University of Gloucestershire

Cheltenham, Anglia

O uczelni

University of Gloucestershire posiada ponad 200 lat doświadczenia. Studenci rozmieszczeni są w dwóch głównych ośrodkach: Cheltenham i Gloucester. Prowadzonych jest tutaj wiele innowacyjnych kursów z dziedzin takich jak: sport, biznes, edukacja, nauki humanistyczne, sztuka czy nauka.

Uniwersytet słynie z drugiego miejsca w UK w rankingu uczelni wspierających zagranicznych uczniów, wymian studenckich czy inicjatywy Degreeplus.

Uniwersytet skupia się na rozwijaniu swoich kursów, szczególnie zwracając uwagę na elastyczność zajęć, nowe rozwiązania, poziom zatrudnienia absolwentów oraz stały kontakt z rynkiem.

University of Gloucestershire rozpoczął swoją działalność w 1847 i posiada trzy kampusy w Cheltenham i Gloucester. Uczelnia specjalizuje się w kierunkach takich jak sport, bionauki, przygotowanie pedagogiczne oraz media. Jest również prowadzącym w rankingu “wartość dodana”, czyli postępie uczniów mierzonym na podstawie ich ocen składanych przy aplikacji i ocen osiągniętych na dyplomie ukończenia studiów. Uniwersytet skupia się na dawaniu swoim podopiecznym jak najwięcej możliwości rozwoju, które pozytywnie zapunktują w ich późniejszej karierze. Przykładem na to jest fakt, że 94% absolwentów znajduje pracę w swoim zawodzie do sześciu miesięcy po otrzymaniu dyplomu.

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 60%, w tym co najmniej dwa rozszerzenia, każde na co najmniej 60%.

Istnieje fundusz wysokości £1.2m do podziału pomiędzy studentów kierunków pierwszego oraz drugiego stopnia, którzy udowodnią trudności w utrzymaniu. Ponadto istnieje wiele innych form stypendiów oraz nagród ufundowanych przez uczelnię.

Istnieje JobShop stworzony specjalnie po to, aby pomagać studentom w poszukiwaniu pracy.

Program Degreeplus jest innowacyjnym rozwiązaniem uczelni, który umożliwia studentom zyskać doświadczenie poprzez liczne wolontariaty, staże czy praktyki.

Tygodniowy czynsz w akademiku to koszt od £116 do £197 tygodniowo. W cenę poza rachunkami wliczony jest internet, ubezpieczenie a także czyszczenie kuchni raz w tygodniu.
http://www.glos.ac.uk/life/accommodation/pages/accommodation.aspx

Informatory:

Lokalizacja

Uniwersytet zlokalizowany jest w centrum Wielkiej Brytanii z łatwym dostępem do większych miast. W godzinę można dotrzeć do Birmingham, Bristolu czy Oxfordu, a Londyn znajduje się niecałe dwie godziny drogi stąd. Dwa z kampusów umiejscowione są w Cheltenham, często nazywanym “Bramą Cotswolds”, natomiast trzeci kampus znajduje się w pobliżu Oxstalls. Cheltenham jest bardzo atrakcyjnym i spokojnym miastem, zlokalizowanym w pobliżu naturalnie pięknych i zielonych terenów, które każdego roku przyciągają ponad 6 milionów turystów.

W czasie roku akademickiego kursuje specjalny bus studencki łączący wszystkie trzy kampusy.

Galeria

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Personal statement na studia w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się jak napisać list motywacyjny na studia w Wielkiej Brytanii, jakich błędów nie popełniać oraz jak zacząć pisać personal statement.
Czytaj więcej

Portfolio i rozmowa wstępna na studia artystyczne w Anglii

Sprawdź jak przygotować portfolio na studia artystyczne w UK, aby ułatwić sobie późniejszą rozmowę kwalifikacyjną dotyczącą Twoich prac.
Czytaj więcej

Jak znaleźć pracę podczas studiów w Anglii? – Rady Justyny z Essex

Dowiedz się jak przygotować się do szukania pracy podczas studiów w Wielkiej Brytanii, aby żadna sytuacja już na Wyspach Cię nie zaskoczyła!
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.