Coventry University

Coventry, Anglia

Coventry to nowoczesny uniwersytet z wysokimi aspiracjami. Wysoka jakość nauczania, strategiczne inwestycje w zaplecze i zasoby oraz sumienne dbanie o satysfakcję tak studentów jak i pracowników akademickich pozwoliło tej uczelni wspiąć się wysoko w rankingach oraz uzyskać nagrodę The Times dla najlepszej uczelni w UK w roku 2015.

Jednym ze specjalnych atutów kursów na tej uczelni jest fakt, że mają bliskie powiązania zawodowe z największymi globalnymi korporacjami, a absolwenci tej uczelni mają wysokie szanse na rynku pracy. Coventry numerem jeden w UK pod względem ilości praktyk studenckich na terenie Europy oraz współpracy z firmami i instytucjami w UK i Unii Europejskiej.

Ponadto posiada jedną z najwyższych w UK stóp zatrudnienia absolwentów. Podobny wynik posiadają jeszcze Cambridge University, King’s College of London i Edinburgh University.

Coventry University jest uczelnią która rozwija się błyskawicznie w porównaniu z innymi brytyjskimi uniwersytetami. Ta placówka naukowa prezentuje wysoki poziom nauczania, oraz dzięki współpracy z wieloma globalnymi firmami zapewnia swoim studentom możliwość szybkiego znalezienia pracy. Uniwersytet ten pozwala studentom na poznawanie przedmiotu nie tylko od strony teoretycznej, gdyż szczególny nacisk jest kładziony na rozwiązania praktyczne.

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 55%, w tym co najmniej dwa rozszerzenia, każde na co najmniej 55%.

Uczelnia proponuje różnego rodzaju stypendia i pożyczki które mają pomóc studentom w nauce. Coventry University przedstawia ofertę 3 różnych stypendiów i aby uzyskać któreś z nich należy spełnić określone przez uczelnię warunki.
http://www.coventry.ac.uk/study-at-coventry/student-support/finance/undergraduate-finance/scholarships/

Coventry University posiada własne biuro rekrutacji do pracy w niepełnym wymiarze godzin co może znacząco ułatwić studentom znalezienie pracy.

Coventry University zapewnia różnego rodzaju wsparcie w zakwaterowaniu. Dodatkowo, życie w mieszkaniach zapewnionych przez uczelnię jest doskonałym sposobem do szybkiego zaaklimatyzowania się w nowym miejscu i poznaniu wielu przyjaciół.
http://www.coventry.ac.uk/study-at-coventry/student-support/accommodation/

Informatory:

Lokalizacja

Coventry, miasto w Wielkiej Brytanii, w środkowej części Anglii, na południowy wschód od Birmingham. Stolica hrabstwa Warwickshire. 315 tys. mieszkańców (1991). Założone w 1043 roku. Jeden z ważniejszych ośrodków przemysłowych kraju.  Zabytkowe budowle miasta oraz wiele znajdujących się tam atrakcji pozwala na urozmaicenie wolnego czasu studentów po wykładach. W pobliżu usytuowane są dwa lotniska z bardzo liczną liczbą połączeń do Polski i wielu innych krajów – East Midlands Airport oraz Birmingham Airport.

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Kompletny poradnik aplikanta na studia w UK

Sprawdź nasz kompletny poradnik aplikanta na studia licencjackie w Wielkiej Brytanii i dowiedz się wszystkiego co musisz wiedzieć o procesie aplikacji
Czytaj więcej

Wszystko o studiach inżynierskich w Anglii

Dowiedz się wszystkiego na temat studiów inżynierskich w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.