Canterbury Christ Church University

Canterbury & Medway, Anglia

O uczelni

Canterbury Christ Church University to uczelnia założona w 1962 roku jako katolickaszkoła pedagogiczna. Dzisiaj jest to nowoczesna placówka znajdująca się w Kent, w południowo-zachodniej Anglii. Studiuje na niej ponad 15 tysięcy osób, a sam zatrudnionych jest 1700 pracowników. CCCU oferuje szeroki wachlarz kierunków na następujących wydziałach: humanistycznym, edukacyjnym, medyczno-zdrowotnym oraz nauk społecznych.

Uczelnia stale się rozwija, modernizując nieustannie kampus i otwierając nowe budynki dla poszczególnych wydziałów. Ponadyo, 93% absolwentów tej uczelni znajduje pracę w branży lub kontynuuje edukację w przeciągu 6 miesięcy od ukończenia studiów licencjackich.

POLSKA MATURA
Z powodu braku jasno określonych wymagań w stosunku do polskiej matury na stronie uczelni, oczekujemy na wiadomość od niej w sprawie progów przyjęć i jak tylko ją otrzymamy, zaktualizujemy tę sekcję. Dziękujemy za wyrozumiałość! 🙂

IB

88-120 UCAS Tariff points (w zależności od kierunku) – przelicz punkty IB na punkty UCAS dzięki temu kalkulatorowi.

Uczelnia oferuje stypendia dla studentów zaangażowanych w akademickie życie sportowe lub dla tych pochodzących z rodzin z niskimi przychodami. Więcej informacji na ten temat tutaj: https://www.canterbury.ac.uk/study-here/fees-and-funding/undergraduate-fees-funding/scholarships-bursaries-and-financial-support.aspx.

Uniwersytet pomaga studentom w kwestii odnalezienia pracy part-time, ale również w rozwijaniu umiejętności niezbędnych w przyszłej karierze na przykład poprzez wolontariat. Szczegóły tutaj: https://www.canterbury.ac.uk/students/current-students/careers-and-volunteering/careers-and-volunteering.aspx.

Uczelnia zapewnia pokoje w akademikach zarówno w Kent jak i Medway, a ceny wahają się pomiędzy £118 a £190 za tydzień. Szczegóły tutaj: https://www.canterbury.ac.uk/study-here/accommodation/accommodation.aspx.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Canterbury to zabytkowe miasto z dużą liczbą atrakcji turystycznych, sklepów, restauracji i obiektów rekreacyjnych. Zdominowane jest przez zachwycające najstarsze w Anglii katedry, w tym m.in. starożytne ruiny opactwa św. Augustyna i kościół św. Marcina z Canterbury, które umieszczone są na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Uczelnia operuje również w Medway, gdzie posiada kampus wspólny z University of Kent oraz University of Greenwich. Dla CCCU jest to ośrodek przeznaczony przede wszystkim do nauk społecznych i znajduje się on 50 kilometrów od Canterbury.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Wszystko o procesie aplikacji na studia magisterskie w Anglii

Myślisz o aplikacji na magisterkę w Anglii? Dowiedz się wszystkiego na temat całego procesu.
Czytaj więcej

Zanim rozpoczniesz pracę nad personal statement

Personal statement to niemal najważniejszy element Twojej aplikacji, sprawdź na co zwrócić uwagę.
Czytaj więcej

Wszystko o pracy dla studentów jako barista w Starbucksie, Caffè Nero i Costa Coffee

W tym artykule dowiesz się na czym polega praca baristy i jak dostać się do kawiarni takiej jak Starbucks, Costa Coffee oraz Caffè Nero na Wyspach.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐