University of Gloucestershire - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

University of Gloucestershire

Cheltenham, Anglia

O uczelni

University of Gloucestershire posiada ponad 200 lat doświadczenia. Studenci rozmieszczeni są w dwóch głównych ośrodkach: Cheltenham i Gloucester. Prowadzonych jest tutaj wiele innowacyjnych kursów z dziedzin takich jak: sport, biznes, edukacja, nauki humanistyczne, sztuka czy nauka.

Uniwersytet słynie z drugiego miejsca w UK w rankingu uczelni wspierających zagranicznych uczniów, wymian studenckich czy inicjatywy Degreeplus. Skupia się na rozwijaniu swoich kursów, szczególnie zwracając uwagę na elastyczność zajęć, nowe rozwiązania, poziom zatrudnienia absolwentów oraz stały kontakt z rynkiem.

University of Gloucestershire rozpoczął swoją działalność w 1847 i posiada trzy kampusy w Cheltenham i Gloucester. Uczelnia specjalizuje się w kierunkach takich jak sport, bionauki, przygotowanie pedagogiczne oraz media. Jest również prowadzącym w rankingu “wartość dodana”, czyli postępie uczniów mierzonym na podstawie ich ocen składanych przy aplikacji i ocen osiągniętych na dyplomie ukończenia studiów. Uniwersytet skupia się na dawaniu swoim podopiecznym jak najwięcej możliwości rozwoju, które pozytywnie zapunktują w ich późniejszej karierze. Przykładem na to jest fakt, że 94% absolwentów znajduje pracę w swoim zawodzie do sześciu miesięcy po otrzymaniu dyplomu.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 60%, w tym co najmniej dwa rozszerzenia, każde na co najmniej 60%. Aby być zwolnionym ze zdawania egzaminu językowego typu IELTS, wystarczy zdać angielski rozszerzony na min. 60%.

IB

29 pkt.

Istnieje fundusz wysokości £1.2m do podziału pomiędzy studentów kierunków pierwszego oraz drugiego stopnia, którzy udowodnią trudności w utrzymaniu. Ponadto istnieje wiele innych form stypendiów oraz nagród ufundowanych przez uczelnię.

Istnieje JobShop stworzony specjalnie po to, aby pomagać studentom w poszukiwaniu pracy.

Program Degreeplus jest innowacyjnym rozwiązaniem uczelni, który umożliwia studentom zyskać doświadczenie poprzez liczne wolontariaty, staże czy praktyki.

Tygodniowy czynsz w akademiku to koszt od £116 do £197 tygodniowo. W cenę poza rachunkami wliczony jest internet, ubezpieczenie a także czyszczenie kuchni raz w tygodniu.
http://www.glos.ac.uk/life/accommodation/pages/accommodation.aspx.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: NISKIE.
Tutaj samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej podczas studiów nie powinno stanowić problemu, choć zawsze warto rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Uniwersytet zlokalizowany jest w centrum Wielkiej Brytanii z łatwym dostępem do większych miast. W godzinę można dotrzeć do Birmingham, Bristolu czy Oxfordu, a Londyn znajduje się niecałe dwie godziny drogi stąd. Dwa z kampusów umiejscowione są w Cheltenham, często nazywanym “Bramą Cotswolds”, natomiast trzeci kampus znajduje się w pobliżu Oxstalls. Cheltenham jest bardzo atrakcyjnym i spokojnym miastem, zlokalizowanym w pobliżu naturalnie pięknych i zielonych terenów, które każdego roku przyciągają ponad 6 milionów turystów.

W czasie roku akademickiego kursuje specjalny bus studencki łączący wszystkie trzy kampusy.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Personal statement na studia magisterskie w UK

Dowiedz się jak napisać list motywacyjny na studia magisterskie w Wielkiej Brytanii oraz jakich błędów nie popełniać w pisaniu tego listu.
Czytaj więcej

Praca w Deliveroo i UberEats jako świetna alternatywa dla studentów w Wielkiej Brytanii

Poznaj historię Karoliny i Jacka – studentów, którzy dorabiają jako dostawcy jedzenia dla Deliveroo i UberEats. Sprawdź dlaczego warto tam pracować!
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐