Loughborough University

Loughborough University

O uczelni

Loughborough University to uczelnia z długimi tradycjami należąca do ścisłej czołówki szkół wyższych w Wielkiej Brytanii. Swoją reputację zawdzięcza przede wszystkim zaangażowaniu w pracę badawczą, które sprawia, że absolwenci tej uczelni są bardzo chętnie przyjmowani przez pracodawców. Co więcej, Loughborough to miejsce bardzo przyjazne wszystkim studentom. Działają tutaj stowarzyszenia, których głównym celem jest sprawienie, aby pobyt na tej uczelni był udanym i ciekawym doświadczeniem.

Główne zalety

Uczelnia w Loghborough to szkoła z jednym z najwyższych wskaźników zadowolenia wśród studentów. Pozwala zdobyć doświadczenie już podczas studiów, co dla przyszłych absolwentów jest bardzo ważne. Uczelnia może pochwalić się znakomitymi warunkami, dostosowanymi do różnych potrzeb studiujących tutaj osób. Loughborough znane jest również z zamiłowania do sportu, stanowi on bardzo ważną część akademickiego życia w Loughborough. Perspektywy pracy po tej uczelni są bardzo dobre, absolwenci Loughborough University są bardzo chętnie przyjmowani przez pracodawców.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 85%, w tym co najmniej trzy rozszerzenia, każde na co najmniej 85%.

Stypendia

Istnieją stypendia pomagające obniżyć koszty utrzymania podczas studiów oraz stypendia sportowe. Przyznawane są na podstawie osiągnięć na uczelni.

http://www.lboro.ac.uk/study/finance/ug2016/px

Praca podczas studiów

Ogromna większość kierunków na Loughborough oferuje tzw placement year czyli rok praktyk podczas studiów. Jest to bardzo cenne doświadczenie dla studentów, zwłaszcza przy obecnym rynku pracy. Absolwenci Loughborough University nie mają problemów ze znalezieniem pracy, 94% absolwentów zdobywa pracę lub podejmuje dalszą naukę już 6 miesięcy po skończeniu studiów.

Zakwaterowanie

Ogromna część studentów mieszka w akademikach. Loughborough oferuje 14 akademików, zróżnicowanych pod względem kosztów i udogodnień tak, aby każdy mógł znaleźć najbardziej odpowiednią opcję. Ten kto wybiera Loughborough jako firm choice mają zapewnione zakwaterowanie na pierwszy rok studiów.

http://www.lboro.ac.uk/services/campus-living/accommodation/

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Loughborough to niewielkie miasto położone w hrabstwie Leicestershire, zamieszkałe przez ponad 50 tysięcy ludzi. Loughborough University stanowi jego integralną część. Różni się od innych uczelni tym, że nie jest położone w centrum dużego miasta i zgiełku, co jest coraz bardziej cenione przez studentów.

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie