University of Wolverhampton

University of Wolverhampton

Wolverhampton, Telford & Walsall, Anglia

O uczelni

W 1835 roku w Wolverhampton powstał instytut mechaniki, który po ponad 150 latach otrzymał tytuł uniwersytetu i zmienił swoją nazwę na University of Wolverhampton. Obecnie oferuje zajęcia dla ponad 20 tysięcy studentów na kampusach zlokalizowanych w różnych zakątach West Midlands – Wolverhampton, Telford oraz Walsall.

Około 1 na 10 studentów uczelni to osoba spoza Wielkiej Brytanii, co czyni uczelnię bardzo międzynarodowym i inspirującym miejscem.
University of Wolverhampton słynie również z kierunków takich jak anglistyka, biznes i pielęgniarstwo.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć na Wolverhampton to średnia z matury na min. 60%, w tym 1 rozszerzenie inne, niż angielski. Ponadto, należy zdać IELTS lub angielski rozszerzony i ustny na min. 65%.

IB

34 pkt.

Wszystkie dostępne pomoce finansowe oferowane przez uczelnię zostały opisane tutaj: https://www.wlv.ac.uk/study-here/money-matters/financial-support/.

Uczelnia oferuje wsparcie w poszukiwaniu pracy part-time jak i ten po zakończeniu studiów. Ponadto, aktywnie angażuje swoich studentów w zakładanie i rozwijanie start-upów.

Pokoje w uczelnianych akademikach w Wolverhampton i Walsall kosztują £88-£106 tygodniowo w zależności od standardu, z kolei w Telford oferta jest jedna- pokój z łazienką za £92 tygodniowo.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Wolverhampton, Telford i Walsall to 3 miasteczka niedaleko Birmingham, w których znajdują się kampusy uczelni, jednak to Wolverhampton pełni główną rolę i oferuje najwięcej kierunków. Zlokalizowany jest ok. 20 minut drogi komunikacją miejską od centrum Birmingham, choć samo w sobie oferuje mnóstwo atrakcji.

Telford i Walsall z kolei to niewielkie miasta słynące z rozwiniętego przemysłu i urokliwej architektury.

Relacja naszej studentki i oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐