Coventry University - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

Coventry University

Coventry, Anglia

O uczelni

Coventry to nowoczesny uniwersytet z wysokimi aspiracjami. Strategiczne inwestycje w zaplecze i zasoby oraz sumienne dbanie o satysfakcję tak studentów jak i pracowników akademickich pozwoliło tej uczelni uzyskać nagrodę The Times dla najlepszej uczelni w UK w roku 2015.

Jednym ze specjalnych atutów kursów na tej uczelni jest fakt, że mają bliskie powiązania zawodowe z największymi globalnymi korporacjami, a absolwenci tej uczelni mają wysokie szanse na rynku pracy. Ponadto posiada jedną z najwyższych w UK stóp zatrudnienia absolwentów. Podobny wynik posiadają jeszcze University of Cambridge, King’s College London i University of Edinburgh.

Coventry University jest uczelnią, która rozwija się w błyskawicznym tempie. Pozwala studentom na poznawanie przedmiotu nie tylko od strony teoretycznej, gdyż szczególny nacisk jest kładziony na rozwiązania praktyczne.

POLSKA MATURA
Studia licencjackie połączone z rokiem zerowym: Na tego typu studia z pierwszym rokiem (tzw. rokiem zerowym) przygotowującym z języka i podstaw kierunku, można dostać się nawet bez zdanej matury. Napisz do nas, aby dowiedzieć się więcej (messenger / [email protected]).
Studia licencjackie: Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 55%, w tym co najmniej dwa rozszerzenia, każde na co najmniej 55%. Aby uniknąć zdawania egzaminu językowego typu IELTS, wystarczy zdobyć min. 70% z angielskiego rozszerzonego lub przejść przez telefoniczne interview (po więcej informacji zapraszamy do kontaktu przez messengera).

IB

30 pkt.

Uczelnia proponuje różnego rodzaju stypendia i pożyczki, które mają pomóc studentom w nauce. Coventry University przedstawia ofertę 3 różnych stypendiów i aby uzyskać któreś z nich, należy spełnić określone przez uczelnię warunki. Szczegóły tutaj: http://www.coventry.ac.uk/study-at-coventry/student-support/finance/undergraduate-finance/scholarships/.

Coventry University posiada własne biuro rekrutacji do pracy w niepełnym wymiarze godzin, co może znacząco ułatwić studentom znalezienie pracy.

Życie w mieszkaniach zapewnionych przez uczelnię jest doskonałym sposobem do szybkiego zaaklimatyzowania się w nowym miejscu i poznaniu wielu przyjaciół. Najtańszy pokój w akademiku kosztuje £116 tygodniowo. Szczegóły tutaj: http://www.coventry.ac.uk/study-at-coventry/student-support/accommodation/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Coventry to miasto w Wielkiej Brytanii, w środkowej części Anglii, zlokalizowane na południowy wschód od Birmingham. Stolica hrabstwa Warwickshire. 315 tys. mieszkańców (1991). Założone w 1043 roku. Jeden z ważniejszych ośrodków przemysłowych kraju.  Zabytkowe budowle miasta oraz wiele znajdujących się tam atrakcji pozwala na urozmaicenie wolnego czasu studentów po wykładach. W pobliżu usytuowane są dwa lotniska z bardzo liczną liczbą połączeń do Polski i wielu innych krajów – East Midlands Airport oraz Birmingham Airport.

Relacje naszych studentów z uczelni

Oficjalny filmik uczelni

https://www.youtube.com/watch?v=IPZM03V7l1k

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Wszystko o studiach magisterskich w Anglii

Dowiedz się więcej na temat studiów magisterskich w jednym z najlepszych systemów edukacji na świeci
Czytaj więcej

Kierunki studiów w Wielkiej Brytanii

Poznaj dokładniej kierunki studiów w Wielkiej Brytanii, dowiedz się o ścieżkach kariery, jakie zarobki osiągają absolwenci i wiele więcej.
Czytaj więcej

Portfolio i rozmowa wstępna na studia artystyczne w Anglii

Sprawdź jak przygotować portfolio na studia artystyczne w UK, aby ułatwić sobie późniejszą rozmowę kwalifikacyjną dotyczącą Twoich prac.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐