cheltenham jest bardzo atrakcyjnym i spokojnym miastem, zlokalizowanym w pobliżu naturalnie pięknych i zielonych terenów, które każdego roku przyciągają ponad 6 milionów turystów.

W czasie roku akademickiego kursuje specjalny bus studencki łączący wszystkie trzy kampusy.

Galeria


Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie