Coventry University

Coventry University

O uczelni

Coventry to nowoczesny uniwersytet z wysokimi aspiracjami. Wysoka jakość nauczania, strategiczne inwestycje w zaplecze i zasoby oraz sumienne dbanie o satysfakcję tak studentów jak i pracowników akademickich pozwoliło tej uczelni wspiąć się wysoko w rankingach oraz uzyskać nagrodę The Times dla najlepszej uczelni w UK w roku 2015.

Jednym ze specjalnych atutów kursów na tej uczelni jest fakt, że mają bliskie powiązania zawodowe z największymi globalnymi korporacjami, a absolwenci tej uczelni mają wysokie szanse na rynku pracy. Coventry numerem jeden w UK pod względem ilości praktyk studenckich na terenie Europy oraz współpracy z firmami i instytucjami w UK i Unii Europejskiej.

Ponadto posiada jedną z najwyższych w UK stóp zatrudnienia absolwentów. Podobny wynik posiadają jeszcze Cambridge University, King’s College of London i Edinburgh University.

Główne zalety

Coventry University jest uczelnią która rozwija się błyskawicznie w porównaniu z innymi brytyjskimi uniwersytetami. Ta placówka naukowa prezentuje wysoki poziom nauczania, oraz dzięki współpracy z wieloma globalnymi firmami zapewnia swoim studentom możliwość szybkiego znalezienia pracy. Uniwersytet ten pozwala studentom na poznawanie przedmiotu nie tylko od strony teoretycznej, gdyż szczególny nacisk jest kładziony na rozwiązania praktyczne.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 55% , w tym co najmniej dwa rozszerzenia, każde na co najmniej 55%.

Stypendia

Uczelnia proponuje różnego rodzaju stypendia i pożyczki które mają pomóc studentom w nauce. Coventry University przedstawia ofertę 3 różnych stypendiów i aby uzyskać któreś z nich należy spełnić określone przez uczelnię warunki.

http://www.coventry.ac.uk/study-at-coventry/student-support/finance/undergraduate-finance/scholarships/

Praca podczas studiów

Coventry University posiada własne biuro rekrutacji do pracy w niepełnym wymiarze godzin co może znacząco ułatwić studentom znalezienie pracy.

Zakwaterowanie

Coventry University zapewnia różnego rodzaju wsparcie w zakwaterowaniu. Dodatkowo, życie w mieszkaniach zapewnionych przez uczelnię jest doskonałym sposobem do szybkiego zaaklimatyzowania się w nowym miejscu i poznaniu wielu przyjaciół.

http://www.coventry.ac.uk/study-at-coventry/student-support/accommodation/

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Coventry, miasto w Wielkiej Brytanii, w środkowej części Anglii, na południowy wschód od Birmingham. Stolica hrabstwa Warwickshire. 315 tys. mieszkańców (1991). Założone w 1043 roku. Jeden z ważniejszych ośrodków przemysłowych kraju.  Zabytkowe budowle miasta oraz wiele znajdujących się tam atrakcji pozwala na urozmaicenie wolnego czasu studentów po wykładach.

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie