Pierwsze dni Kuby na University of Warwick - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects
Kuba
University of Warwick
MORSE BSc

Pierwsze dni Kuby

na University of Warwick

Zaraz po przylocie na lotnisko Birmingham International w hali przylotów powitała mnie grupa studentów w bluzach z napisem „Warwick Helpers” i dużym znakiem z logo University of Warwick. Wokół nich zebrała się grupa kilkunastu osób, które tak jak ja właśnie przyleciały ze swoich, często odległych, krajów i absolutnie nie wiedziały czego się spodziewać. Jednak ekipa „Warwick Helpers” okazała się bardzo pomocna i nie pozwoliła nam ani przez chwilę czuć się zagubionymi. Pomogli nam we wszystkim, od pilnowania naszych walizek, gdy jedlismy lunch, przez zaprowadzenie na przystanek autobusowy aż po pomoc w odnalezieniu naszych pokoi na terenie kampusu.

Jeśli ktokolwiek obawia się, że jego social skills są niewystarczające i nie będzie w stanie zaadaptować się i poznać nowych przyjaciół, to może w tym momencie wykreślić to z listy swoich zmartwień. Każdy fresher czuje dokładnie to samo, co wy. Sprawia to, że wszyscy są dla siebie mili, przyjaźni, otwarci. Nieznajomi sami będą ci się przedstawiać, zapraszać na kawę, imprezę czy wspólne gry – przecież nikt nie chce czuć się samotnie w nowym, nieznanym środowisku.

Wzięcie udziału we Welcome to Warwick Programme okazało się z mojej strony świetną decyzją. Spędzenie 4 dni na kampusie jeszcze przed przyjazdem Brytyjczyków pozwoliło mi zaprzyjaźnić się z ludźmi z każdego zakątka świata np. Argentyny, Kolumbii, Holandii, Malezji, Palestyny czy Singapuru. Czas ten spędziliśmy na udziale w grach terenowych, warsztatach i spotkaniach organizowanych przez societies.

W momencie przyjazdu reszty „pierwszaków rozpoczął się Freshers’ Week. Tydzień ten jest wolny od regularnych wykładów, jednak absolutnie nie jest to czas, który powinien zostać przeznaczony na lenistwo. Jako student Law & Business miałem pokazowe wykłady z profesorami i gośćmi specjalnymi mające na celu zainteresowanie nas tematem studiów i pokazanie kilku z dostępnych ścieżek zawodowych. Oprócz tego na kampusie odbywały się targi klubów sportowych i societies. Sam skorzystałem z okazji i postanowiłem spróbować nowych rzeczy. Zapisałem się na sesje próbne squasha i tajskiego boksu. Z żadnym z tych sportów nie miałem wcześniej styczności, jednak bawiłem się przednio i z pewnością dołączę do tych klubów. Nie można zapomnieć również o imprezach organizowanych przez Student’s Union. Jest to kolejna okazja by poznać mnóstwo nowych ludzi i wytańczyć się bez konsekwencji związanych z porannym zmęczeniem.

Osobny akapit warto poświęcić samym societies. Tworzą one setki możliwości rozwoju dla studentów University of Warwick. Już w ciąguFreshers’ Week znalazłem trzy, w których chcę brać aktywny udział, a są to: Law&Business Society, AIESEC i Enactus Society. Każda z nich pozwala na rozwijanie innych umiejętności. Law&Business Society powstała, by udzielać wsparcia i pomocy studentom mojego kierunku, który łączy w sobie moduły z Business i Law School. AIESEC daje możliwość wyjechania na staż lub wolontariat do egzotycznych krajów i zdobycia doświadczenia zawodowego w innym kręgu kulturowym. Enactus natomiast pozwala brać udział w tworzenie zespołu consultingowego lub przedsiębiorstwa społecznego.  W połączeniu z Polish Society i klubami sportowymi daje to mieszankę, która pozwala uczyć się, zdobywać realne doświadczenie, trzymać formę i dobrze się bawić jednocześnie. Co więcej, zgadzam z tezą, że najbardziej wartościowych i ciekawych ludzi spotyka się właśnie na spotkaniach societies. Jest to dobra wiadomość dla tych, którzy tak jak ja nie przepadają za zabawą w klubach i wolą poznawać ludzi w bardziej komfortowych warunkach.

Na zakończenie chcę zaznaczyć, że ani przez moment nie żałowałem, że znalazłem się na University of Warwick. W ciągu dwóch tygodni poznałem tu wielu wartościowych ludzi z różnych kultur, spróbowałem nowych sportów i znalazłem societies, które odpowiadają moim zainteresowaniomTakże realizujcie swoje marzenia, przykładajcie się do swoich aplikacji, uczcie się pilnie do matur, bo NAPRAWDĘ WARTO! Bezpłatną pomoc w aplikacji na studia w UK tak jak i ja możecie uzyskać rejestrując się klikając tutaj.

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Jak zdobyć NIN niezbędny do pracy w Wielkiej Brytanii?

Aby móc legalnie pracować na terenie UK, potrzebujesz mieć wyrobiony NIN. Dowiedz się jak go zdobyć.
Czytaj więcej

Referencja na studia magisterskie w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się wszystkiego na temat listu referencyjnego wymaganego na studia w UK i sprawdź jak otrzymać interaktywny szablon dla swojego referenta.
Czytaj więcej

Kierunki studiów w Wielkiej Brytanii

Poznaj dokładniej kierunki studiów w Wielkiej Brytanii, dowiedz się o ścieżkach kariery, jakie zarobki osiągają absolwenci i wiele więcej.
Czytaj więcej

Uczelnie w UK

Poznaj uniwersytety w Anglii
Poznaj uniwersytety w Szkocji
Poznaj uniwersytety w Londynie
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐