Canterbury Christ Church University

Canterbury Christ Church University

Canterbury & Medway, Anglia

O uczelni

Canterbury Christ Church University to uczelnia założona w 1962 roku jako katolickaszkoła pedagogiczna. Dzisiaj jest to nowoczesna placówka znajdująca się w Kent, w południowo-zachodniej Anglii. Studiuje na niej ponad 15 tysięcy osób, a sam zatrudnionych jest 1700 pracowników. CCCU oferuje szeroki wachlarz kierunków na następujących wydziałach: humanistycznym, edukacyjnym, medyczno-zdrowotnym oraz nauk społecznych.

Uczelnia stale się rozwija, modernizując nieustannie kampus i otwierając nowe budynki dla poszczególnych wydziałów. Ponadyo, 93% absolwentów tej uczelni znajduje pracę w branży lub kontynuuje edukację w przeciągu 6 miesięcy od ukończenia studiów licencjackich.

POLSKA MATURA
Z powodu braku jasno określonych wymagań w stosunku do polskiej matury na stronie uczelni, oczekujemy na wiadomość od niej w sprawie progów przyjęć i jak tylko ją otrzymamy, zaktualizujemy tę sekcję. Dziękujemy za wyrozumiałość! ?

IB

88-120 UCAS Tariff points (w zależności od kierunku) – przelicz punkty IB na punkty UCAS dzięki temu kalkulatorowi.

Uczelnia oferuje stypendia dla studentów zaangażowanych w akademickie życie sportowe lub dla tych pochodzących z rodzin z niskimi przychodami. Więcej informacji na ten temat tutaj: https://www.canterbury.ac.uk/study-here/fees-and-funding/undergraduate-fees-funding/scholarships-bursaries-and-financial-support.aspx.

Uniwersytet pomaga studentom w kwestii odnalezienia pracy part-time, ale również w rozwijaniu umiejętności niezbędnych w przyszłej karierze na przykład poprzez wolontariat. Szczegóły tutaj: https://www.canterbury.ac.uk/students/current-students/careers-and-volunteering/careers-and-volunteering.aspx.

Uczelnia zapewnia pokoje w akademikach zarówno w Kent jak i Medway, a ceny wahają się pomiędzy £118 a £190 za tydzień. Szczegóły tutaj: https://www.canterbury.ac.uk/study-here/accommodation/accommodation.aspx.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Canterbury to zabytkowe miasto z dużą liczbą atrakcji turystycznych, sklepów, restauracji i obiektów rekreacyjnych. Zdominowane jest przez zachwycające najstarsze w Anglii katedry, w tym m.in. starożytne ruiny opactwa św. Augustyna i kościół św. Marcina z Canterbury, które umieszczone są na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Uczelnia operuje również w Medway, gdzie posiada kampus wspólny z University of Kent oraz University of Greenwich. Dla CCCU jest to ośrodek przeznaczony przede wszystkim do nauk społecznych i znajduje się on 50 kilometrów od Canterbury.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Jak opłacić i wysłać podanie UCAS na studia w UK?

Masz już gotowy personal statement? Dowiedz się ile kosztuje wysłanie aplikacji UCAS oraz jak i kiedy opłacić aplikację na studia w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej

Jak pogodzić pracę ze studiami w Anglii? – Doświadczenia Moniki z topowej uczelni

Poznaj wszystkie fakty i mity dot. pracy podczas studiów w Wielkiej Brytanii i godzenia jej z innymi obowiązkami jak i przyjemnościami.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐