Coventry University

Coventry, Anglia

O uczelni

Coventry to nowoczesny uniwersytet z wysokimi aspiracjami. Strategiczne inwestycje w zaplecze i zasoby oraz sumienne dbanie o satysfakcję tak studentów jak i pracowników akademickich pozwoliło tej uczelni uzyskać nagrodę The Times dla najlepszej uczelni w UK w roku 2015.

Jednym ze specjalnych atutów kursów na tej uczelni jest fakt, że mają bliskie powiązania zawodowe z największymi globalnymi korporacjami, a absolwenci tej uczelni mają wysokie szanse na rynku pracy. Ponadto posiada jedną z najwyższych w UK stóp zatrudnienia absolwentów. Podobny wynik posiadają jeszcze University of Cambridge, King’s College London i University of Edinburgh.

Coventry University jest uczelnią, która rozwija się w błyskawicznym tempie. Pozwala studentom na poznawanie przedmiotu nie tylko od strony teoretycznej, gdyż szczególny nacisk jest kładziony na rozwiązania praktyczne.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 55%, w tym co najmniej dwa rozszerzenia, każde na co najmniej 55%. Aby uniknąć zdawania egzaminu językowego typu IELTS, wystarczy zdobyć min. 70% z angielskiego rozszerzonego lub przejść przez telefoniczne interview (po więcej informacji zapraszamy do kontaktu przez messengera).

IB

30 pkt.

Uczelnia proponuje różnego rodzaju stypendia i pożyczki, które mają pomóc studentom w nauce. Coventry University przedstawia ofertę 3 różnych stypendiów i aby uzyskać któreś z nich, należy spełnić określone przez uczelnię warunki. Szczegóły tutaj: http://www.coventry.ac.uk/study-at-coventry/student-support/finance/undergraduate-finance/scholarships/.

Coventry University posiada własne biuro rekrutacji do pracy w niepełnym wymiarze godzin, co może znacząco ułatwić studentom znalezienie pracy.

Życie w mieszkaniach zapewnionych przez uczelnię jest doskonałym sposobem do szybkiego zaaklimatyzowania się w nowym miejscu i poznaniu wielu przyjaciół. Najtańszy pokój w akademiku kosztuje £116 tygodniowo. Szczegóły tutaj: http://www.coventry.ac.uk/study-at-coventry/student-support/accommodation/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Coventry to miasto w Wielkiej Brytanii, w środkowej części Anglii, zlokalizowane na południowy wschód od Birmingham. Stolica hrabstwa Warwickshire. 315 tys. mieszkańców (1991). Założone w 1043 roku. Jeden z ważniejszych ośrodków przemysłowych kraju.  Zabytkowe budowle miasta oraz wiele znajdujących się tam atrakcji pozwala na urozmaicenie wolnego czasu studentów po wykładach. W pobliżu usytuowane są dwa lotniska z bardzo liczną liczbą połączeń do Polski i wielu innych krajów – East Midlands Airport oraz Birmingham Airport.

Relacje naszych studentów z uczelni

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Wszystko o pracy dla studentów jako barista w Starbucksie, Caffè Nero i Costa Coffee

W tym artykule dowiesz się na czym polega praca baristy i jak dostać się do kawiarni takiej jak Starbucks, Costa Coffee oraz Caffè Nero na Wyspach.
Czytaj więcej

Jak pogodzić pracę ze studiami w Anglii? – Doświadczenia Moniki z topowej uczelni

Poznaj wszystkie fakty i mity dot. pracy podczas studiów w Wielkiej Brytanii i godzenia jej z innymi obowiązkami jak i przyjemnościami.
Czytaj więcej

Personal statement na studia w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się jak napisać list motywacyjny na studia w Wielkiej Brytanii, jakich błędów nie popełniać oraz jak zacząć pisać personal statement.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐