University of Brighton

University of Brighton

Brighton, Eastbourne & Hastings, Anglia

O uczelni

Uniwersytet w Brighton powstał w 1850 roku, a od tamtego czasu rozwinął swoje kampusy w 3 różnych lokalizacjach – Brighton, Eastbourne oraz Hastings, które posiadają ofertę ponad 200 kierunków. Kampus w Eastbourne skupia studentów z departamentów medycyny, zdrowia oraz sportu. To właśnie tam znajdują się specjalistyczne laboratoria oraz obiekty sportowe zbudowane z myślą o zapewnieniu najlepszych warunków swoim studentom. Z kolei Hastings Campus jest siedzibą dla wydziałów humanistycznych oraz nauk stosowanych.

Uczelnia może się pochwalić wieloma zdobytymi nagrodami, na przykład srebrną odznaką Teaching Excellence Framework czy tytułem „outstanding”- wybitnego sposobu nauczania. Uniwersytet stawia na współpracę z wieloma uczelniami, tymi na Wyspach jak i za granicą. Jedną z największych i najbardziej udanych współpracy było utworzenie szkoły medycznej razem z prestiżowym University of Sussex, która nazywa się Brighton and Sussex Medical School. Ponadto, uczelnia angażuje studentów w walkę o środowisko poprzez organizowanie akcji, takich jak c-change poświęconych redukcji gazów cieplarnianych czy zapewnianie dostawy studentom i wykładowcom świeżych, lokalnych i tanich owoców i warzyw.

POLSKA MATURA
Uczelnia wymaga od aplikantów z polską maturą zdania jej ze średnią na min. 60-75% (w zależności od kierunku). Ponadto, należy zdać angielski rozszerzony na min. 70% lub IELTS.

IB

30-36 pkt. w zależności od kierunku.

Uczelnia oferuje stypendium za wyniki w nauce wypłacane na koniec 1. i 2. roku akademickiego. Niestety nie każdy może otrzymać to dofinansowanie – uniwersytet decyduje o przyznaniu stypendium po przeanalizowaniu wszystkich wyników z egzaminów. Więcej szczegółów tutaj: https://www.brighton.ac.uk/studying-here/fees-and-finance/undergraduate/ukeu-students/scholarships/index.aspx.
University of Brighton posiada także program wspierający osoby z rodzin z mniejszym przychodem. Po więcej informacji odsyłamy tutaj: https://www.brighton.ac.uk/studying-here/fees-and-finance/undergraduate/ukeu-students/bursaries/university-bursary.aspx.

Uniwersytet posiada Careers Service, w którym studenci mogą szukać porad dotyczących pracy podczas studiów, pracy po studiach oraz możliwości robienia wolontariatu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj: https://www.brighton.ac.uk/careers/looking-for-a-job/find-a-job/part-time-jobs/index.aspx.

Uniwersytet posiada szeroki wybór pokojów w akademikach, których ceny wahają się od £80 do £200 tygodniowo w zależności od lokalizacji i standardu. Szczegóły tutaj: https://www.brighton.ac.uk/accommodation-and-locations/university-accommodation/index.aspx.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Brighton to nadmorskie turystyczne miasto położone na południu Anglii. Swoją popularność zawdzięcza dostępowi do morza, wyjątkowej architekturze miasta z egzotycznymi akcentami, niespotykanym nigdzie indziej w Wielkiej Brytanii a także urokliwym plażom. Brighton leży 100km od Londynu, a droga pociągiem na najbliższe lotnisko (London Gatwick Airport) z Brighton trwa niecałe 30minut.

Warto pamiętać, że kampusy w Eastbourne i Hastings oddalone są od siebie nazwajem a także od głównej szkoły w Brighton o kilkadziesiąt kilometrów wzdłuż wybrzeża.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Wszystko o procesie aplikacji na studia magisterskie w Anglii

Myślisz o aplikacji na magisterkę w Anglii? Dowiedz się wszystkiego na temat całego procesu.
Czytaj więcej

Grupy tematyczne Smart Prospects na Facebooku

Smart Prospects to przede wszystkim społeczność. Poznaj nasze grupy tematyczne na Facebooku, w tym grupy dotyczące mieszkania, pracy, finansów i miast
Czytaj więcej

Personal statement na studia w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się jak napisać list motywacyjny na studia w Wielkiej Brytanii, jakich błędów nie popełniać oraz jak zacząć pisać personal statement.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐