Loughborough University - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

Loughborough University

Loughborough, Anglia

O uczelni

Loughborough University to uczelnia z długimi tradycjami należąca do ścisłej czołówki szkół wyższych w Wielkiej Brytanii. Swoją reputację zawdzięcza przede wszystkim zaangażowaniu w pracę badawczą, która sprawia, że absolwenci są bardzo chętnie przyjmowani przez pracodawców.

Uczelnia w Loghborough to szkoła z jednym z najwyższych wskaźników zadowolenia wśród studentów. Uczelnia może pochwalić się znakomitymi warunkami, dostosowanymi do różnych potrzeb studiujących tutaj osób. Znana jest również z zamiłowania do sportu, gdyż stanowi on bardzo ważną część akademickiego życia w Loughborough.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 85%, w tym co najmniej trzy rozszerzenia, każde na co najmniej 80-90% (w zależności od kierunku). Dodatkowo, na kierunki wymagające GCSE Mathematics należy zdać matematykę podstawową na min. 68%. Aplikant musi podejść również do egzaminu językowego typu IELTS.

IB
34-35 pkt.

Istnieją stypendia pomagające obniżyć koszty utrzymania podczas studiów oraz stypendia sportowe. Przyznawane są na podstawie osiągnięć na studiach.

Uczelnia, podobnie jak większość brytyjskich, wspiera swoich studentów w szukaniu wolontariatów czy staży w trakcie studiów. Z pracą studencką bywa różnie, gdyż Loughborough to malutkie miasteczko.

Ogromna część studentów mieszka w akademikach. Loughborough oferuje 14 akademików. Ten kto wybiera Loughborough jako firm choice ma zapewnione zakwaterowanie na pierwszy rok studiów. Jego koszty wahają się od £3700 do £6500 rocznie w zależności od standardu. Szczegóły tutaj: http://www.lboro.ac.uk/services/campus-living/accommodation/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Loughborough to niewielkie miasto położone w hrabstwie Leicestershire, zamieszkałe przez ponad 50 tysięcy osób. Loughborough University stanowi jego integralną część. Różni się od innych uczelni tym, że nie jest położone w centrum dużego miasta i zgiełku, co jest coraz bardziej cenione przez studentów.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Wszystko o rocznym stażu na studiach w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się wszystkiego o rocznym stażu na studiach w UK, podczas którego nie tylko zdobywasz doświadczenie z zakresu swoich studiów ale i zarabiasz.
Czytaj więcej

Kierunki studiów w Wielkiej Brytanii

Poznaj dokładniej kierunki studiów w Wielkiej Brytanii, dowiedz się o ścieżkach kariery, jakie zarobki osiągają absolwenci i wiele więcej.
Czytaj więcej

Akademik czy mieszkanie? – czyli jak pozbyć się dylematu przed studiami w Wielkiej Brytanii

Sprawdź jak pozbyć się dylematu odnośnie rodzaju zakwaterowania na studiach w Wielkiej Brytanii przed ich rozpoczęciem.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐