Loughborough University

Loughborough Anglia

O uczelni

Loughborough University to uczelnia z długimi tradycjami należąca do ścisłej czołówki szkół wyższych w Wielkiej Brytanii. Swoją reputację zawdzięcza przede wszystkim zaangażowaniu w pracę badawczą, które sprawia, że absolwenci tej uczelni są bardzo chętnie przyjmowani przez pracodawców. Co więcej, Loughborough to miejsce bardzo przyjazne wszystkim studentom. Działają tutaj stowarzyszenia, których głównym celem jest sprawienie, aby pobyt na tej uczelni był udanym i ciekawym doświadczeniem.

Uczelnia w Loghborough to szkoła z jednym z najwyższych wskaźników zadowolenia wśród studentów. Pozwala zdobyć doświadczenie już podczas studiów, co dla przyszłych absolwentów jest bardzo ważne. Uczelnia może pochwalić się znakomitymi warunkami, dostosowanymi do różnych potrzeb studiujących tutaj osób. Loughborough znane jest również z zamiłowania do sportu, stanowi on bardzo ważną część akademickiego życia w Loughborough. Perspektywy pracy po tej uczelni są bardzo dobre, absolwenci Loughborough University są bardzo chętnie przyjmowani przez pracodawców.

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 85%, w tym co najmniej trzy rozszerzenia, każde na co najmniej 85%.

Istnieją stypendia pomagające obniżyć koszty utrzymania podczas studiów oraz stypendia sportowe. Przyznawane są na podstawie osiągnięć na uczelni.

Ogromna większość kierunków na Loughborough oferuje tzw placement year czyli rok praktyk podczas studiów. Jest to bardzo cenne doświadczenie dla studentów, zwłaszcza przy obecnym rynku pracy. Absolwenci Loughborough University nie mają problemów ze znalezieniem pracy, 94% absolwentów zdobywa pracę lub podejmuje dalszą naukę już 6 miesięcy po skończeniu studiów.

Ogromna część studentów mieszka w akademikach. Loughborough oferuje 14 akademików, zróżnicowanych pod względem kosztów i udogodnień tak, aby każdy mógł znaleźć najbardziej odpowiednią opcję. Ten kto wybiera Loughborough jako firm choice mają zapewnione zakwaterowanie na pierwszy rok studiów.
http://www.lboro.ac.uk/services/campus-living/accommodation/

Informatory:

Lokalizacja

Loughborough to niewielkie miasto położone w hrabstwie Leicestershire, zamieszkałe przez ponad 50 tysięcy ludzi. Loughborough University stanowi jego integralną część. Różni się od innych uczelni tym, że nie jest położone w centrum dużego miasta i zgiełku, co jest coraz bardziej cenione przez studentów.

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Wszystko o pracy dla studentów jako barista w Starbucksie, Caffè Nero i Costa Coffee

W tym artykule dowiesz się na czym polega praca baristy i jak dostać się do kawiarni takiej jak Starbucks, Costa Coffee oraz Caffè Nero na Wyspach.
Czytaj więcej

Jak pogodzić pracę ze studiami w Anglii? – Doświadczenia Moniki z topowej uczelni

Poznaj wszystkie fakty i mity dot. pracy podczas studiów w Wielkiej Brytanii i godzenia jej z innymi obowiązkami jak i przyjemnościami.
Czytaj więcej

Wszystko o studiach informatycznych w Anglii

Interesują Cię nowe technologie? Dowiedz się wszystkiego o studiach informatycznych w Anglii.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.